Biļetes & Caurlaides
Mans festivāls

Konkursi

Festivāla starptautiskajos pilnmetrāžas, īsmetrāžas un mūzikas video konkursos kino profesionāļu žūrija meklē izteiksmīgu autora rokrakstu un darbus, kas vēsta par jaunajām tendencēm un pārmaiņām kinovalodā.

RIGA IFF Pilnmetrāžas filmu konkurss

RIGA IFF Pilnmetrāžas filmu konkurss vēsta par pārmaiņām un aktuālajām noskaņām kinovalodā. Savukārt konkursa skates ģeogrāfiskais ietvars padara šo vēstījumu vēl intriģējošāku, jo kino, kas tapis vienas un tās pašas jūras dažādās pusēs, pārstāv absolūti dažādas kino skolas, kino tradīcijas, kino valodu un kino redzējumu. Šīs desmit filmas ir RIGA IFF pārdomas par rītdienas kino šodien.

SHORT RIGA Starptautiskais konkurss

Animācijas filma, spēles vai dokumentālā filma, eksperiments – SHORT RIGA meklē meklē īsā formāta kino ar izteiksmīgu autora rokrakstu. Festivāla kuratori izraugās 35 meistarīgākos un pārsteidzošākos pieteikumus no visas pasaules. No īsfilmām, kas izraudzītas gan SHORT RIGA Starptautiskajam konkursam, gan SHORT RIGA Nacionālajam konkursam, žūrija izvēlās vienu kandidātu Eiropas Kino akadēmijas balvai “Eiropas īsfilma 2021”.

SHORT RIGA Nacionālais konkurss

Animācijas filma, spēles vai dokumentālā filma, eksperiments – SHORT RIGA meklē īsformāta autorkino Latvijā. Konkursa atlasē tiek izraudzītas ne mazāk kā 6 īsfilmas. No īsfilmām, kas izraudzītas gan SHORT RIGA Starptautiskajam konkursam, gan SHORT RIGA Nacionālajam konkursam, žūrija izvēlās vienu kandidātu Eiropas Kino akadēmijas balvai “Eiropas īsfilma 2021”.

SHORT RIGA Baltijas mūzikas video konkurss

Baltijas mūzikas video konkurss jeb BMV tiecas apliecināt, ka mūzikas video ir patstāvīgs un jaudīgs īsais formāts. Šīs programmas kuratori meklē video, kas gan izaicina auditoriju, gan paplašina formāta, satura un mākslas robežas.

RIGA IFF 2020 Winners

RIGA IFF Balva
FEATURE FILM COMPETITION
Ivans I. Tverdovskis
Naudas balva no
Īpašā atzinība
FEATURE FILM COMPETITION
Illums Jakobi
Skatītāju simpātiju balva
FEATURE FILM COMPETITION
Andrejs A. Tarkovskis
Pasniedz
Labākā īsfilma
SHORT RIGA International Competition
Nadja Andraševa
Naudas balva no
Labākā īsfilma
SHORT RIGA National Competition
Alise Zariņa
EFA īsfilmas kandidatūra
SHORT RIGA
Gabriels Bēmers
Labākais mūzikas videoklips
SHORT RIGA Baltic Music Video Competition
Zbanski Kino
Īpašā atzinība
SHORT RIGA Baltic Music Video Competition
Igne Narbutaite, Kabloonak
Labākā bērnu filma
KIDS WEEKEND
Miša Kampa

FEATURE FILM COMPETITION žūrija:

Laila Pakalniņa – režisore un producente (Latvija);
Marge Līske – Tallinas Melno nakšu kinofestivāla industrijas segmenta “Industry@Tallinn & Baltic Event” vadītāja (Igaunija);
Dmitrijs Gluševskis – Eiropas kino foruma “Scanorama” programmas sastādītājs (Lietuva);
Eva Markovica – Franču sinematēkas filmu programmu veidotāja (Francija);
Teo Caps – Zviedrijas Filmu institūta festivālu menedžeris (Zviedrija)

SHORT RIGA Starptautiskā un Nacionālā konkursa žūrija:

