Pašmāju kino īsfilmu metrāža ir īpaši dinamiska. Īsfilmu nacionālajam konkursam tiek atlasīti dažādu žanru un formu darbi, kas tapuši pēdējo divu gadu laikā. Konkursu vērtē starptautiska žūrija, tā atklājot unikālo Latvijas autoru veikumos no plašākas perspektīvas.
Vienpus robežai, lai pārkāptu kino robežas – konkurss pulcē izteiksmīgākos īsformāta autorkino veidotājus Latvijā. Konkursa atlasē tiek izraudzīts līdz desmit īsfilmām.
Aicinām pieteikt līdz 30 minūtēm garas īsfilmas vai audiovizuālos darbus, kas pabeigti pēc 2024. gada 1. janvāra. Tiek gaidīti darbu pieteikumi no Latvijas Republikas pilsoņiem vai Latvijā dzimušiem, vai ilglaicīgi (vismaz divus gadus) rezidējošiem audiovizuālās nozares profesionāļiem un jaunajiem kino veidotājiem. Festivāls izskata arī darbus, kas uzņemti Latvijā vai veidoti, iesaistot vietējos režisorus, un pozicionē Latviju kā vienu no ražotājvalstīm.
Konkursā iekļautās īsfilmas vērtē starptautiska žūrija – nozares eksperti, teorētiķi, kinematogrāfisti un kinofestivālu pārstāvji. Žūrija pasniedz balvu – īpaši veidotu godalgu un 1000,00 EUR prēmiju – darbam, kas pārliecinoši izaicina Latvijas īsās metrāžas kino konvencijas. Apbalvošanas ceremonija notiek festivāla otrajā sestdienā.
No īsfilmu starptautiskajā un nacionālajā konkursā izrādītajām filmām žūrija izvēlās vienu kandidātu Eiropas Kino akadēmijas balvai “Eiropas īsfilma – Prix Vimeo 2026”. Šai kandidatūrai var izvirzīt īsfilmu, kuras autori ir dzimuši Eiropā vai arī tiem izsniegta Eiropas pase (Eiropas Kino akadēmijas izpratnē – ietverot gan Eiropas Savienības dalībvalstis, gan citas Eiropas valstis, ieskaitot Izraēlu un Palestīnu). Īsfilmas garums nedrīkst pārsniegt 30 minūtes un tai jābūt veidotai 2025. gadā.
Pieteikšanās sākas 2025. gada 25. martā un tiek slēgta 30. jūnijā. Līdz 1. aprīlim netiek piemērota filmas pieteikšanas maksa. No 2. aprīļa līdz 18. maijam filmas pieteikšanas maksa ir 10,00 EUR, bet no 19. maija – 15,00 EUR. Rezultāti tiek izziņoti līdz 2025. gada 10. septembrim.
Leo Soesanto, vadošais RIGA IFF starptautiskā un nacionālā īsfilmu konkursu sadaļu kurators, ir kino kurators un publicists no Parīzes, kurš raksta tādiem izdevumiem kā “Libération”, “Les Inrockuptibles”, “Vogue Paris”, “Premiere” un “Grazia”. Soesanto ir plaša kuratora darba pieredze – no 2009. līdz 2015. gadam viņš strādājis pilnmetrāžas filmu atlases komisijā Kannu Kritiķu nedēļā, kurā no 2017. līdz 2021. gadam vadījis arī īsfilmu atlases komisiju. Savukārt no 2016. līdz 2020. gadam bijis kurators par autorkino meku dēvētajā Roterdamas kino festivālā.
Šantala Liāna kino nozarē strādā vairāk nekā 15 gadus – viņa veikusi programmētājas un kuratores pienākumus ievērojamākajos Francijas festivālos, piemēram, Lesarkas festivālā un neatkarīgajam kino veltītajā Elizejas lauku kinofestivālā Parīzē, kura industrijas sadaļā iedibinājusi Eiropas un Ziemeļamerikas sadarbības programmu “US in Progress Paris”. Liāna ir pieredzējusi kino izplatītāja un strādājusi tādās respektablās kompānijās kā “Wild Bunch” un “Sophie Dulac Distribution”, izplatot tādas komerciāli veiksmīgas neatkarīgā kino filmas kā “Mīla un draudzība” (2016) un “Menaše” (2017). Strādājusi arī scenāristu un režisoru apmācības laboratorijā “Oxbelly”.
Nanako Tsukidate ir kino kritiķe un žurnāliste, kura publicējas japāņu izdevumā “Nobody Magazine”. Līdztekus tam viņa strādā kā neatkarīgā kuratore Venēcijas kino festivāla “Autoru dienās”. Darbojusies Kannu Kritiķu nedēļas atlases komisijā (2019–2021) un kā programmētāja Hirošimas Starptautiskajā kino festivālā, fokusējoties uz Eiropas kino reģionu (2015–2018). Tsukidate ir RIGA IFF īsfilmu atlases komisijas sastāvā kopš 2022. gada.
Ķīnā dzimušais Šiu Jangs studējis režiju Viktorijas Mākslas koledžā, Austrālijā. Veidojis gan virtuālā kino, gan aktierkino īsfilmas, tām ar panākumiem tiekot izrādītām Kannu kinofestivālā, Kritiķu nedēļā, Venēcijas kino festivāla virtuālā kino skatēs un citviet. Diplomdarbs, īsfilma “Zem saules” (2015) tika iekļauts studentu filmu konkursā Kannu “Cinefondation” sadaļā. Savukārt aktierkino darbs “Klusa nakts” (2017) 70. Kannu kinofestivāla īsfilmu skatē ieguva “Zelta palmas zaru”, Jangam kļūstot par pirmo ķīniešu izcelsmes kinoveidotāju, kurš saņēmis šo godalgu.
Viļņā dzimušais Vitauts Katkus ir lietuviešu režisors un operators, kura darbība aptver kino un vizuālo mākslu. Viņa jaunākā pilnmetrāžas spēlfilma “Izlecējas” (2024), strādājot pie tās kā operatoram, pērn saņēma galveno balvu Lokarno kino festivālā. Režisējis trīs godalgotas īsfilmas: “Kopienas dārzi” (Kannu Kritiķu nedēļa, 2019), “Vietas” (Venēcijas kino festivāls, 2020) un “Ķirši” (Kannu kino festivāls, 2022).