Prakse | RIGA IFF
RIGA IFF 2024
Biļetes & abonementi
Latviski / In English
Loading...
Loading...

Iespēja pielietot un nostiprināt profesionālās iemaņas starptautiskā kultūras notikumā

Prakse 1 RIGA IFF komandā sniedz iespēju vairāku mēnešu garumā pielietot un attīstīt savas savas profesionālās iemaņas, kā arī iegūt jaunas zināšanas un starpdisciplināru pieredzi, piedaloties starptautiskas kultūras norises organizēšanā. Prakses jomas ietver publisko komunikāciju un satura izveidi, kuratoru asistentu un žūrijas koordinatoru darbu, kā arī nodarbinātību viesu un auditorijas servisā u. c.

Pieteikšanās praksei RIGA IFF 2024. gada sezonā ir noslēgusies. Jautājumu gadījumā aicinām sazināties, rakstot uz prakse@rigaiff.lv.

Prakses jomas

Komunikācijas departaments

Prakse komunikācijas departamentā ļauj piedalīties ar festivāla publisko komunikāciju saistīto procesu plānošanā un izpildē, kā arī audiovizuālā satura izstrādē. Prakses kandidātiem nepieciešama iepriekšēja pieredze izvēlētajā darbības jomā, kā arī teicamas vai ļoti labas latviešu un angļu valodas prasmes. Izglītība saistītā nozarē nav obligāta, bet tiks uzskatīta par priekšrocību. Paredzamā slodze ir no 40 līdz 80 stundām mēnesī vismaz divu mēnešu periodā, tuvojoties festivālam, slodzes apmērs proporcionāli pieaug.

Audiovizuālo materiālu izstrāde (maijs – oktobris)

Video montāža un titrēšana, piemēram, filmu rullīšu apstrāde, animācija vai fotogrāfa darbs.

Satura publicēšana un administrēšana (maijs – oktobris)

Darbs ar festivāla tīmekļa vietnes administrēšanu, vēstkopu izsūtīšanu un satura publicēšanu sociālajos tīklos.

Dizains un maketēšana (maijs – oktobris)

Digitālo materiālu sagatavošana vai darbs pie mājaslapas dizaina uzlabojumiem, arī patstāvīga izpēte un risinājumu izstrāde.

Programmas departaments

Kuratoru darbam ir centrālā loma starptautiska kinofestivāla programmas sagatavošanā un nodošanā auditorijai. Kuratori nosaka programmas sadaļu aprises un veic apjomīgu darbu, apkopojot filmu materiālus un komunicējot ar nozares pārstāvjiem un sadarbības partneriem visā pasaulē. Prakses ietvaros tiks veikti tādi darbi kā dalība konkursu pieteikumu izskatīšanā, programmas īstenošanai un turpmākai festivāla komunikācijai nepieciešamās informācijas apkopošana, kā arī citu administratīvu pienākumu veikšana. Praksei nepieciešama kino izglītība kino, pieredze darbā ar informācijas apstrādāšanu un teicamas vai ļoti labas latviešu un angļu valodas prasmes gan rakstveidā, gan mutvārdos.

Asistēšana filmu programmas kuratoriem (maijs – oktobris)

Atbalsts filmu pieteikumu izskatīšanā, komunikācija ar tiesību turētājiem, skrupuloza filmu pamatinformācijas un publicitātes materiālu apkopošana un organizēšana.

Programmas filmas papildinošas informācijas apkopošana (maijs – jūnijs, jūlijs – augusts)

Publiskajā telpā pieejamās informācijas apkopošana un programmas filmu papildinošu materiālu sagatavošana un nodošana komunikācijas departamentam.

RIGA IFF Kino klubs

RIGA IFF Kino klubs ir tiešsaistes kino izglītības projekts video nodarbību formātā, kas skolēniem un skolotājiem piedāvā ceļvedi kinovalodas apguvei un nozares profesiju iepazīšanai. Mācību prakse Kino klubā sniegs iespēju darba vidē izmantot un pilnveidot komunikācijas menedžmenta prasmes, kā arī atklās kino izglītības vērtību spriestspējīga nākotnes kino skatītāja audzināšanā.

Sociālo mediju satura veidotājs (maijs – oktobris)

Ierakstu veidošana un publicēšana Kino kluba sociālo mediju kontos (Instagram, TikTok, arī Facebook un X).


1

Prakse ir pieejama studentiem profesionālās izglītības iestādē ar prakses programmu. To to slēdz kā trīspusēju līgumu par mācību praksi starp praktikantu, profesionālās izglītības iestādi un prakses vietu (sk. Ministru kabineta noteikumi Nr. 481). Par savām iespējām pilnveidot prasmes kādā no minētajām jomām ārpus mācību prakses (piemēram, veicot brīvprātīgo darbu) uzzini vairāk, rakstot uz prakse@rigaiff.lv!