Vims Vanakers – Kannu kinofestivāla oficiālā īsfilmu konkursa atlases komisijas loceklis (Francija); 
Signe Birkova – režisore un “Baltic Analog Lab” līdzdibinātāja (Latvija);
Mihails Žeļezņikovs – eksperimentālo filmu festivāla “Kinodot” rīkotājs un kurators (Krievijas Federācija)

SHORT RIGA Baltic Music Video Competition žūrija:

Krista Burāne – teātra un kino režisore, fotogrāfe un dramaturģe (Latvija);
Dāvis Eņģelis – muzikologs, mūzikas apskatnieks un Latvijas Radio 3 Klasika programmu vadītājs (Latvija);
Oto Kilmele – kino veidotājs un kinokritiķis, programmētājs Somijas Kino arhīva sinematēkā Helsinkos (Somija);
Zane Onckule – kuratore un laikmetīgās mākslas centra Kim? programmu vadītāja Rīgā (Latvija);
Etjēns Trikārs – mūzikas kurators Lesarkas kinofestivālam Francijā, My Melody mūzikas daļas vadītājs, Baguette Publishing līdzdibinātājs (Francija)

KIDS WEEKEND žūrija:

Ketija Praija Vintere;
Miks Mihails Bāliņš;
Kārlis Juška;
Anna Juška;
Rēzija Luīze Skrastiņa;
Miķelis Kreilis;
Stefans Dambergs;
Dāvis Buņķis;
Anna Rūta Krieva.

Award winners 2019

RIGA IFF Balva
FEATURE FILM COMPETITION
Karolis Kaupinis
Naudas balva no
Īpašā atzinība
FEATURE FILM COMPETITION
Aiste Žegulīte
FIPRESCI Latvijas nodaļas žūrijas balva
FEATURE FILM COMPETITION
Marti Helde
Skatītāju simpātiju balva
FEATURE FILM COMPETITION
Marti Helde
Pasniedz
Labākā īsfilma
SHORT RIGA International Competition
Režina Pesoa
EFA īsfilmas kandidatūra
SHORT RIGA
Režina Pesoa
Īpašā atzinība
SHORT RIGA International Competition
Vītauts Katkus
Īpašā atzinība
SHORT RIGA International Competition
Robins Klengelis, Leonhards Millners
Labākais mūzikas videoklips
SHORT RIGA Baltic Music Video Competition
Tits Sūdžus
Īpašā atzinība
SHORT RIGA Baltic Music Video Competition
Tāvi Aruss
Labākā bērnu filma
KIDS WEEKEND
Katja Benrāte
Grand Prix
ARTDOCFEST/RIGA
Ksenija Ohapkina
Labākais režisors
ARTDOCFEST/RIGA
Maksims Šveds
Žūrijas balva
ARTDOCFEST/RIGA
Alīna Rudņicka
Īpašā atzinība
ARTDOCFEST/RIGA
Maša Novikova
Īpašā atzinība
ARTDOCFEST/RIGA
Sergejs Lozņica

Pilnmetrāžas filmu konkursa žūrija:
Ridians Deiviss – Kurators un rakstnieks (Apvienotā Karaliste); Ruģile Barzdžukaite – Kino un teātra režisore un māksliniece (Lietuva); Paolo Bertolins – Kino programmu veidotājs, rakstnieks un producents (Itālija); Gints Grūbe – Producents, režisors un scenāriju autors (Latvija); Kristi Porila – Filmu izplatītāja (Igaunija)

FIPRESCI* Latvijas nodaļas žūrija:
Ieva Augstkalna; Šarlote Līduma; Anita Uzulniece; Elīna Reitere; Ieva Viese-Vigula

SHORT RIGA Starptautiskā konkursa žūrija:
Migels Diass – Īsfilmu producents un programmu veidotājs (Portugāle); Edmunds Jansons
– Animācijas filmu režisors un mākslinieks (Latvija); Emīlija Macika – Festivāla direktore (Polija); Ričs Vorens – Festivāla direktors (Apvienotā Karaliste); Alise Zariņa – Kinorežisore un kinokritiķe (Latvija)

