Biļetes & Caurlaides
Mans festivāls
Forum2020

RIGA IFF GOES XR

Ziemeļvalstu reģionā unikāla tikšanās un izglītības platforma ar mērķi veicināt un iedvesmot sadarbību starp kino un paplašinātās realitātes medijiem.

2018. gadā uzsākto programmu veido dienu garš īslekciju cikls un diennakti ilgs hakatons. Sākotnēji fokusēta uz darbu ar virtuālo realitāti (VR), šogad programma maina nosaukumu no RIGA IFF GOES VR uz RIGA IFF GOES XR un paplašina savu darbības lauku, integrējot arī citus “alternatīvās” realitātes medijus – piemēram, plaši izmantoto papildināto (AR) un jaukto realitāti (MR)!

RIGA IFF GOES XR īslekciju cikls piedāvā kopskatu uz paplašinātās realitātes mediju iespējamo pielietojumu, tendencēm un tā lomu dažādās nozarēs. Šajā programmas sadaļā lūkojam atbildēt uz jautājumu, kādēļ kino profesionāļu iesaiste darbā ar paplašinātās realitātes medijiem būtu izdevīga un vērtīga gan filmu, gan tehnoloģiju nozarei. Lekciju cikls – pielāgots dažādiem zināšanu līmeņiem – aptver aizraujošas gadījumu izpētes starptautisku lektoru vadībā, kā arī sniedz iespēju izzināt dažādus XR veidošanas un izplatīšanas aspektus.

Savukārt hakatons ir iespēja likt lietā jaunapgūto XR veidošanas māku vai arī noslīpēt jau esošo! Šī ir ne tikai aizraujoša un iedvesmojoša pieredze, bet arīdzan aicinājums ielūkoties XR mediju sniegtajās iespējās un pārliecināties par to, ka kino, tehnoloģiju un radošās industrijas, apvienojot spēkus, var radīt vērtīgu audiovizuālo saturu. Lai arī XR pielietojums dažādās sfērās pasaulē plešas plašumā ik dienu, festivāla komanda kā prioritāti ir izvirzījusi augstvērtīga, izglītojoša audiovizuālā satura radīšanu bērniem un jauniešiem. RIGA IFF GOES XR ik gadu sadarbojas ar vairākām Latvijas valsts un nevalstiskajām organizācijām, kuras iedvesmo hakatona dalībniekus, rosinot veidot projektu prototipus īpaši izglītībā nepieciešamiem izaicinājumiem. Hakatons ir atvērts ikvienam, neatkarīgi no pieredzes ar tehnoloģijām. Ik gadu hakatona dalībnieku darbu palīdz virzīt pieredzējušu mentoru komanda.

Kā šī gada sākumā sacīja kinooperators Keilebs Dešanels, “Virtuālā realitāte vēl aizvien gaida savu Orsonu Velsu”, uzsverot, ka tikpat svarīgi kā XR mediju tehnoloģiskās iespējas, ir to veidotāju idejas un gatavība eksperimentēt.

RIGA IFF GOES XR programma ir dibināta un tiek rīkota tandēmā ar Story Hub.