Konference | RIGA IFF
Jaunumi
Biļetes & abonementi
Latviski / In English
Loading...
Loading...

Konference

Konferentsiya
Režija: Ivans I. Tverdovskis
RU/EE/GB/IT 2020127' ru

2002. gada 23. oktobrī Maskavas Dubrovkas teātrī, kad tajā izrādīja mūziklu Nord-Ost, iebruka teroristu grupa, kas pieprasīja izvest Krievijas karaspēku no Čečenijas. Trīs dienas gandrīz 1000 cilvēku tika turēti ķīlniekos. 130 no viņiem gāja bojā specdienestu sarīkotajā atbrīvošanas operācijā. Tie, kurus nekas tāds nav skāris, ātri visu aizmirst… Pēc daudziem gadiem uz šajā traģēdijā mirušo piemiņas pasākumu ir ieradusies Natālija – sieviete, kas toreiz pati aizbēga pa logu, bet zaudēja dēlu. Šo aizbēgšanu viņas vīrs un meita uztvēra kā nodevību. Viņa devās klosterī. Vai pēc visa pārdzīvotā izdosies salīgt ar savu pagātni?

Režisors norobežojas no politiskā aspekta, pievēršoties universālām cilvēku bailēm un pēctraumas stresa traucējumu pētīšanai. Filmas varoņi dodas smagā ceļā, kopīgi uzplēšot rētas. Ar cerību, ka dziļais ievainojums varētu būt dziedināms.Kuratora ceļavārdi: Sērošanas inovatīvās formas ļauj runāt par vārdos neietveramo.
RIGA IFF Balva
FEATURE FILM COMPETITION

Žūrijas paziņojums: Ļoti precīzā un koncentrētā formā pievēršoties sarežģītajiem atmiņas, baiļu un vainas jautājumiem, tai izdodas radīt pārsteidzošu līdzsvaru starp tās perfekcionisma estētiku un personāžu attēlojumu, kuri savā morālajā nepilnībā ir tik ļoti cilvēciski.