RIGA IFF PILNMETRĀŽAS FILMU KONKURSS

Pilnmetrāžas (50 < min) kino, kura tapšanai lielāko finansējuma piešķīrumu atvēlējušas Baltijas jūras reģiona valstis (Dānija, Igaunija, Latvija, Somija, Vācija, Lietuva, Polija, Krievija un Zviedrija). Tas viss. Nekādu citu ierobežojumu. Tas var būt gan dokumentālais, gan animācijas kino, spēlfilma vai jebkāds starpžanru veikums…

RIGA IFF Baltijas jūras reģiona ietvaros meklē inovatīvu kino valodu un spēcīgu individuālo rokrakstu, vienlaikus augstu novērtējot visas komandas ieguldījumu kino tapšanā. Tieši tādēļ RIGA IFF pilnmetrāžas filmu konkursa balva, kas tapusi sadarbībā ar mākslinieku Ervīnu Broku, – bronzas gailis – sastāv no astoņām daļām, kuras pēc balvu saņēmušā režisora ieskatiem ir iespējams piešķirt filmēšanas grupas pārstāvjiem. Konkursa uzvarētājs saņem arī naudas balvu 2000 eiro apmērā. Šīs balvas tiek pasniegtas Apbalvošanas ceremonijā, kas notiek festivāla otrajā sestdienā.

Festivāla kuratoru komanda konkursa programmai no pieteiktajiem darbiem izraugās 8 līdz 10 filmas. Starptautiskās žūrijas locekļi ir nozares eksperti, teorētiķi, kinematogrāfisti un kinofestivālu loka pārstāvji.

Pieteiktajām filmām jābūt pabeigtām pēc 2017. gada jūlija un Latvijā to pirmizrādēm jānotiek festivāla ietvaros. Izņēmums – Latvijas filmas, kuru nacionālā pirmizrāde festivālā ir vēlama, bet ne obligāta.

Pieteikšanās sākas 2018. gada 8. martā un tiek slēgta 8. jūnijā. Rezultāti tiks izziņoti augustā, mūsu mājaslapā.

RIGA IFF – SHORT RIGA STARPTAUTISKAIS KONKURSS

Animācijas filma, spēlfilma, dokumentālā filma vai eksperiments – SHORT RIGA meklē autorkino un individuālo rokrakstu īsā formāta kino. Festivāla kuratori izraugās 30 interesantākos pieteikumus no visas pasaules. Tos vērtē starptautiska žūrija, kas rūpīgi veidota, lai nodrošinātu viedokļu daudzveidību un sniegtu iespēju izraudzīto filmu veidotājiem kļūt pamanītiem īsfilmu aprites nozīmīgāko spēlētāju vidē.

Konkursa programmas žūrija pasniedz balvu – Sudraba zalkti (sudraba piespraudi ar Zalkša zīmi) –  darbam, kas raisījis spraigākās diskusijas un sajūsmu par kino faktūru. Konkursa uzvarētājs saņem arī naudas balvu 1000 eiro apmērā. Apbalvošanas ceremonija notiek festivāla otrajā sestdienā.

Aicinām pieteikt pirmizrādīšanai Latvijā īsfilmas no visas pasaules – aptuveni 25 min garas un pabeigtas pēc 2017. gada 1. janvāra. Jo īpaši iedrošinām pieteikt savu darbu starptautiskā konkursa programmai Baltijas kino veidotājus un māksliniekus – gan profesionāļus, gan studentus – , jo esam pārliecināti, ka mūsu reģiona filmas starptautiskajā kontekstā izskatās lieliski!

Pieteikšanās sākas 2018. gada 8. martā un tiek slēgta 8. jūnijā. Rezultāti tiks izziņoti augustā, mūsu mājaslapā.

Līdztekus konkursam – Baltijas kino veidotājiem ar daudzveidīgām un dažāda žanra tikko pabeigtām vai nepabeigtām īsfilmām piedāvājam iespēju uzklausīt starptautisku ekspertu vērtējumu. Vairāk informācijas –  SHORT RIGA Test Screenings Industrijas pasākumu programmā. Pieteikšanās anketa atrodas sadaļā Baltic Film Talent Lab.

RIGA IFF – SHORT RIGA BALTIJAS MŪZIKAS VIDEO KONKURSS

Baltijas mūzikas video konkursa programma jeb – kā mēs to dēvējam – #BMV tiecas pierādīt, ka mūzikas video ir patstāvīgs un jaudīgs īsais formāts. Esam pārliecināti, ka tas var tikt uzlūkots kā mākslas darbs, ne vien “TV reklāma” mūzikai. Kuratori meklē video, kas izaicina auditoriju un paplašina formāta, satura un mākslas robežas, kā arī tiecas panākt pēc iespējas lielāku harmoniju starp darba audio un video aspektiem.

Kuratora izveidotā programma tiek izrādīta festivāla pēdējā piektdienā rīkotā seansā, kas strukturēts kā aktīva sastapšanās platforma video veidotājiem, mūzikas autoriem, kuratoriem, konkursa starptautiskajai žūrijai un publikai.

Aicinām gan mūziķus, gan video veidotājus piedalīties un pastāstīt par sava veikuma tapšanas procesu, jo uzskatām, ka bieži vien nozīmīgākie darbi ir dzimuši sadarbībā.

Iesniegtajam video jābūt Baltijas valstu (Igaunijas, Latvijas vai Lietuvas) darbam. Līdz pieteikšanas termiņa beigām tas nedrīkst būt vecāks par vienu gadu. Festivāls aicina konkursa programmā pirmizrādīt savus mūzikas video.

Balva – Sudraba zalktis (sudraba piespraude ar zalkša zīmi, kas ir visas SHORT RIGA programmas simbols) – tiek pasniegta konkursa uzvarētājam RIGA IFF Apbalvošanas ceremonijā.

Pieteikšanās sākas 2018. gada 8. martā un tiek slēgta 8. jūnijā. Rezultāti tiks izziņoti augustā, mūsu mājaslapā.