Solis pretī kino pieejamībai! RIGA IFF ar dažādiem risinājumiem piedāvā drošāku, iekļaujošāku vidi kinomīļiem ar invaliditāti | RIGA IFF
Tickets & Passes
Latviski / In English

Solis pretī kino pieejamībai! RIGA IFF ar dažādiem risinājumiem piedāvā drošāku, iekļaujošāku vidi kinomīļiem ar invaliditāti

Oct 15, 2021

Rīgas Starptautiskais kino festivāls (RIGA IFF), kas šogad norisināsies no 14. līdz 24. oktobrim, uz kino baudīšanas pieredzi šogad īpaši aicina cilvēkus ar invaliditāti. RIGA IFF iestājas par vides drošību un pieejamību, filmu kā kolektīvi piedzīvojamu notikumu, kas ir ikvienam sasniedzams. Tieši tāpēc savā 8. pastāvēšanas gadā festivāls veicis būtiskus soļus ceļā uz to, lai festivāls varētu pulcēt plašāku sabiedrību. 

Kino apmeklējums cilvēkiem ar kustību un redzes apgrūtinājumiem, kā arī cita veida invaliditātēm, bieži vien ir sarežģīts vairāku apstākļu dēļ – ne visur ir padomāts par pieejamību seansu norises vietām, kā arī skaidrām norādēm vai piemērotu tulkojumu. RIGA IFF, konsultējoties ar radošās apvienības COLORIZE pārstāvjiem Normundu Pīlipu un Lību Bērziņu, ir nodrošinājis vairākus uzlabojumus festivāla galvenajā norises vietā, k/t “Splendid Palace”. Pieejamība cilvēkiem ar invaliditāti ir nodrošināta arī otrā festivāla klātienes seansu norises vietā Rīgā – Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Lībai Bērziņai un Normundam Pīlipam ir plaša pieredze darbā ar kultūras institūcijām, kā arī organizācijām gan nevalstiskajā, gan privātajā sektorā (jaunā teātra festivāls “Homo Novus”, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs u. c.). Abi konsultējuši par par pieejamības, piekļūstamības un sociālās integrācijas jautājumiem, tādējādi sekmējot kultūras un mākslas norišu atvērtību plašākam cilvēku lokam. Radošā apvienība COLORIZE darbojas Eiropas mērogā, konsultējot, izglītojot un iniciējot dažādus projektus vides pieejamības risinājumiem.  

Kinoteātra apmeklējums sākas ar nokļūšanu norises vietā – festivāla laikā pie k/t “Splendid Palace” (Elizabetes iela 61) ir nodrošinātas divas jaunas autostāvvietas cilvēkiem ar invaliditāti. Tās, patiecoties Rīgas domei, paliks pieejamas ērtākai kino apmeklēšanai arī pēc RIGA IFF norises beigām! Festivāla laikā ir pielāgotas arī kinoteātra telpas – piekļuvei izvietota papildu uzbrauktuve, domājot par cilvēkiem ratiņkrēslos; uz trepēm izvietoti kontrastējošu krāsu norādes cilvēkiem ar redzes agrūtinājumiem, kā arī uzstādītas lielformāta zīmes, kas palīdzēs orientēties kinoteātra telpās. Par festivāla apmeklētājiem rūpējas instruēti RIGA IFF zāļu administratori – viņi nepieciešamības gadījumā, piemēram, sagaidīs pie norises vietu ieejām vai palīdzēs informatīvi.

Ikkatrā no RIGA IFF klātienes seansiem kinoteātrī “Splendid Palace” ir rezervēts noteikts skaits vietu apmeklētājiem ar invaliditāti, kā arī 1. un 2. grupas personu ar invaliditāti pavadošajām personām, kurām par seansa apmeklējumu nav jāmaksā. Uz filmu seansiem droši var ierasties arī, ņemot līdzi suni-pavadoni. Pārvietošanos pa “Splendid Palace” Lielo zāli uz nozīmētajām vietām neapgrūtina pakāpieni. Tāpat, festivāla seansos vietas netiek numurētas.

Vairākos klātienes seansos kinoteātrī “Splendid Palace” tiks nodrošināta filmas teksta verbāla tulkošana latviešu valodā audioaustiņās, kas uzlabos kino pieredzi cilvēkiem ar redzes apgrūtinājumiem. Tāpat ir paplašināts arī to filmu skaits, kuras ir skatāmas tiešsaistē – nu lielākā daļa RIGA IFF programmas ir pieejama arī tiem skatītājiem, kuri nevar mērot ceļu uz festivāla klātienes norises vietām.

Ja ir nepieciešams nodrošināt īpašas piekļuves prasības, radušies jautājumi par biļešu iegādi vai ir kāds cits vaicājums, lūdzam rakstīt RIGA IFF Klientu atbalsta centram uz e-pastu atbalsts@rigaiff.lv vai zvanīt uz atbalsta tālruni +371 25 17 2090.

Festivāls top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, ES programmas “Radošā Eiropa – MEDIA”, Nacionālā Kino centra un Rīgas domes atbalstu.

Vairāk informācijas:
RIGA IFF Komunikācijas departaments
press@rigaiff.lv