Pasaules dokumentālā kino programma

Dalies ar draugiem

RIGA IFF dokumentālo filmu segments, kas nav tikai kino programma ar pārdomas raisošiem un izciliem darbiem no visas pasaules, bet arī tikšanos, apaļā galda diskusiju un starptautisku plašsaziņas līdzekļu pārstāvju vadītu paneļdiskusiju platforma. Visas izraudzītās filmas festivālā pieredz savu Latvijas pirmizrādi un seansu ietvaros notiek skatītāju tikšanās ar kino darba autoriem. No 2018. gada šo programmu veido Krievijas nozīmīgākā dokumentālo filmu festivāla Artdocfest konkursa programma, ko vērtē starptautiska žūrija.

Filmas

Žūrija

Alvis Hermanis
Teātra režisors, Latvija

Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskais vadītājs. Iestudē izrādes nozīmīgākajos Eiropas teātros un opernamos. Viņa iestudējumi ir prezentēti vērienīgākajos teātra festivālos un piedzīvojuši viesizrādes vairāk nekā 40 valstīs. Saņēmis daudzus profesionālus novērtējumus un apbalvojumus, Šveices žurnāla Du veiktajā ekspertu aptaujā režisors Alvis Hermanis atzīts par vienu no 10 ietekmīgākajām Eiropas teātra personībām pēdējā desmitgadē.

Zara Abdulajeva
Kino un teātra kritiķe, Krievija

Žurnāla Isskustvo kino galvenā redaktora vietniece. Daudzu kino, teātrim un literatūrai veltītu rakstu autore. Sarakstījusi vairākas grāmatas, tostarp Ulrihs Zeidls. Metode, Kira Muratova. Kino māksla, Postdokumentālais. Spēles/ne-spēles. Raksta blogu vietnē kinoart.ru, sadarbojas ar vietni colta.ru, laikrakstu Novaja gazeta, žurnālu Teatr un citiem medijiem. Lasa lekcijas Tolerances muzejā, projektā Isskustvo kino sinematēka un elektroteātrī Staņislavskis.

Gaļina Timčenko
Žurnāliste un ziņu medija Meduza dibinātāja, Krievija/Latvija

Krievijas žurnāliste un Rīgā bāzētā ziņu medija Meduza dibinātāja un ģenerāldirektore. Bijusī tīmekļa izdevuma Lenta.ru galvenā redaktore. Hārvarda Universitāte Lenta.ru atzinusi par visvairāk citēto krievu blogosfēras ziņu avotu. 2014. gada oktobrī viņa kopā ar vairākiem bijušajiem Lenta.ru žurnālistiem pārcēlās uz Latviju un nodibināja jaunu tīmekļa mediju krievu valodā, jo izveidot neatkarīgu izdevniecību Krievijā nebija iespējams.

Atbalsta