Kas ir mūzikas videoklips? To jautājam katru gadu, un katru gadu atklājam ko iepriekš nenojaustu. Atbildes pamatdoma gan nemainās: mūzikas videoklips ir audiovizuāla pieredze, kas jāgūst kopīgi. Reizēm tas ir kā arēna drosmīgiem eksperimentiem. Citkārt – sasniedz jaunu tehnoloģisko kāpumu, pārdefinējot šajā žanrā iespējamo. Un vēl ir video, kas, izmantojot jau zināmu audiovizuālo valodu, pasaka kaut ko negaidītu. Mūs interesē iepazīt mūžam jauno spēles laukumu, kurā attēls un mūzika mijiedarbojas saskaņā ar unikāliem likumiem.
Baltijas mūzikas video konkursa skate pulcēs skatītājus, festivāla viesus, darbu veidotājus un mūziķus, lai kopīgi pieredzētu mūzikas video visā to krāšņumā un neprātā. Skatīšanās pieredze kā notikums!
Pasākums angļu valodā.
Baltijas mūzikas video konkurss jeb BMV tiecas apliecināt, ka mūzikas video ir patstāvīgs un jaudīgs īsais formāts. Šīs programmas kuratori meklē video, kas gan izaicina auditoriju, gan paplašina formāta, satura un mākslas robežas.
BMV konkursa seanss ir veidots kā īpašs notikums: tā ir video veidotāju, mūzikas autoru, kuratoru, konkursa starptautiskās žūrijas un publikas aktīva sastapšanās.
Iesniedzamie darbi
Baltijas mūzikas video konkurss meklē darbus, kas ir drosmīgi, inovatīvi un eksperimentāli. Konkursā tiek pieņemti darbi, kurus veidojusi radošā komanda no Lietuvas, Latvijas vai Igaunijas (mūzikas izcelsme nav atlases kritērijs). Konkursā tiek pieņemti tikai oficiālie mūzikas videoklipi. Garuma ierobežojums netiek piemērots. Darbiem ir jābūt tapušiem pēc 2020. gada 1. jūnija. Atlases gadījumā uz festivālu tiks aicināti gan klipa radošā grupas pārstāvji, gan mūziķi. Īpaši aicinām iesniegt darbus, kas festivālā piedzīvotu savu pirmizrādi.
Balva
Balvas – “Sudraba zalktis” (sudraba piespraude ar Zalkša zīmi) un 1000 EUR godalga – tiek pasniegtas konkursa uzvarētājam RIGA IFF Apbalvošanas ceremonijā, kas notiek festivāla otrajā sestdienā. Balvu piešķir starptautiska žūrija – mūzikas videoklipu veidotāji, starptautisku festivālu mūzikas videoklipu konkursu kuratori, mūziķi, mūzikas žurnālisti un mūzikas pasākumu menedžeri. Konkursa dalībnieki tiek aicināti piedalīties žūrijas seansā, tā iegūstot papildu iespēju viedokļu apmaiņai.
Termiņi
Pieteikšanās sākas 2022. gada 22. martā un tiek slēgta 30. jūnijā. Rezultāti tiek izziņoti līdz 2022. gada 10. septembrim.
Katrīna Neiburga ir viena no ievērojamākajām un ražīgākajām māksliniecēm Baltijas laikmetīgās mākslas avantscēnā. Saņēmusi vairākas godalgas, tostarp prestižo Purvīša balvu 2009. gadā, kā arī pārstāvējusi Latviju 56. Venēcijas biennālē kopā ar mākslinieku Andri Eglīti. Mākslinieces radošā darbība ietver interesi par video formātu (tapuši arīdzan mūzikas klipi), kino un videoārtu. Veidojusi scenogrāfijas partitūru projekcijas operā un teātrī, kā arī instalācijas, vides objektus un performances. Strādājusi arī ar fotogrāfijas mediju. No šī plašā klāsta kustīgais attēls – gan kino, gan video formātā – ir mākslinieces galvenais medijs un izpausmes veids.
Oto Kilmele
Oto Kilmele ir somu kino un reklāmu režisors, producents, kurators un kinokritiķis. Daudzkārt piedalījies īsfilmu un mūzikas video konkursu žūrijās, bijis arī vairāku kinofestivālu mākslinieciskais vadītājs. Strādājot kā producentam, viņa nesenākie veikumi ir īsfilmas “Kandžas dzinēji” (2017), kas bija Somijas pieteikums “Oskara” balvai, un “Barselona” (2019). Kilmele šobrīd ir festivāla ‘’Loud Silents’’ mākslinieciskais vadītājs, kā arī regulāri strādā kā kurators dažādos starptautiskos festivālos Eiropā.
Arno Dimatēns
Arno Dimatēns ir komponists, mūziķis un kopš 2018. gada arī Larošelas Starptautiskā kinofestivāla līdzvadītājs. Viņš ir guvis pieredzi, strādājot dažādos Eiropas festivālos, kā arī citās kultūras struktūrās. Lielāko uzmanību kā mūziķis viņš starptautiski ir pievērsis ar grupu ‘’Institut’’ – tās trešais un jaunākais albums "L'effet waouh des zones côtières" tika izdots 2021. gada pavasarī. Tajā iezagusies satriecoši melodiska, prātā lallināma 70. gadu muzikālā atmosfēra.
Ādams Donens
Ādams Donens ir multimākslinieks, režisors un komponists, kuru BBC nodēvējis par ‘’vai nu ģēniju, vai trako’’. Starp viņa nesenākajiem darbiem ir ‘’Simfonija zudušajai paaudzei’’, pirmā pilnībā hologrāfiskā drāma, un “Niksons agonijā’’ – pirmā binaurālā jeb abām ausīm dzirdamā drāma. Pērn pirmizrādi piedzīvoja viņa pilnmetrāžas debijas filma ‘’Alise, Aizspogulija’’, bet šobrīd Donens strādā pie savas otrās filmas, kura top Latvijā. Rakstījis libretus, mūziku orķestrim un solistiem, režisējis dramatiskās izrādes, kā arī izdevis 4 albumus. Viņa hologrāfijas metode, veidojot nelaiķu hologrammas, piesaistījusi daudzu citu mākslinieku uzmanību, izceļot sadarbību ar Je jeb Kanje Vestu.
Vidmants Čepkausks
Vidmants Čepkausks ir starptautiski zināmā Viļņas elektroniskās mūzikas kluba ‘’Opium Club’’ un ‘’gallery 1986’’ radošais direktors. Viņš ir arī ‘’Ant Bangos Festival’’ un ‘’Alfavilnius Festival’’ dibinātājs, mūzikas projektu “Silence Music’’, “Best Kept Secret’’ un “Le Temps Perdu Records’’ veidotājs. Čepkausks pats arī rada mūziku pseidonīmu “Vidis’’ un “V’’ aizsegā, reizēm uzstājas kā dīdžejs, un jau vairāk nekā 20 gadus ir viens no Lietuvas elektroniskās mūzikas dzinējspēkiem.