SHORT RIGA Baltijas mūzikas video konkursa žūrija:
Lī Čepmens – Mūziķis (Apvienotā Karaliste/Latvija); Kristofs Eclsdorfers – Programmu kurators (Austrija); Adriāna Roze – Režisore (Latvija); Una Rozenbauma – Režisore (Latvija); Kajs Trevors – Mūzikas žurnālists (Apvienotā Karaliste)

RIGA IFF Bērnu žūrija:
Braiens Martinsons; Emīls Miķelsons; Rēzija Roze Rāzna; Austra Agate Priedīte; Vilis Kristlībs; Tālis Indāns; Līva Curika; Sofija Curika; Žanete Sīpola; Maximillian Hahn; Gundega Anna Antonio

Balvu ieguvēji 2018

RIGA IFF Balva
FEATURE FILM COMPETITION
Natalia Meshchaninova
Īpašā atzinība
FEATURE FILM COMPETITION
Jonas Matzow Gulbrandsen
FIPRESCI Latvijas nodaļas žūrijas balva
FEATURE FILM COMPETITION
Jesper Ganslandt
Youth Matters! diploms – Labākā filma
FEATURE FILM COMPETITION
Aleksey Fedorchenko
Labākā īsfilma
SHORT RIGA International Competition
Weiser Herwig
Īpašā atzinība - Spēles īsfilma
SHORT RIGA International Competition
Arkesh Ajay
Īpašā atzinība - Animācijas īsfilma
SHORT RIGA International Competition
Martina Scarpelli
Īpašā atzinība – Dokumentālā īsfilma
SHORT RIGA International Competition
Corina Schwingruber Ilic
Labākais mūzikas videoklips
SHORT RIGA Baltic Music Video Competition
Zane Zelmene
Īpašā atzinība
SHORT RIGA Baltic Music Video Competition
Pēteris Tenisons
Īpašā atzinība
SHORT RIGA Baltic Music Video Competition
Pijus Vēberis
Labākā bērnu filma
KIDS WEEKEND
Christian Lo

Pilnmetrāžas filmu konkursa žūrija:
Rainers Sarnets – Teātra un kino režisors (Igaunija); Barbora Ligasova – Čehijas Kino centra pārstāve (Čehija); Dorota Leha – Toronto Starptautiskā kinofestivāla pārstāve (Kanāda); Anna Metele – Helsinku Starptautiskā kinofestivāla Love and Anarchy vadītāja (Somija); Roberts Vinovskis – Kinoproducents (Latvija)

SHORT RIGA Starptautiskā konkursa žūrija:
Pērs Fikse – Īsfilmu festivāla Minimalen direktors (Norvēģija); Kintisa Lundgrēna – Animācijas filmu režisore un māksliniece (Igaunija, Horvātija); Jānis Putniņš – Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālās Filmu skolas vadītājs (Latvija); Ieva Viese-Vigula – Rakstniece un kinokritiķe (Latvija); Enriko Vannuči – Īsfilmu programmu konsultants Venēcijas kinofestivālā un Kvebekas pilsētas kinofestivālā (Itālija)

SHORT RIGA Baltijas mūzikas video konkursa žūrija:
Džesika Manštetena – Oberhauzenas Starptautiskā īsfilmu festivāla Vācijas mūzikas videoklipu konkursa skates un Starptautiskās mūzikas video skates kuratore (Vācija); Juris Simanovičs – Mūziķis, komponists (Latvija); Inese Vēriņa-Lubiņa (INA VARE) – Audiovizuālo mediju māksliniece, vīdžeja, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas Reklāmas dizaina programmas pasniedzēja (Latvija); Kajs Trevors – Mūzikas interneta žurnāla Gigwise redaktors (Lielbritānija); Kristine Kebinau – Mūzikas pasākumu producente (Igaunija)

RIGA IFF Jauniešu žūrija:
Alberts Roze; Elza Marta Ruža; Pauls Rubens; Anete Dance

RIGA IFF Bērnu žūrija:
Arvena Lote Kravčenko; Jēkabs Blanks; Nils Klaverī; Krista Kušķe; Linda Saviča; Žanete Blanka; Ieva Bille; Kate Štāla

