Romijas salons | RIGA IFF
Jaunumi
Biļetes & abonementi
Latviski / In English
Loading...
Loading...

Romijas salons


Režija: Miša Kampa
NL 201990'

Romijas mammai ir ļoti daudz darba, tāpēc Romijai pēc skolas katru dienu jādodas pie vecmāmiņas Stīnes. Pavadīt laiku kopā ar viņu nemaz nav tik jauki, kā varētu iztēloties, jo Stīne ir nemitīgi aizņemta savā frizētavā, kur mazmeita, šķiet, traucē ik uz soļa. Kādu dienu vecmāmiņas paradumi un uzvedība sāk mainīties, ļaujot atklāt par sevi ko negaidītu.

Spēcīgais un aizkustinošais režisores Mišas Kampas darbs pagājušogad Frankfurtes grāmatu tirgū ieguva balvu par labāko bērnu grāmatas adaptāciju kinovalodā, Kristiansandas Starptautiskajā bērnu filmu festivālā Norvēģijā to atzina par Eiropas labāko filmu jauniešiem, savukārt Nīderlandes vērienīgajā kino, televīzijas un jauno mediju starptautiskajā festivālā bērniem “Cinekid” saņēma godalgu kā labākā holandiešu ģimenes filma.Kuratora ceļavārdi: Aizkustinošs skats uz empātiju un rūpēm, ko esam spējīgi just pret savu ģimeni.
Labākā bērnu filma
KIDS WEEKEND

Žūrijas paziņojums: Filma bija lieliska! Bija ļoti pamācoši tas, ka vajag vienmēr palīdzēt ģimenei. Mums patīk, kā Romija rūpējās par savu vecmammu. Mums arī ļoti patika kā salons un pilsēta izskatījās vizuāli – viss bija perfekti! Lai gan Romijai bija tikai 10 gadi, viņa parāda, ka bērni jebkurā vecumā var palīdzēt savai ģimenei.