Biļetes & Caurlaides
Mans festivāls

RIGA IFF Pilnmetrāžas filmu konkurss

RIGA IFF Baltijas jūras reģiona ietvaros meklē inovatīvu kino valodu un izteiksmīgu autora rokrakstu. RIGA IFF Pilnmetrāžas filmu konkurss vēsta par pārmaiņām un aktuālajām noskaņām kinovalodā. Savukārt konkursa skates ģeogrāfiskais ietvars vērš šo vēstījumu vēl intriģējošāku, jo kino, kas tapis vienas un tās pašas jūras dažādās pusēs, pārstāv absolūti dažādas kino skolas, kino tradīcijas, kino valodu un kino redzējumu. Šīs desmit filmas ir RIGA IFF pārdomas par rītdienas kino šodien.

Iesniedzamie darbi

Konkursa programmai tiek atlasītas 10 pilnmetrāžas filmas (60 < min), kuru tapšanai lielāko finansējuma piešķīrumu atvēlējušas Baltijas jūras reģiona valstis (Dānija, Igaunija, Latvija, Somija, Vācija, Lietuva, Polija, Krievija un Zviedrija). Konkursa filmām nav nekādu žanra ierobežojumu. Tas var būt gan dokumentālais, gan animācijas kino, spēlfilma vai jebkāds starpžanru veikums.
Pieteiktajām filmām jābūt pabeigtām pēc 2018. gada jūlija un Latvijā to pirmizrādēm jānotiek festivāla ietvaros. Izņēmums – Latvijas filmas, kuru nacionālā pirmizrāde festivālā ir vēlama, bet ne obligāta.

Balva

RIGA IFF Balvai izvirzītos pretendentus vērtē starptautiska žūrija – nozares eksperti, teorētiķi, kinematogrāfisti un kinofestivālu loka pārstāvji.
RIGA IFF Pilnmetrāžas filmu konkursa balva, kas tapusi sadarbībā ar mākslinieku Ervinu Broku – bronzas gailis – sastāv no astoņām daļām, kuras pēc balvu saņēmušā režisora ieskatiem ir iespējams piešķirt filmēšanas grupas pārstāvjiem. Konkursa uzvarētājs saņem arī naudas balvu 2000 eiro apmērā. Šīs balvas tiek pasniegtas Apbalvošanas ceremonijā, kas notiek festivāla otrajā sestdienā.

Termiņi

Pieteikšanās sākas 2019. gada 19. martā un tiek slēgta 7. jūnijā. Rezultāti tiks izziņoti līdz 2019. gada 1. septembrim.