RIGA IFF Kino klubs – tiešsaistes nodarbības skolēniem
Jaunumi
Biļetes & abonementi
Latviski / In English
Loading...
Loading...

RIGA IFF uzsāk darbu pie tiešsaistes Kino kluba bērniem

Jebkurā filmā, sociālo mediju video rullītī vai televīzijas ziņu sižetā ir iespējams saskatīt vairāk, nekā vēsta šo kustīgo attēlu acīmredzamais stāstījums. Tikai nepieciešams ievingrināt savas prasmes šos attēlus “atšifrēt” – tad filmu skatīšanās kļūst interesantāka, bet interneta video un ziņu pārraižu uztvere – atjautīgāka. Rīgas Starptautiskais kino festivāls (RIGA IFF), sadarbībā ar Norvēģijas Kino klubu apvienību (NFK) skolotājiem un 9 – 15 gadu veciem skolēniem, piedāvās apgūt šo prasmju pamatus, veidojot bezmaksas videonodarbības, ko papildinās bērnu un jauniešu filmu izlase no Norvēģijas.

Tuvākā fokusgrupa

Rīgas Starptautiskais kino festivāls aicina 7 – 16 gadus vecus bērnus un jauniešus uz izglītības projekta RIGA IFF Kino Klubs testa seansu Kino Bize (Elizabetes 37) 14. jūlijā plkst. 12.00.

Testa seansa dalībniekiem būs iespēja pirmajiem noskatīties divas topošā RIGA IFF Kino Kluba videonodarbību sērijas. Pēc videonodarbību noskatīšanās norisināsies saruna ar projekta pārstāvjiem, lai uzzinātu apmeklētāju viedokli un uzklausītu rosinājumus. Gūtie ieskati tiks izmantoti tālākajos Kino Kluba izveides posmos.

Video nodarbības
Filmu izlase
Darba lapas
10 nodarbību cikls

Desmit video nodarbību garajā ciklā dažādu kino profesiju pārstāvji – režisori, scenāristi, kostīmu mākslinieki un citi – stāstīs par to, kāda ir viņu aroda loma filmas veidošanā un kā viņu paveiktais ietekmē to, ko, skatoties filmu, gala rezultātā redz skatītājs.

Nodarbības tiks veidotas īsu videostāstu formātā, apzināti aizgūstot sociālo mediju Instagram un TikTok stilistiku, tādējādi piedāvājot saturu mērķauditorijai pazīstamā un saprotamā veidolā. Piedāvājot šādi apgūt kinovalodas pamatus, tos arī attiecinām uz audiovizuālajiem materiāliem, ko patērējam ikdienā, ne tikai filmām.

Tiešsaistes platforma

Video nodarbības tiks izvietotas RIGA IFF Kino kluba platformā, kas atradīsies festivāla mājaslapā; tās būs pieejamas bez maksas ikvienam skolēnam un skolotājam Latvijas teritorijā. Līdztekus videonodarbībām, platformas lietotājiem būs pieejama RIGA IFF kuratoru un Norvēģijas Kino klubu apvienības īpaši piemeklēta filma, kas akcentēs videonodarbībās aplūkotās tēmas. Tāpat, platformas lietotājiem lejupielādei un izdrukai būs pieejamas darba lapas, kas palīdzēs skolēniem nostiprināt gūtās zināšanas, gan skolotājiem integrēt RIGA IFF Kino kluba nodarbības mācību stundās. RIGA IFF Kino klubs lietotājiem būs pieejams no 2023. gada janvāra.

Saturs

RIGA IFF Kino klubs bezmaksas platformā piedāvās:

  • 10 videonodarbības par dažādiem procesiem kino veidošanā un to nozīmi filmās un citos audiovizuālos materiālos;
  • 10 Norvēģijas filmas īpaši bērnu un jauniešu mērķauditorijai;
  • Darba lapas

Jaunumi

Atbalsta

Sadarbībā ar

RIGA IFF Kino Klubs (Projekta Nr. EEZ/2021/1/10) top ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas „Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” atbalstu. Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 220 957,50 EUR. Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta programmas „Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” piešķirtā atbalsta summa ir:
— Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta līdzfinansējums 85% jeb 187 813,88 EUR;
— valsts budžeta līdzfinansējums 15% jeb 33 143,62 EUR.

Projekta īstenošanas posms ir 17/01/2022 – 16/07/2023. Strādājam kopā iekļaujošai Eiropai! Plašāk: eezgrants.lv un norwaygrants.lv.