Balvu ieguvēji 2017

RIGA IFF Balva
FEATURE FILM COMPETITION
Novembris
Rainers Sarnets
Īpašā atzinība
FEATURE FILM COMPETITION
Skats no balkona
Ūle Jēvers
Youth Matters! diploms – Labākā filma
FEATURE FILM COMPETITION
Novembris
Rainers Sarnets
Youth Matters! diploms – Īpašā atzinība
FEATURE FILM COMPETITION
Pasaka par tukšo telpu
Krista Burāne
Labākā īsfilma
SHORT RIGA International Competition
Patvērums
Itonje Soimera Gutormsena
Īpašā atzinība
SHORT RIGA International Competition
Vīrietis
Maja Borja
Labākais mūzikas videoklips
SHORT RIGA Baltic Music Video Competition
Oh No
Marija Reinupa
Īpašā atzinība
SHORT RIGA Baltic Music Video Competition
No Regrets
Sauļus Baradinsks
Skatītāju balva
ARTDOCFEST/RIGA
Sieviete un ledājs
Audrjus Stonis
Īpašā atzinība – Labākais producenta darbs
ARTDOCFEST/RIGA
Pēdējais valsis (režisore Jūlija Bobkova)
Staņislavs Jeršovs (producents)
Labākā bērnu filma
KIDS WEEKEND
213. istaba
Emelija Lindbluma

Pilnmetrāžas filmu konkursa žūrija:
Timo Malmi – Kinokritiķis, Midnight Sun radošais direktors (Somija); Bernds Buders – Kinožurnālists un kurators, Kotbusas kinofestivāla programmu direktors (Vācija); Dovile Butnorjūte – Lietuvas Kino centra reklāmas, informācijas un kino mantojuma nodaļas vadītāja (Lietuva); Dāvis Sīmanis – Kinorežisors, profesors un teorētiķis (Latvija), Lenka Tirpākova – Karlovi Varu Starptautiskā kinofestivāla un Prāgas īsfilmu festivāla pārstāve (Čehija)

SHORT RIGA Starptautiskā konkursa žūrija:
Antra Gaile – Producente (Latvija); Kristians Starks – Īsfilmu kurators, pasniedzējs, Vintertūras Starptautiskā īsfilmu festivāla Šveices filmu konkursa atlases komisijas loceklis (Šveice); Dans Angelesku – Bukarestes Starptautiskā eksperimentālo filmu festivāla BIEFF vadītājs un līdzkurators (Rumānija); Džoena Raitela – Māksliniece (Zviedrija); Maija Kurševa –
Māksliniece, pasniedzēja Latvijas Mākslas akadēmijā, galerijas LOW dibinātāja (Latvija)

SHORT RIGA Baltijas mūzikas video konkursa žūrija:
Kamils Horodeckis – Starptautiskā festivāla Camerimage mūzikas videoklipu sadaļas vadītājs (Polija); Līsa Lahmetsa – Tallinas Kultuuriklubi Kelm programmu un mārketinga nodaļas vadītāja, strādā Raadio 2 un ir Tallinas mūzikas nedēļas City Stage programmas vadītāja (Igaunija); Karolis Vīšņausks – Mūzikas un kultūras žurnālists, Viļņas kinofestivāla Kino Pavasaris mūzikas videoklipu konkursa līdzdibinātājs (Lithuania); Uģis Olte – Režisors (Latvija), Nadja Sajedža – Mākslas, kultūras, mūzikas un slavenību dzīves apskatniece, repere ar pseidonīmu Snowe White (Vācija)

RIGA IFF Bērnu žūrija:
Aleksis Avots; Alisone Mae Brīniņa; Sofija Derringa; Kristiāns Freibergs; Linda Ivanova; Orests Knite; Iļja Potapovs; Marians Zandersons; Tomass Zandersons

RIGA IFF Jauniešu žūrija:
Linda Elīna Austruma; Roberts Pavlovskis; Ieva Augstkalna; Rita Buša; Kristiāna Tabiņa; Kristians Fukss; Elza Elīza Bicāne; Petra Alma Peta

