Ziņās
Biļetes & abonementi
Mans festivāls

“Es piedzimu Rosellīni” veidotāju tikšanās ar skatītājiem

“Lietas pastāv, kāpēc ar tām manipulēt,” savulaik retorizējis viens no kino vēsturē nozīmīgākajiem režisoriem Roberto Rosellīni. Pāris paaudzes vēlāk viņa mazdēls Alesandro veidojis koncentrētu, visnotaļ pašterapeitisku dokumentālo portretu par savu ģimeni, tās neskaitāmajiem pavedieniem un kultūru saplūsmēm, kā arī ietekmēm un nospiedumiem kino. 

Filma “Es piedzimu Rosellīni” ir unikāls pasaules kino vēstures un Latvijas mūsdienu kino veidotāju tikšanās lauks (filmu no Latvijas puses producējusi studija “VFS Films”). RIGA IFF laikā Latvijā viesosies un ar skatītājiem tiksies filmas režisors Alesandro Rosellīni, producents Rafaēle Bruneti, montāžas režisore Ilārija de Laurentisa, Roberto dēls, Eiropā ievērojamais kino producents Renco Rosellīni, kā arī filmas veidotāji no Latvijas – Uldis Cekulis, Valdis Celmiņš un Dāvis Sīmanis.

Saruna ar filmas “Es piedzimu Rosellīni” veidotājiem un ielūkošanās tapšanas aizkulisēs plānota divās daļās. 

Par pasākuma norises gaitu

Filmas varoņiem un veidotājiem no Itālijas un Latvijas kopā ar skatītājiem un profesionāļiem būs iespēja reflektēt ne tikai par dokumentālā attēla nozīmi, bet arī to, kā ar tik tehnisku instrumentu kā kamera kārtu pa kārtai iespējams atklāt ģimeni. Ko nozīmē kameras pavēršana pret savu tuvāko? Galu galā – kā uzņemt un veidot filmu, ja ģimene ir sarežģīts, pārlaicīgs kino gadsimts?

 

Tikšanās ar “Es piedzimu Rosellīni” filmas veidotājiem

Pasākuma ilgums: 30′

Klātienē un tiešsaistē būs iespēja piedalīties sarunā ar filmas veidotājiem: režisoru un scenāristu Alesandro Rosellīni, filmas varoni Renco Rosellīni, producentu Rafaēli Bruneti un scenārija līdzautoru Dāvi Sīmani. Saruna notiks angļu valodā.

 

The Rossellinis: A Case Study

Pasākuma ilgums: 60′

Klātienē un tiešsaistē būs iespēja ielūkoties “Es piedzimu Rosellīni” tapšanas aizkulisēs, ainu analīzēs un uzdot jautājumus filmas veidotājiem: režisoram un scenāristam Alesandro Rosellīni,  producentam Uldim Cekulim, operatoram Valdim Celmiņam un montāžas režisorei Ilārijai de Laurentisai. Saruna notiks angļu valodā.

15. oktobris, plkst. 16.00

Atbalsta