Biļetes
Mans festivāls

RIGA IFF GOES VR

RIGA IFF GOES VR ir Ziemeļu reģionā unikāla pasākumu un starpnozaru sadarbības programma, kas ietver lekciju ciklu un hakatonu, kā arī tīklošanās pasākumus. Ideāla tikšanās platforma tehnoloģiju jomas un radošo industriju pārstāvjiem ar kino veidotājiem un izglītības un kultūras organizāciju darbiniekiem, lai kopīgi apspriestu un izstrādātu virtuālās realitātes integrēšanu izglītības un kultūras iniciatīvās. Virsmērķis – augstvērtīga satura radīšana bērniem un jauniešiem.

Programma

Apraksts

Virtuālā realitāte ir viens no perspektīvākajiem jaunpienācējiem audiovizuālo mediju laukā, tomēr tajā ir spēkā kino nosacījumi – galvenais virzītājspēks ir stāsts. Tāpēc šī gada lekcijas aplūkos audiovizuālās stāstniecības principus un problemātiku virtuālajā realitātē no kinematogrāfijas viedokļa, kā arī iztirzās tēmas, kas saistītas ar iesaistošas un lietotājam ērtas virtuālās realitātes vides radīšanu.

Virtuālās realitātes vērtīgākais pienesums ir mācību un izziņas procesu uzlabošana, tos padarot aizraujošākus, efektīvākus un pieejamākus. Attiecīgi pievērsīsimies virtuālajai realitātei kā informācijas pasniegšanas medijam un tās izstrādātāju atbildībai pret patērētāju, jo īpaši, ja runa par satura radīšanu gados jaunai auditorijai.

RIGA IFF GOES VR izskatīs arī virtuālās realitātes satura izplatīšanas jautājumus.

Lektori – virtuālās realitātes un kino nozares profesionāļi no Baltijas un tālākiem reģioniem – tiks paziņoti augustā. Publiskās lekcijas notiks angļu valodā un ir paredzētas plašam interesentu lokam.

Lekcijām sekos kontaktu loku paplašinošs tīklošanās pasākums, kas palīdzēs rasties inovatīvām, aizraujošām idejām virtuālās realitātes saturam un sastapt tehnoloģijas pārzinošus prātus, kas spētu tās īstenot. Lieliska iespēja uzklausīt izglītības un kultūras jomas pārstāvju redzējumu un vajadzības attiecībā uz mācību un izziņas procesu.

Pēc tīklošanās pasākuma notiks diennakti ilgs hakatons, kurā ar starptautisku mentoru – pieredzējušu kino stāstnieku – palīdzību dalībnieku komandas kopīgi izstrādās virtuālās realitātes produktu prototipu dizainu. Nāc ar savām ideju ģenerēšanas vai tehniskajām iemaņām, vai arī pievienojies kādai no komandām, kas strādās pie sadarbības partneru definētajiem uzdevumiem. Hakatona projektu publiskas prezentācijas investoriem, izglītības darbiniekiem un ikvienam interesentam. Labāko projektu izraudzīsies un apbalvos profesionāļu un bērnu žūrija.

NB! Visi pasākumi norisināsies angliski.

Pasākuma norisi atbalsta Nacionālais Kino centrs, ASV vēstniecība Latvijā un Gētes Institūts Rīgā.