Ziņās
Biļetes & abonementi
Mans festivāls

Pasaules dokumentālā kino konkurss

Atklājumu pilns, daudzšķautnains un dziļas pārdomas rosinošs – tāds ir šis RIGA IFF segments, ko piedāvā Krievijas nozīmīgākā un savā dzimtenē neviennozīmīgi vērtētā dokumentālo filmu festivāla Artdocfest veidotāji. Labākos no izraudzītajiem darbiem konkursa skatē nosaka starptautiska žūrija, savukārt skatītājiem tiek sniegta iespēja izteikt savu viedokli vai jautājumus uzreiz pēc seansa – tiekoties ar filmas autoriem. Īpaši akcentējamas ekspertu paneļdiskusijas un apaļā galda diskusijas, kurās ieklausīties aktuālu tēmu aplūkojumā aicināts ikviens!

Filmas

Žūrija

Žanna Ņemcova
Žurnāliste, Krievija/Vācija

Strādājusi Krievijas biznesa televīzijas kanālā RBK-TV, bijusi komentētāja programmai Markets, vadījusi raidījumu Ņemcova. Skatiens un citus analītiskus raidījumus. Kopš 2015. gada strādā raidsabiedrībā Deutsche Welle un vada savu raidījumu Ņemcova. Intervija. Borisa Ņemcova Brīvības fonda līdzdibinātāja. Fonda daudzo projektu vidū ir ikgadējā Drosmes balva par demokrātijas vērtību aizstāvēsanu Krievijā, Forums un Mediju skola jaunajiem žurnālistiem no bijušās PSRS valstīm.

Romāns Balajans
Kinorežisors, scenārists un producents, Ukraina

Debitēja kā kinorežisors 1973. gadā un par vienu no saviem skolotājiem uzskata Sergeju Paradžanovu. Lielāko daļu filmu uzņēmis Dovženko kinostudijā Kijevā. Viņa filmas godalgotas starptautiskos festivālos Stambulā, Minska, Maskavā un citur, iekļautas Berlīnes, Venēcijas un Karlovi Varu kinofestivālu konkursa skatēs. Slavenākais darbs – Lidojumi sapņos un īstenībā (Полёты во сне и наяву, 1982) – kļuva par padomju kino kases grāvēju un vienlaikus atspoguļoja visas attīstītā sociālisma laika paaudzes krīzi.

Ābrams Kleckins
Kinozinātnieks, Latvija

Pētnieks un teorētiķis, kā arī Rīgas poētiskā dokumentālā kino skolas popularizētājs. Šai skolai veltīto retrospektīvu autors un kurators starptautiskos dokumentālā kino festivālos Nijonā, Berlīnē, Leipcigā, Sanktpēterburgā un citās pilsētās. Daudzus gadus bija pasniedzējs Latvijas Universitātē. Vairāku dokumentālo filmu scenārija autors. Viens no scenārija līdzautoriem leģendārajai filmai Vai viegli būt jaunam? (1986). 2018. gadā viņam tika piešķirta Nacionālā kino balva Lielais Kristaps par mūža ieguldījumu filmu mākslā.