Balvu ieguvēji 2016

RIGA IFF Balva
FEATURE FILM COMPETITION
Pelnu sanatorija
Dāvis Sīmanis
Īpašā atzinība
FEATURE FILM COMPETITION
Piromāns (režisors Ēriks Šollbjergs)
Trunns Nilsens (aktieris)
Youth Matters! diploms – Labākā filma
Pilnmetrāžas filmu konkurss
Zooloģija
Ivans Tverdovskis
Labākā bērnu pilnmetrāžas filma
KIDS WEEKEND
Mazais gangsteris
Ārne Tonens
RIGA IFF Bērnu žūrijas diploms – Labākā īsfilma
KIDS WEEKEND
Lilī tīra zobus
Sīri Melhiora
Labākā īsfilma
SHORT RIGA International Competition
Kvēlās mammas
Džoena Raitela
Īpašā atzinība
SHORT RIGA
Debesbraukšana
Pedro Peralta
Labākā īsfilma
SHORT RIGA Baltic Student Competition
Visi ilgojas pēc Prana Ivanauska
Vīgants Bahmackis
Īpašā atzinība
SHORT RIGA Baltic Student Competition
Silts klusums
Rinalds Zelts
Labākais mūzikas videoklips
SHORT RIGA Baltic Music Video Competition
Winaloto
Tomijs Kešs
Īpašā atzinība
SHORT RIGA Baltic Music Video Competition
Lietuvos istorijos repas
Šventinis Bankuhens, Andrjus Alčausks, Aiste Papartīte

Pilnmetrāžas filmu konkursa žūrija:
Dita Rietuma – Kinokritiķe, kino zinātniece un pasniedzēja, Latvijas Nacionālā kino centra vadītāja (Latvija); Eistens Ege – Kinokritiķis, kino zinātnieks un kurators (Norvēģija); Kārels Kūrmā – Kino un teātra apskatnieks, programmu kurators Tallinas starptautiskajā kinofestivālā Black Nights (PÖFF) un Helsinku dokumentālā kino festivālā DocPoint (Igaunija); Pjotrs Šepotiņņiks – Kinokritiķis, Maskavas Starptautiskā kinofestivāla programmu kurators (Krievija); Roberto Kueto – Audiovizuālās komunikācijas pasniedzējs Madrides Karlosa III Universitātē, Sansebastjanas Starptautiskā kinofestivāla Atlases komisijas loceklis (Spānija).

SHORT RIGA Starptautiskā konkursa žūrija:
Liene Linde – Kinorežisore, kino kritiķe (Latvija); Aigars Ceplītis – RISEBA Audiovizuālās mediju mākslas studiju programmas radošais direktors (Latvija); Pela del Alamo – Starptautiskā īsfilmu festivāla Curtocircuíto direktors (Spānija); Andrea Vinka – Kinofestivāla Exground Filmfest līdzdibinātāja un vadītāja (Vācija).

SHORT RIGA Baltijas Studentu konkursa žūrija:
Renārs Vimba – Kinorežisors (Latvija); Šarlote Munka – Aktrise, aktiermākslas pasniedzēja (Dānija); Anna Purkrabkova – Karlovi Varu Starptautiskā kinofestivāla pārstāve (Čehija); Džinna Hāse
Ziemeļvalstu īsfilmu un dokumentālā kino festivāla Nordisk Panorama paŗstāve (Zviedrija); Marija Razgute – Kinoproducente, Starptautiskā īsfilmu festivāla Vilnius Film Shorts pārstāve (Lietuva).

SHORT RIGA Baltijas mūzikas video konkursa žūrija:
Raitis Ābele – Kinorežisors, mūziķis (Latvija), Aiga Leitholde – Mūzikas menedžere un žurnāliste (Latvija), Mārtiņš Grauds – Mūzikas videoklipu režisors, modes un dokumentālo filmu režisors, fotogrāfs (Latvija), Sauļus Baradinsks – Kinorežisors un mūzikas videoklipu režisors (Lietuva), Tūrunna Nīena – Kino kuratore, Norvēģijas Īsfilmu festivāla un festivāla Movies on War pārstāve (Norvēģija).

