Biļetes & Caurlaides
Mans festivāls
Forum2020

SHORT RIGA Test Screenings

SHORT RIGA Testa skates norisinās jau sešus gadus. Tās ir slēgtas Baltijas valstu režisoru īsformāta filmu skates, kurās starptautisku ekspertu panelis sniedz vērtējumu un ieteikumus filmu pabeigšanai vai ieteikumus šo filmu nonākšanai festivālu apritē.

SHORT RIGA Testa skatēm tiek atlasīti 10 daudzsološi Baltijā rezidējošu vai dzimušu režisoru īsformāta darbi (melnā montāža – līdz 40 min, pabeigta filma – līdz 30 min), kas veidoti dažādās tehnikās un žanros. Atlasītās filmas vērtē piecu ekspertu komisija, kuras sastāvs ik gadu mainās, garantējot padziļinātu vērtējumu no dažādiem skatpunktiem. Nemainīgs saglabājas princips iesaistīt nozīmīgu festivālu pārstāvjus un talantu meklētājus, lai šīs sesijas konkrētajiem darbiem un autoriem kalpotu arī kā potenciāls “tramplīns” uz festivālu vidi.

Sesijas noritēs divas dienas, katru no tām veltot piecu projektu nesenākās montāžas izvērtēšanai, kas notiek tūlīt pēc projekta prezentācijas. Eksperti iepazīstas ar projektiem jau iepriekš, taču gala komentārus sniedz pēc filmu noskatīšanās uz lielā ekrāna. Pirms filmas izrādīšanas projekta pārstāvji iepazīstina ekspertus ar filmas gatavības stadiju un galvenajiem jautājumiem, ko tie vēlas noskaidrot. Pēc filmas noskatīšanās eksperti sniedz komentārus un atbild uz uzdotajiem jautājumiem. Komunikācija par projektiem turpinās vakara tīklošanās pasākumā.

SHORT RIGA Testa skatēm būs iespēja pieteikties RIGA IFF mājaslapā no 1. jūnija līdz 1. augustam. Jautājumu gadījumā sazinieties ar projekta vadītāju Laumu Kaudzīti (lauma@rigaiff.lv).

Pasākuma norisi atbalsta Nacionālais Kino centrs.