Biļetes & Caurlaides
Mans festivāls

SHORT RIGA: TEST SCREENINGS II

Baltijas īsfilmu prezentācijas ekspertiem

Filmas

Pats. Pietiekams

Nosaukums angļu valodā: Self-Sufficient Režisore: Diāna Daukste Žanrs: Dokumentālā filma Valsts: Latvija Aptuvenais garums: 25 min Producentes: Elīna Maslovska, Daiga Livčāne, LKA NACIONĀLĀ FILMU SKOLA Pirmizrāde: 2020 Ražošanas stadija: pabeigta Dragkvīnam Rojam un trolejbusa vadītājam Mārim nav nekā kopīga, izņemot to, ka abi ir homoseksuāli. Māris cīnās ar zemu pašvērtējumu, vientulību, un sajūtu, ka viņam nav vietas Latvijas LGBT+ kopienā. Turpretī Rojs apzināti dzīvo galējībās, viņš vienmēr atrodas uz skatuves, sabiedrisku notikumu epicentrā, skaļi manifestējot sevi. Dzīvodami vienā valstī un vienā pilsētā, viņi dzīvo pilnīgi atšķirīgās realitātēs, kas eksistē paralēli viena otrai. Lai cik atšķirīgi abi varoņi nebūtu, neviens no viņiem nav standartpilsonis, kā to bieži sagaida sabiedrība. Diāna Daukste absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmijas Audiovizuālās mākslas bakalaura studiju programmu, specializējoties producēšanā. Studiju ietvaros kā režisore uzņēmusi dokumentālo īsfilmu – “VOVAS” (2017).
Ar mammu klosterī

Oriģinālnosaukums: Emaga kloostris Režisore: Anna Hintsa Žanrs: Dokumentālā filma Valsts: Igaunija Aptuvenais garums: 20 min Producents: Ilo Pikovs, SILMVIBURLANE Pirmizrāde: 2019 Ražošanas stadija: pabeigta Māte un meita dodas uz kādu klosteri Taizemē. Vai divdesmit sešas klusuma meditācijas dienas palīdzēs viņām samierināties ar sāpīgo pagātni? Anna Hintsa ir igauņu režisore, scenāriste un mūziķe. Viņa studējusi fotogrāfiju Tartu Mākslas koledžā. Studē režiju Baltijas Filmu un mediju skolā Tallinā. Piedalījusies izstādēs Igaunijā, Somijā, Lietuvā, Polijā, Krievijā, Portugālē un Meksikā. Savos darbos primāri fokusējas uz personīgo un kultūras atmiņu, kā arī saskarsmes (ne)iespējamību. Viņas īsfilma “Brīvā pasaule” (Vaba maa, 2012) ir apceļojusi starptautiskus festivālus; pašlaik notiek filmas “Ledus” pēcapstrāde, kā arī pilnmetrāžas debijas darba sagatavošana.
Bruņurupucis un zaķis

Oriģinālnosaukums: Kilpkonn ja jänes Režisors: Ilo Pikovs Žanrs: Animēta dokumentālā filma Valsts: Igaunija Aptuvenais garums: 10 min Producents: Ilo Pikovs, SILMVIBURLANE Pirmizrāde: 2020 Ražošanas stadija: pēcapstrāde Stāsts par māti un dēlu, kā arī sacīkstēm ar bruņurupuci, kurās allaž zaudē. Ilo Pikovs ir starptautiski atzīts režisors, producents un kino teorētiķis. Viņš studējis animāciju Turku Mākslas akadēmijā Somijā. Kopš 1996. gada uzņēmis vairākas godalgotas animācijas filmas (“Tukšā telpa”, “Tik-Tak”, “Ķermeņa atmiņa”, “Dialogos”). Publicējis rakstus par kino, kā arī grāmatas bērniem un pieaugušajiem. Autors darbam “Animasofija. Teorētiski raksti par animācijas kino” (2010). 2018. gadā viņš ieguva doktora grādu Igaunijas Mākslas akadēmijā, aizstāvot disertāciju par tēmu “Anti animācija: Austrumeiropas animācijas filmu faktūras.”
Mātes akmens

Oriģinālnosaukums: Emakivi Režisore: Kersti Uibo Žanrs: Eksperimentāla dokumentālā filma Valsts: Igaunija Aptuvenais garums: 17 min Producents: Ilo Pikovs, SILMVIBURLANE Pirmizrāde: 2019 Ražošanas stadija: pabeigta Bērns pirmo reizi atver acis un vaicā: “Kā es šajā ainavā iederos? Es esmu milzis vai sīks kukainis?” Kersti Uibo ir bijusi gan mūzikas producente Igaunijas Televīzijā, gan Tallinas ielu slaucītāja, kad tika iekļauta padomju režīma melnajos sarakstos. Pēckara gados, kad bija Igaunijas Informācijas biroja direktore, piedalījusies Igaunijas vēstniecības izveidošanā Apvienotajā Karalistē. Spēj būt cilvēks orķestris filmu veidošanā. Viņas dokumentālās filmas ir izrādītas Modernās mākslas muzejā Ņujorkā, kā arī daudzos starptautiskos kinofestivālos. Saņemtas vairākas godalgas. Pasniegusi dokumentālā kino uzņemšanu Tallinas Universitātes Baltijas Filmu un mediju skolā, radošā dokumentālā kino kursu Ņūdeli un Tallinas Mākslas akadēmijā, kā arī vadījusi prakstiskās meistarklases dokumentālo filmu festivālos.