RIGA IFF Bērnu žūrija:
Gregors Jānis Putniņš, Alise Samīte, Evelīna Zīle, Edvards Pavļuts, Viesturs Oliņš, Ume Zēberga, Madara Tivuma, Kārlis Jānis Krastiņš un Katrīna Anna Krastiņa.

RIGA IFF Jauniešu žūrija:
Karlīna Marta Zvirbule, Luīze Lote Nežberte, Diāna Sutugina, Andrejs Poikāns un Laura Tuča.

Balvu ieguvēji 2015

RIGA IFF Balva
FEATURE FILM COMPETITION
Notikums
Sergejs Lozņica
Īpašā atzinība
FEATURE FILM COMPETITION
Auni
Grimurs Hakonarsons
Labākā īsfilma
SHORT RIGA International Competition
Māja
Agņeška Borova
Labākais mūzikas videoklips
SHORT RIGA Baltic Music Video Competition
ProRapSuperstar
Sanders Jons, Miks Megi
Īpašā atzinība
SHORT RIGA Baltic Music Video Competition
Unity
Sauļus Baradinsks
Labākā bērnu filma
KIDS WEEKEND Feature Film Competition
Operācija Arktika
Grēte Bē-Vola
Jauniešu žūrijas diploms – Labākā filma
FEATURE FILM COMPETITION
Skaļāk par sprādzieniem
Jūakims Trīrs

Pilnmetrāžas filmu konkursa žūrija:
Jānis Putniņš – Kinorežisors un sinefils, reklāmas klipu režisors Film Angels Studio (Latvija); Marieta Risenbēka, Vācijas nacionālā kino popularizēšanas centra German Films Service + Marketing GmbH vadītāja (Vācija); Kirsi Tikileinena – Aktrise, daudzus gadus bijusi Somijas Filmu fonda vadītāja (Somija); Zāra Abdullajeva – Kino zinātniece, kritiķe, ilggadēja Krievijas vadošā kinožurnāla Isskustvo Kino (Kino māksla) veidotāja (Krievija); Santa Lingevičūte – Kinokritiķe, Viļņas Starptautiskā kinofestivāla Kino pavasaris radošā direktore (Lietuva).

SHORT RIGA Baltijas mūzikas video konkursa žūrija:
Mārtiņš Ratniks – Mākslinieks, pasniedzējs Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā (Latvija); Marta Grigale – Aktrise, mūziķe, radio personība (Latvija), Armands Začs – Režisors, montāžas režisors (Latvija).

SHORT RIGA Baltijas Studentu konkursa žūrija:
Juka Peka Lākso – Viena no nozīmīgākajiem Eiropas starptautiskajiem īsfilmu festivāliem – Tamperes kinofestivāla – direktors (Somija), Nilss Ēriks Tolne Fonseka – Filmu un televīzijas scenāriju redaktors, pasniedzējs, filmu attīstīšanas producents, konsultē kino finansēšanas aģentūras (Dānija); Vauters Jansens – Starptautiskā īsfilmu festivāla Go Short programmu direktors, filmu izplatīšanas kompānijas Some Shorts dibinātājs (Nīderlande).

SHORT RIGA Starptautiskā konkursa žūrija:
Lorenss Boiss – Kultūras žurnālists, kinokritiķis, kinofestivālu filmu programmu kurators (Lielbritānija, Igaunija); Pēteris Krilovs – Kino un teātra režisors, profesors Latvijas Kultūras akademijā (Latvija); Juka Peka Lākso – Viena no nozīmīgākajiem Eiropas starptautiskajiem īsfilmu festivāliem – Tamperes kinofestivāla – direktors (Somija).

RIGA IFF Jauniešu žūrija:
Patrīcija Keiša, Anete Ance Tomsone un Kristofers Buks.

RIGA IFF Bērnu žūrija:
Matīss Jauja, Augusts Kārlis Kristlībs, Dāvids Asaris, Egija Fišere, Morics Menģelsons un Arsēnijs Pahomovs.