RIGA IFF PILNMETRĀŽAS FILMU KONKURSS

Aija

Rainers Sarnets

TEĀTRA UN KINO REŽISORS, IGAUNIJA

Režisors, kuru valdzina cilvēka iedabas dažādās šķautnes. Lielākoties viņš pats ir autors savu režijas darbu scenārijiem, kas balstīti literatūras klasikā. Pēc rakstnieka Andrusa Kivirehka romāna Rijkuris jeb Novembris tapusī filma Novembris ieguva galveno balvu Riga IFF 2017 un godalgas citos starptautiskos kinofestivālos, savukārt Igaunijas kino nozare šo darbu izvēlējās kā savas valsts pieteikumu ASV Kinoakadēmijas balvai Oskars kategorijā Labākā ārzemju filma.

Aija

Barbora Ligasova

ČEHIJAS KINO CENTRA PĀRSTĀVE, ČEHIJA

Kopš Brno Masarikas universitātes absolvēšanas 2015. gadā, strādā Čehijas Kino centra komandā, kas popularizē nacionālo kino un kino industriju ārvalstīs. Tiešā atbildības joma – Čehijas pilnmetrāžas spēlfilmu popularizēšana starptautiskos festivālos un čehu kino pārstāvēšana dažādos filmu tirgos. Čehijas Kino centrs ir kļuvis par daļu no Čehijas Filmu fonda, galvenās kino finansēšanas institūcijas Čehijas Republikā.

Aija

Dorota Lech

KURATORE, KANĀDA/ASV

Dorota Lech was born in Poland. She works for the Toronto International Film Festival (TIFF) where she scouts films from Poland, Russia, Ukraine, Belarus, the Caucasus, and Central Asia, screens international documentary submissions, and programs the TIFF Documentary Conference. She also works at Hot Docs International Documentary Festival and was previously at the National Film Board of Canada.

Aija

Anna Metele

HELSINKU STARPTAUTISKĀ KINO FESTIVĀLA VADĪTĀJA, SOMIJA

Helsinku starptautiskā kino festivāla Love & Anarchy izpilddirektore. Šis ir Somijas lielākais kino festivāls, kas ik pavasari rīko arī jaunāko filmu dienas Season Film Festival un industrijas pasākumu Finnish Film Affair. Iepriekš bijusi programmu veidotāja Somijas nacionālajā audiovizuālajā institūtā (2013 – 2017), producente Lasipalatsi Media Centre (2010 – 2013), kinokritiķe Somijas lielākajā laikrakstā Helsingin Sanomat un dibinājusi Modes kino festivālu (2012).

RIGA IFF – SHORT RIGA STARPTAUTISKAIS KONKURSS

Aija

Pērs Fikse

KINOFESTIVĀLA DIREKTORS, NORVĒĢIJA

Norvēģijas īsfilmu festivāla Minimalen direktors. Šogad festivāls atzīmēja savu 30 gadu pastāvēšanas jubileju, sešu dienu laikā izrādot 250 filmas. Veidojis šī festivāla programmu kopš 1994. gada. Ieguvis maģistra grādu Norvēģijas Zinātnes un tehnoloģiju universitātē. Uzņēmis vairākas īsfilmas un publicējis rakstus par kino Norvēģijas un starptautiskos plašsaziņas līdzekļos. Programmatūras izstrādes menedžeris privātsektorā.

Aija

Kintisa Lundgrēna

ANIMĀCIJAS FILMU REŽISORE UN MĀKSLINIECE, IGAUNIJA / HORVĀTIJA

Pēc tēlotājmākslas studijām Igaunijas alternatīvajā mākslas skolā Academia Non Grata, pievērsās glezniecībai un pašmācības ceļā apguva animāciju. Izpelnījās ievērību, pateicoties neparastajiem mūzikas video klipiem, sociālajām reklāmām un īsfilmām. Šiem darbiem piemīt viegla, absurda intonācija un tajos vērojami īpatnēji antropomorfiski tēli. 2011. gadā nodibināja animācijas studiju Chintis Lundgreni Animatsioonistuudio un vēlāk kļuva par līdzdibinātāju studijai Adriatic Animation Horvātijā.

Aija

Jānis Putniņš

KINO REŽISORS UN PĒTNIEKS, LATVIJA

Latvijas Kultūras Akadēmijas Nacionālās Filmu skolas vadītājs. Kopā ar domubiedriem dibinājis Baltic Analog Lab jeb Baltijas Analogo laboratoriju, kas nodarbojas ar analogā attēla izpēti, radīšanu un popularizēšanu. Vērienīgākais no laboratorijas rīkotajiem pasākumiem ir eksperimentālo filmu festivāls Process. Dokumentālo filmu, spēlfilmu un īsfilmu režisors, vairāku neatkarīgo filmu producents. Bijis vieslektors ASV Ņujorkas štata universitātē.

