Biļetes & Caurlaides
Mans festivāls

Animācijas izglītība un tās nākotne – paneļdiskusija

Kas nepieciešams animācijas tirgū? Ko piedāvā apgūt izglītības iestādes? Kāda ir to attīstības vīzija? Ar ko tās ir unikālas un kā varētu savstarpēji sadarboties?
Diskusijā piedalīsies pārstāvji no Igaunijas Mākslas akadēmijas, Latvijas Mākslas akadēmijas, Viļņas Ģedimina tehniskās universitātes un Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas skolas, kā arī minēto iestāžu absolventi.

Darba valoda: angļu

Atvērts pasākums

Dalībnieki

Anna Zača (moderatore)
Latvijas Animācijas asociācijas vadītāja, Riga IFF SHORT RIGA programmas kuratore, Latvija

Anna pārstāv Latviju Eiropas Animācijas balvas jeb Emile Awards valdē. Strādā Latvijas animācijas laukā jau desmit gadus. Pētījusi animācijas teoriju Igaunijas Mākslas akadēmijā, turpinājusi pētījumus Latvijas Mākslas akadēmijā.

Prīts Tenders
Animācijas filmu režisors, scenārists un Igaunijas Mākslas akadēmijas Animācijas nodaļas vadītājs, Igaunija

Prīts Tenders absolvējis Tallinas Pedagoģijas unversitāti kā mākslas pasniedzējs, tomēr strādā arī kā kinorežisors.

Dzintars Krūmiņš
Animācijas pasniedzējs PIKC NMV Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas skolā un Latvijas Mākslas akadēmijā, Latvija

Latvijas Kultūras akadēmijā ieguvis bakalaura grādu kino režijā. Vairākām Latvijas filmām bijis scenārija autors, mākslinieks, režisors, operators, datormākslinieks un animators. Kopš 2008. gada pasniedz klasisko (2D) animāciju un ir diplomdarbu konsultants Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā. Kopš 2012. gada pasniedz klasiskās (2D) animācijas programmatūru un aktiermeistarību Latvijas Mākslas akadēmijā.

Toms Mitks
Pasniedzējs Viļņas Ģedimina Tehniskajā universitātē, animācijas studijas MB Studio Mitkus radošais direktors un līdzdibinātajs, Lietuva

2008. gadā ieguvis bakalaura grādu animācijā Fārnhemas Radošo mākslu universitātes koledžā un turpinājis maģistra studijas Glāzgovas Universitātē. Strādājis dažādos aktierfilmu un animācijas projektos televīzijā, kā arī reklāmas un video spēļu jomā gan Lietuvā, gan ārvalstīs. Lietuvas Filmu padomes loceklis un dažu akadēmisku grāmatu autors.

Iļja Bereznicks
Animators, ilustrators, scenārists un karikatūrists, Animācijas programmas vadītājs Viļņas Mākslas akadēmijā, Lietuva

Kopš 1985. gada ir režisors, animators un scenārists Lietuvas Nacionālajā Kinostudijā. Kopš 1990. gada strādājis Izraēlā, Norvēģijā un ASV – producējis un veidojis TV reklāmas, īsfilmas un pilnmetrāžas spēlfilmas, kā arī ilustrējis bērnu grāmatas. 2002. gadā ierosinājis Viļņas Mākslas akadēmijas Fotogrāfijas un mediju mākslas fakultātē atvērt Animācijas programmu; kļuvis par tās vadītāju. No 2003. līdz 2004. gadam bija pasniedzējs Vizuālās mākslas skolā Ņujorkā.

Edmunds Jansons
Animācijas filmu režisors un mākslinieks, animācijas režijas pasniedzējs Latvijas Mākslas akadēmijā, Latvija

Edmunds ir animācijas filmu režisors un grafikas dizaineris studijā Atom Art. Viņa animācijas filmas izrādītas visā pasaulē un godalgotas daudzos festivālos – Animafest Zagreb, Berlīnes Starptautiskajā īsfilmu festivālā Interfilm, Hirošimas Starptautiskajā Animācijas festivālā, KROK, Sommets du cinéma d’animation (Monreāla), SICAF (Seula), CICFF (Čikāga), LIAF (Londona) u.c. Viņš ir arī bērnu grāmatu ilustrators un pasniedzējs Latvijas Mākslas akadēmijā.