Ziņās
Biļetes & abonementi
Mans festivāls

Kas ir mūzikas videoklips? To jautājam katru gadu, un katru gadu atklājam ko iepriekš nenojaustu. Atbildes pamatdoma gan nemainās: mūzikas videoklips ir audiovizuāla pieredze, kas jāgūst kopīgi. Reizēm tas ir kā arēna drosmīgiem eksperimentiem. Citkārt – sasniedz jaunu tehnoloģisko kāpumu, pārdefinējot šajā žanrā iespējamo. Un vēl ir video, kas, izmantojot jau zināmu audiovizuālo valodu, pasaka kaut ko negaidītu. Mūs interesē iepazīt mūžam jauno spēles laukumu, kurā attēls un mūzika mijiedarbojas saskaņā ar unikāliem likumiem.

BALTIC MUSIC VIDEO Competition skate pulcēs skatītājus, festivāla viesus, darbu veidotājus un mūziķus, lai kopīgi pieredzētu mūzikas video visā to krāšņumā un neprātā. Skatīšanās pieredze kā notikums!

Baltijas mūzikas video konkurss jeb BMV tiecas apliecināt, ka mūzikas video ir patstāvīgs un jaudīgs īsais formāts. Šīs programmas kuratori meklē video, kas gan izaicina auditoriju, gan paplašina formāta, satura un mākslas robežas.

BMV konkursa seanss ir veidots kā īpašs notikums: tā ir video veidotāju, mūzikas autoru, kuratoru, konkursa starptautiskās žūrijas un publikas aktīva sastapšanās.

Iesniedzamie darbi

Baltijas mūzikas video konkurss meklē darbus, kas ir drosmīgi, inovatīvi un eksperimentāli. Konkursā tiek pieņemti darbi, kurus veidojusi radošā komanda no Lietuvas, Latvijas vai Igaunijas (mūzikas izcelsme nav atlases kritērijs). Konkursā tiek pieņemti tikai oficiālie mūzikas videoklipi. Garuma ierobežojums netiek piemērots. Darbiem ir jābūt tapušiem pēc 2020. gada jūnija. Atlases gadījumā uz festivālu tiks aicināti gan klipa radošā grupas pārstāvji, gan mūziķi. Īpaši aicinām iesniegt darbus, kas festivālā piedzīvotu savu pirmizrādi.

Balva

Balva – “Sudraba zalktis” (sudraba piespraude ar Zalkša zīmi) – tiek pasniegta konkursa uzvarētājam RIGA IFF Apbalvošanas ceremonijā, kas notiek festivāla otrajā sestdienā. Balvu piešķir starptautiska žūrija piecu cilvēku sastāvā – mūzikas videoklipu veidotāji, starptautisku festivālu mūzikas videoklipu konkursu kuratori, mūziķi, mūzikas žurnālisti un mūzikas pasākumu menedžeri. Konkursa dalībnieki drīkst piedalīties žūrijas seansā, tā iegūstot papildu iespēju viedokļu apmaiņai.

Termiņi

Pieteikšanās sākas 2021. gada 17. martā un tiek slēgta 1. augustā. Rezultāti tiek izziņoti līdz 2021. gada 10. septembrim.