Biļetes & Caurlaides
Mans festivāls

“Ideoloģiskais sekretārs” un “Nemirstīgie”

“Ideoloģiskais sekretārs”

Ivanam Komendantovam ir tikai 16 gadi, bet viņš jau ir Maskavas Staļingradas rajona komjaunatnes komitejas ideoloģiskais sekretārs. Vaņam gribas ātrāk kļūt par pieaugušo, tāpēc viņš ar entuziasmu uzņemas jebko – no pasaules ekonomikas celšanas līdz slepenam uzdevumam savaldzināt meiteni.

Režisors Jurijs Pivovarovs filmas uzņemšanas laikā pats kļuva par Maskavas Staļingradas rajona komjaunatnes komitejas biedru.

“Nemirstīgie”

Apatīti, kas savulaik radās kā PSRS koncentrācijas nometne, ir Krievijas rūpniecības pilsēta tālajos Ziemeļos. Nu tai draud ekoloģiskā katastrofa, bet iedzīvotāji šeit joprojām seko nemirstības apsolījumam. Totalitāras valsts elite nopērk tautas gribu, spēku, talantu un dzīves laiku ar ideju par nemirstību, kas sasniedzama, upurējot sevi tēvzemes interesēm. Tā cilvēks tiek padarīts par labprātīgu vergu, kārtējo noderīgo resursu – bezpersonisku kā pelēks rūdas gabals.

“Es nevaru ar savu filmu neko panākt, iestājoties pret lielām korporācijām vai valsts struktūrām. Tomēr ceru, ka kinoteātra tumsā būs kāds, kura sirds mazliet sasils, to noskatoties,” saka režisore. Lielākā daļa filmā redzamā materiāla uzņemta polārajā naktī.

Seansā: Tikšanās ar filmas veidotājiemFilmas