ARTDOCFEST/RIGA | RIGA IFF
Jaunumi
Biļetes & abonementi
Latviski / In English
Loading...
Loading...

Pasaules dokumentālā kino programma

RIGA IFF dokumentālo filmu segments, kas nav tikai kino programma ar pārdomas raisošiem un izciliem darbiem no visas pasaules, bet arī tikšanos, apaļā galda diskusiju un starptautisku plašsaziņas līdzekļu pārstāvju vadītu paneļdiskusiju platforma. Visas izraudzītās filmas festivālā pieredz savu Latvijas pirmizrādi un seansu ietvaros notiek skatītāju tikšanās ar kino darba autoriem. No 2018. gada šo programmu veido Krievijas nozīmīgākā dokumentālo filmu festivāla Artdocfest konkursa programma, ko vērtē starptautiska žūrija.

Filmas

Process
Sergejs Lozņica
Vietas un laika apstākļi
Dmitrijs Kabakovs
Aņa un Serjoža
Iveta Lekere
Mēs ejam pa to pašu ceļu
Pīters Jans van Damme
Delta
Aleksandrs Tečinskis
Attālas suņu rejas
Simons Lerengs Vilmonts
Meklējot Deniju
Denijs Picajevs
Krustvārdu mīkla
Sofija Daņiļina
Vīrišķības stundas
Aleksandrs Zubovļenko 
Robin Chicas
Deniss Sļepovs
Mūsu jaunais prezidents
Maksims Pozdorovkins 
Jūras grāmata
Aleksejs Vahruševs
Līdzdalība
Oļegs Jakušenkovs
Kartupeļu ēdāji
Dina Barinova
Mājas spēles
Alisa Kovaļenko
Mūsu Āfrika
Aleksandrs Markovs
Dēls
Aleksandrs Abaturovs
Sapņu pilsētas gūstā
Vadims Vitovcevs

Žūrija

Alvis Hermanis
Teātra režisors, Latvija

Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskais vadītājs. Iestudē izrādes nozīmīgākajos Eiropas teātros un opernamos. Viņa iestudējumi ir prezentēti vērienīgākajos teātra festivālos un piedzīvojuši viesizrādes vairāk nekā 40 valstīs. Saņēmis daudzus profesionālus novērtējumus un apbalvojumus, Šveices žurnāla Du veiktajā ekspertu aptaujā režisors Alvis Hermanis atzīts par vienu no 10 ietekmīgākajām Eiropas teātra personībām pēdējā desmitgadē.

Zara Abdulajeva
Kino un teātra kritiķe, Krievija

Žurnāla Isskustvo kino galvenā redaktora vietniece. Daudzu kino, teātrim un literatūrai veltītu rakstu autore. Sarakstījusi vairākas grāmatas, tostarp Ulrihs Zeidls. Metode, Kira Muratova. Kino māksla, Postdokumentālais. Spēles/ne-spēles. Raksta blogu vietnē kinoart.ru, sadarbojas ar vietni colta.ru, laikrakstu Novaja gazeta, žurnālu Teatr un citiem medijiem. Lasa lekcijas Tolerances muzejā, projektā Isskustvo kino sinematēka un elektroteātrī Staņislavskis.

Gaļina Timčenko
Žurnāliste un ziņu medija Meduza dibinātāja, Krievija/Latvija

Krievijas žurnāliste un Rīgā bāzētā ziņu medija Meduza dibinātāja un ģenerāldirektore. Bijusī tīmekļa izdevuma Lenta.ru galvenā redaktore. Hārvarda Universitāte Lenta.ru atzinusi par visvairāk citēto krievu blogosfēras ziņu avotu. 2014. gada oktobrī viņa kopā ar vairākiem bijušajiem Lenta.ru žurnālistiem pārcēlās uz Latviju un nodibināja jaunu tīmekļa mediju krievu valodā, jo izveidot neatkarīgu izdevniecību Krievijā nebija iespējams.

Atbalsta