Competitions | RIGA IFF
Jaunumi
Biļetes & abonementi
Latviski / In English
Loading...
Loading...

Konkursi

RIGA IFF ir viens no nozīmīgākajiem starptautiskajiem kino notikumiem Baltijas reģionā, kas piedāvā plašu un kvalitatīvu programmu gan skatītājiem, gan nozares profesionāļiem. Festivāla pilnmetrāžas, īsformāta un mūzikas video konkursos kino profesionāļu žūrija meklē izteiksmīgu autora rokrakstu un darbus, kas vēsta par jaunām tendencēm un pārmaiņām kinovalodā. Jautājumu gadījumā, sazinieties ar enter@rigiaff.lv.

RIGA IFF Baltijas jūras valstu un ziemeļvalstu reģiona ietvaros meklē inovatīvu kino valodu un izteiksmīgu autora rokrakstu. RIGA IFF Pilnmetrāžas filmu konkurss vēsta par pārmaiņām un aktuālajām noskaņām kinovalodā. Savukārt konkursa skates ģeogrāfiskais ietvars padara šo vēstījumu vēl intriģējošāku, jo kino, kas tapis vienas un tās pašas jūras dažādās pusēs, pārstāv absolūti dažādas kino skolas, kino tradīcijas, kino valodu un kino redzējumu. Šīs desmit filmas ir RIGA IFF pārdomas par rītdienas kino šodien.

Vienas filmas pieteikšana – EUR 10,00 (līdz 22. aprīlim bez maksas). Pieteikšanās tiek slēgta 30. jūnijā.

Animācijas filma, spēles vai dokumentālā filma, eksperiments – RIGA IFF International Short Film Competition meklē meklē īsā formāta kino ar izteiksmīgu autora rokrakstu. Festivāla kuratori izraugās līdz 25 meistarīgākos un pārsteidzošākos pieteikumus no visas pasaules. No Starptautiskajā un Nacionālajā īsfilmu konkursā izrādītajām īsfilmām, žūrija izvēlās vienu kandidātu Eiropas Kino akadēmijas balvai “Eiropas īsfilma 2023”.

Vienas filmas pieteikšana – EUR 10,00 (līdz 22. aprīlim bez maksas). Pieteikšanās tiek slēgta 31. maijā.

Pašmāju kino īsfilmu žanrā ir īpaši dinamisks. Nacionālo īsfilmu konkursam tiek atlasīti dažādu žanru un formu darbi, kas tapuši kopš 2021. gada. Konkursu vērtē starptautiska žūrija, tā atklājot unikālo Latvijas autoru veikumos no plašākas perspektīvas. Savukārt RIGA IFF skatījumā katra šajā konkursā iekļautā filma jau ir uzvarētāja.

Vienas filmas pieteikšana – EUR 10,00 (līdz 22. aprīlim bez maksas). Pieteikšanās tiek slēgta 30. jūnijā.

RIGA IFF bērnu pilnmetrāžas filmu konkurss meklē un lūko izcelt kvalitatīvu Eiropas bērnu kino, kas apvieno labi artikulētu kinovaldou ar cieņpilnu attieksmi pret jaunajiem skatītājiem un spēju izcelt bērniem aktuālas tēmas. Šajā konkursā iekļautajiem darbiem jābūt piemērotiem mērķauditorijai vecumā līdz 14 gadiem.

Vienas filmas pieteikšana – EUR 10,00 (līdz 22. aprīlim bez maksas). Pieteikšanās tiek slēgta 30. jūnijā.

RIGA IFF bērnu īsfilmu konkurss meklē un lūko izcelt kvalitatīvu Eiropas bērnu kino, kas apvieno labi artikulētu kinovaldou ar cieņpilnu attieksmi pret jaunajiem skatītājiem un spēju izcelt jaunajai paaudzei aktuālas tēmas. Šajā konkursā iekļautajiem darbiem jābūt piemērotiem mērķauditorijai vecumā līdz 7 gadiem.

Vienas filmas pieteikšana – EUR 10,00 (līdz 16. aprīļa plkst. 23.59 bez maksas). Pieteikšanās tiek slēgta 30. jūnijā.

Baltijas mūzikas video konkurss jeb BMV tiecas apliecināt, ka mūzikas video ir patstāvīgs un jaudīgs īsais formāts. Šīs programmas kuratori meklē video, kas gan izaicina auditoriju, gan paplašina formāta, satura un mākslas robežas. BMV konkursa seanss ir veidots kā īpašs notikums: tā ir video veidotāju, mūzikas autoru, kuratoru, konkursa starptautiskās žūrijas un publikas aktīva sastapšanās.

Pieteikšanās tiek slēgta 30. jūnijā.

Ziņas