Ziņās
Biļetes & abonementi
Mans festivāls

Pašmāju kino īsfilmu žanrā ir īpaši dinamisks. Nacionālo īsfilmu konkursam tiek atlasīti dažādu žanru un formu darbi, kas tapuši beidzamo divu gadu laikā. Konkursu vērtē starptautiska žūrija, tā atklājot unikālo Latvijas autoru veikumos no plašākas perspektīvas. Savukārt RIGA IFF skatījumā katra šajā konkursā iekļautā filma jau ir uzvarētāja.

Animācijas filma, spēles vai dokumentālā filma, eksperiments – SHORT RIGA meklē īsformāta autorkino Latvijā. Konkursa atlasē tiek izraudzītas ne mazāk kā 6 īsfilmas.

Iesniedzamie darbi

Aicinām pieteikt līdz 30 minūtēm garas īsfilmas vai audiovizuālos darbus, kas pabeigti pēc 2020. gada 1. janvāra. Tiek pieņemti darbu pieteikumi no Latvijā dzimušiem vai ilglaicīgi rezidējošiem audiovizuālās nozares profesionāļiem un studentiem. Festivāls izskata arī darbus, kas uzņemti Latvijā vai veidoti, iesaistot vietējos režisorus, un norāda Latviju kā vienu no ražotājvalstīm.

Balva

SHORT RIGA Nacionālajā konkursā iekļautās īsfilmas vērtē starptautiska žūrija, kas vērtē arī SHORT RIGA Starptautisko konkursu, – nozares eksperti, teorētiķi, kinematogrāfisti un kinofestivālu pārstāvji. Žūrija pasniedz balvu – “Sudraba zalkti” (sudraba piespraudi ar Zalkša zīmi) – darbam, kas raisījis spraigākās diskusijas un sajūsmu par kino faktūru. Apbalvošanas ceremonija notiek festivāla otrajā sestdienā.

Kandidatūra Eiropas Kino Akadēmijas balvai “Eiropas īsfilma 2021”

No īsfilmām, kas izraudzītas gan SHORT RIGA Starptautiskajam konkursam, gan SHORT RIGA Nacionālajam konkursam, žūrija izvēlās vienu kandidātu Eiropas Kino akadēmijas balvai “Eiropas īsfilma 2021”. Šai kandidatūrai var tikt izvirzīta īsfilma, kuras autori ir dzimuši Eiropā vai arī tiem izsniegta Eiropas pase (Eiropas Kino akadēmijas izpratnē – ietverot gan Eiropas Savienības dalībvalstis, gan citas Eiropas valstis, ieskaitot Izraēlu un Palestīnu). Īsfilmas garums nedrīkst pārsniegt 30 minūtes un tās ražošanai jābūt pabeigtai ne vēlāk kā 2020. vai 2021. gadā.

Termiņi

Pieteikšanās sākas 2021. gada 17. martā un tiek slēgta 30. jūnijā. Filmas pieteikšanas maksa ir EUR 10,00, bet vienu mēnesi, līdz 16. aprīļa plkst. 23.59, tā netiek piemērota. Rezultāti tiek izziņoti līdz 2021. gada 10. Septembrim.

Seanss

Informācija sekos
Film title
Film director
Programme
Informācija sekos
Film title
Film director
Programme