11 īsi kino stāsti, kuros tiek radīta nedaudz utopiska pasaule, kur cilvēkiem ir par ko runāt, kad viņiem nav nekā sakāma. Vienalga, vai sarunas tēma ir nikotīns kā insektu iznīcinātājs, skaņrade kā meditācija, Elvisa Preslija ļaunā dvīņu brāļa teorija vai Teslas spole. Savā ziņā šis ēstūzis, kas laika gaitā transformējas, ir radošo Meka – te sastopas rokzvaigznes un blūza viedie, hiphopa jaunās paaudzes apsolītāji, komiķi, brālis un māsa, Eiropas un Holivudas kinoaktieri. Skaidrojums melnbaltajai estētikai skan šādi: kafija ir melna, bet cigaretes ķermenītis – balts.
Antoloģijas filmas koncepts “draugi un nejaušie sanāk uz kafijas pauzi” sākotnēji tapusi kā trīs vinjetes – īsfilmas – 80. un 90. gados. Šī melnbaltā situacionisma un sarunu filma stāda priekšā, kas īsti ir Džārmušs – viņa fenomens un kā viņš redz filmdares procesu. Proti, viņš radošajā procesā aicina savus domubiedrus – kino viņš redz kā līdzīgi domājošo satikšanos caur ekrānu. Šajā darbā gausi sūc silti rūgto viru, ar cigarešu pauzēm strukturē refleksijas, pārdomas par sabiedrību, mākslu, slavu un ikdienas ķibelēm tādas personības kā Bils Marejs, Igijs Pops, RZA, Alekss Deskā, Keita Blanšeta, Stīvs Bušemi, Toms Veits…
Kuratora ceļavārdi: “Atmešanas skaistums ir tajā, ka tagad, kad esmu atmetis, varu vienu, jo “esmu atmetis”,” ironiski skan filmā. Labāku sociālo lubrikantu par kafiju, cigaretēm un mīlestību pret kino neatrast.