Biļetes & Caurlaides
Mans festivāls

SHORT RIGA Starptautiskais konkurss

SHORT RIGA Starptautiskais īsfilmu konkurss lūkojās pēc jauna autorkino īsformātā, izrādot 35 dažādu žanru un tehniku darbus no visas pasaules.

Kuratori gada garumā strādā pie atlases, izvērtējot pieteikumus un apceļojot starptautiski nozīmīgus festivālus, kā arī nelielus reģionālus pasākumus, lai atrastu darbus, kas uzrunā tik personīgi, kā spēj vienīgi īsfilmas.
Cik filmu, tik viedokļu. Cik autoru, tik stāstu. Izraudzītajām filmām kopīgs ir tikai garums, kas nepārsniedz 30 minūtes, un fakts, ka katru no tām caurstrāvo kāda personība. Jums garantēti būs iemesls pastrīdēties, pasmieties un pat apraudāties, turklāt bieži kopā ar šo filmu veidotājiem!

Filmas

SHORT RIGA Starptautiskā konkursa žūrija

Migels Diass
Īsfilmu producents un programmu veidotājs, Portugāle

Kompānijas Curtas Metragens CRL direktors, nodarbojas ar īsfilmu producēšanu, izplatīšanu un programmu sastādīšanu Portugālē un ārvalstīs. Programmu kurators starptautiskajā kinofestivālā Curtas Vila do Conde, kā arī ir Portugāles Īsfilmu izpaltīšanas un popularizēšanas aģentūras Agência direktors.

Edmunds Jansons
Animācijas filmu režisors un mākslinieks, Latvija

Viņa dibinātajā animācijas studijā Atom Art tapušās filmas ir piedalījušās daudzos starptautiskos filmu festivālos un saņēmušas balvas Animafest Zagreb, interfilm, Hiroshima, KROK, Sommets du cinéma d’animation, SICAF (Seulā), CICFF (Čikāgā), LIAF (Londonā) u. c. Atzīts bērnu grāmatu ilustrators.

Emīlija Macika
Festivāla direktore, Polija

Kopš 2014. gada ir projektu koordinatore Poznaņas Kultūras izglītības fondā Ad Arte. Strādājusi daudzos starpdisciplināros projektos, ieskaitot izglītības pasākumus, filmu programmu veidošanu un īsfilmu izplatīšanu starptautiskajā tirgū. Šogad kļuvusi par Short Waves īsfilmu festivāla direktori.

Ričs Vorens
Festivāla direktors, Apvienotā Karaliste

Encounters, Apvienotās Karalistes vadošā īsfilmu, animācijas un virtuālās realitātes festivāla direktors. Bristolē notiekošais vērienīgais pasākums fokusējas uz atbalstu jaunajiem talantiem kino jomā. Strādā arī Austrālijas un starptautiskā īsfilmu festivāla Flickerfest programmu veidošanas komandā.

Alise Zariņa
Kinorežisore un kinokritiķe, Latvija

Guvusi ievērību kā publiciste, kinokritiķe un atklāta feministe. Strādājusi ar saviem īsfilmu projektiem un arī reklāmas nozarē. Studējusi reklāmu Parīzē un režiju Baltijas Filmu un mediju skolā. Turpina režijas studijas Latvijas Kultūras akadēmijā. Viņas pirmā pilnmetrāžas spēlfilma ir Blakus (2019).