1940. gads, Kvebekas ziemeļi. Ledainā ziemas dienā mazais Žils ar mammu apmetas uz dzīvi tēvoča mājā pirmiedzīvotāju zemē Kanādas austrumos. Tēvocis, vietējā miestiņa mērs, ir skaidri noteicis, ka savas neparastās ādas slimības dēļ zēns skolu neapmeklēs. Pavadot laiku izolētībā un mājskološanā, Žils priecājas par katru minūti kopā ar suņuku un iepazīst jauno vidi. Vienu dienu pie upes viņš sastop pirmiedzīvotāju meiteni Ašu. Zēnu vilina blakus esošais mežs un tā noslēpumi, un neviens nezina šo pusi tik labi kā jauniegūtā draudzene.
Emocionāli silts darbs par draudzības nozīmi un uzdrošināšanos pārkāpt pāri valodas barjerām, sociālajai izcelsmei un aizspriedumiem. Virknē bērnu un ģimenes kino festivālos iecienītā kanādiešu režisore Farkasa Bolla ar smalki dozētu empātiju un godīgumu risina vēsturiski sarežģītās un neviennozīmīgās iebraucēju un pirmiedzīvotāju attiecības ģimenes kino teritorijā. Uzdevums runāt par pagātni nav vienkāršs, tomēr vēsturiskās filmas gados jaunie aktieri, sižeta atjautība un pārpasaulīgās dabas ainavas skatītāju nostādīs tur, kur dzimst ticība labajam. Un tam līdzās mājo arī ziņkāre par pasauli mums apkārt.
Kuratora ceļavārdi: Lielā ekrāna kino mazajiem skatītājiem, kuri alkst īstu piedzīvojumu kā grāmatās par senām karotāju ciltīm, savvaļas zirgiem un plašām, krāčainām upēm.