FEATURE FILM COMPETITION | RIGA IFF
Ziņās
Biļetes & abonementi
Latviski / In English
Loading...
Loading...
Programma2020

Filmas no Baltijas jūras reģiona un ziemeļvalstīm

Konkursa programmā tiek izrādītas Baltijas jūras reģiona un ziemeļvalstu filmas, ko raksturo inovatīva kino valoda un izteiksmīgs autora rokraksts. Konkurss nenosaka ne žanra, ne stila ierobežojumus – te atrodas vieta gan dokumentālajam, gan spēles, gan animācijas, gan starpžanru kino.

Festivāla noteiktajā ģeogrāfiskajā ietvarā atklājas pārsteidzoši atšķirīgas skolas, tradīcijas un redzējums. Izvēlētie darbi iemieso RIGA IFF pārdomas par rītdienas kino šodien.

Filmas


Splendid (S)
Beidzies
24. okt. 18:00

Splendid (S)
Beidzies
21. okt. 20:30

Splendid (L)
Beidzies
22. okt. 18:30

Splendid (S)
Beidzies
23. okt. 18:00

Splendid (S)
Beidzies
21. okt. 16:00
Sveķi
Dāniels Josefs Borgmans
FEATURE FILM COMPETITION

Splendid (S)
Beidzies
23. okt. 16:00
Īzaks
Jurgis Matulevicius
FEATURE FILM COMPETITION

Splendid (S)
Beidzies
22. okt. 20:30

Splendid (S)
Beidzies
23. okt. 21:00

Sadarbībā ar

Žūrija

Marge Līske

Studējusi Rīgā un Parīzē. Strādā kinoindustrijā kopš 1990. gada. Kopš 2016. gada vada Industry@Tallinn & Baltic Event, Tallinas Melno nakšu kinofestivāla industrijas segmentu, kas ir viena no kino nozarē visstraujāk augošajām profesionālajām platformām. Aktīvā valdes locekle Igaunijas Filmu industrijas klāsterī un Igaunijas Filmu institūta valdes locekle.

Dmitrijs Gluščevskis

Eiropas kino foruma Scanorama programmētājs Lietuvā. Agrīno filmu festivāla Pirmoji Banga līdzdibinātājs un kurators. Strādā arī kā kino kritiķis un teorētiķis; ieguvis izglītību filozofijā un semiotikā. Pašlaik izstrādā doktora disertāciju, kas aplūko humora semiotiku Daniila Harmsa prozas darbos.

Eva Markovica

Filmu programmu veidotāja, kas Francijā strādā Franču sinematēkā, Pompidū centrā, Brīves kinofestivālā, Amjēnas Starptautiskajā filmu festivālā, Belforas Starptautiskā kinofestivāla atlases komisijā un kinožurnāla Les Cahiers du cinéma redakcijā. Māca kino analīzi izglītojošās programmās. Veido intervijas Francijas TV kanāla Ciné + raidījumam Viva Cinéma. Īpaši ieinteresēta Indijas kino.

Laila Pakalniņa

Absolvējusi Maskavas Universitātes Žurnālistikas fakultāti un Maskavas kinoinstitūtu. Režisore un scenāriste, kas uzņēmusi 31 dokumentālo filmu, 5 īsfilmas un 6 spēlfilmas. Kopsavilkumā – 42 filmas, 2 bērni, 1 vīrs, 2 suņi un 2 velosipēdi. Kā arī daudz ideju jauniem kino darbiem. Viņas filmas guvušas balvas Kannu, Venēcijas, Berlīnes, Lokarno, Karlovi Varu, Romas un citos starptautiskos kinofestivālos.

Teo Caps

Beidzamos desmit gadus strādā Zviedrijas Filmu institūta Starptautiskajā departamentā, pārraugot filmu starptautisko izplatīšanu festivālos. Tiešā atbildības joma – spēlfilmu kūrēšana festivālu apritē un Zviedrijas kino darbu starptautiskās pirmizrādes kinofestivālos, kā arī šo darbu izplatīšana. Katrai filmai tiek izstrādāta individuāla stratēģija, piemeklēti atbilstošākie festivāli, platformas un tirgi.