Aija

Ieva Viese-Vigula

RAKSTNIECE UN KINOKRITIĶE, LATVIJA

Beigusi Audiovizuālās kultūras un Kultūras teorijas programmas Latvijas Kultūras akadēmijā, studējusi literatūru Liepājas Universitātē. Pētījusi Latvijas animācijas vēsturi. Autore Latvijas animācijai veltītajai nodaļai itāļu kino vēsturnieka un teorētiķa  Džanalberto Bendaci  grāmatā “Animācija: Pasaules vēsture” (Boca Raton: CRC Press, 2016). Publicē rakstus un kino apskatus. Aktīvi darbojas Latvijas Animācijas asociācijā.

Aija

Enriko Vannuči

FILMU PROGRAMMU KONSULTANTS UN KURATORS, ITĀLIJA

Strādā kinofestivālu programmu veidošanas komandās kopš 2010. gada. Īsfilmu programmu konsultants Venēcijas kinofestivālā un Kvebekas pilsētas kinofestivālā. Programmas veidotājs Turīnas Īsfilmu tirgū. Darbojas arī kā neatkarīgais programmētājs un kurators. Beidzamajos gados publicējis un starptautiskās konferencēs prezentējis savas esejas par īsfilmu un pilnmetrāžas kino festivālu ekosistēmu. Festivālu apskatnieks.

SHORT RIGA: TEST SCREENINGS

Aija

Anna Purkrabkova

Karlovi Varu Starptautiskā kinofestivāla pārstāve, Čehija

Filmu atlases komisijas locekle un viena no Programmu departamenta koordinatorēm Karlovi Varu Starptautiskajā kinofestivāla (KVIFF) un Prāgas īsfilmu festivālā. Specializācija programmu veidošanā – darbi, kas tapuši valstīs, kurās oficiālā valsts valoda ir vācu, kā arī valstīs, kur dzīvo arābu valodā runājošie. Koordinē KVIFF iniciatīvu Future Frames, kas atbalsta Eiropas jaunos filmu veidotājus. Sadarbojusies ar citiem kinofestivāliem un televīzijas projektiem, kā arī bijusi īsfilmu producente.

Aija

Asja Krsmanoviča

Sarajevas kinofestivāla pārstāve, Bosnija un Hercegovina

Sarajevas kinofestivāla komandā savulaik iekļāvās kā īsfilmu konkursa programmas priekšatlases veicēja un koordinatore. Kopš 2017. gada – studentu filmu konkursa programmas kuratore. Šī jaunā programma izveidota kā sevis pieteikšanas platforma reģiona topošajiem kino profesionāļiem. Bijusi režisora asistente vairāku īsfilmu tapšanā. Neatkarīga scenāriju autore un teātra kritiķe. Vairāku teātra iestudējumu, kā arī dažu radio un televīzijas projektu dramaturģe.

Aija

Toms Palmens

Kino producents, kurators un konsultants, Latvija

Ūmeo Starptautiskā filmu festivāla (Zviedrija) līdzdibinātājs. Daudzu starptautisku kinofestivālu žūrijas loceklis. Kino producents un vairāku festivālu kino programmu kurators. Haņčenā (Ķīna) rīkotā Dzjindženas Starptautiskā īsfilmu festivāla izpilddirektors. Filmu prezentāciju sagatavošanas pasniedzējs Višegradas Animācijas forumā Trebonā (Čehija), dažādu žanru īsfilmu projektu konsultants. Eiropas Kinoakadēmijas biedrs ar balsstiesībām.

Aija

Dāvis Sīmanis

Kino režisors, teorētiķis un pasniedzējs, Latvija

Latviešu kino režisors, scenāriju autors, montāžas režisors un pasniedzējs. Uzņēmis vairākas dokumentālās filmas un spēlfilmas. Pasniedz režiju un kino teoriju Rīgas un Helsinku augstskolās. Viņa filmas piedalījušās un saņēmušas balvas daudzos starptautiskos festivālos. Filma Pelnu sanatorija (2016) saņēma RIGA IFF starptautiskā pilnmetrāžas filmu konkursa galveno balvu. Rakstu autors izdevumos Rīgas laiks un Studija.

Aija

Vauters Jansens

Aģentūras Some Shorts pārstāvis, Nīderlande

10 gadus strādājis kā Programmu direktors Neimegenas Starptautiskajā īsfilmu festivālā Go Short, kura uzvarētāji kvalificējas pretendēšanai uz Amerikas kinoakadēmijas balvu. Nodibinājis aģentūru Some Shorts, kas specializējas stratēģijas izstrādē un īstenošanā filmu izrādīšanai kinofestivālos. Aģentūra izraugās un pārstāv vizuāli spēcīgas un drosmīgas visu žanru īsfilmas, kā arī pilnmetrāžas dokumentālās filmas. Tā popularizē talantīgu jauno filmu veidotāju darbus starptautiskajā vidē.