Ziņās
Biļetes & abonementi
Mans festivāls

Kino tirgus attīstība Ziemeļeiropā

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina kino producentus un filmu nozares profesionāļus piedalīties Magnetic Latvia Kino konferencē, kas notiks 2019. gada 18.–19. oktobrī Rīgā.

Kino tirgus attīstībai Ziemeļeiropā paredzētās Magnetic Latvia Kino konferences pirmajā dienā runātāji pievērsīsies izaicinājumiem un faktoriem, ar ko mazām valstīm jārēķinās starptautiskajā mārketingā, apgūstot pasaules tirgus un izceļot vietējo ražojumu vērtību globālajā arēnā.

Otrajā dienā aicinām viesus gūt pieredzi un neaizmirstamus iespaidus filmēšanas vietu lokāciju apskates tūrē. Latvijas ģeogrāfiskais novietojums to padarījis iekārojamu dažādām lielvarām, tomēr lepni uzturam savu kultūras daudzveidību, spodrinām saglabātās vēsturiskās vērtības un apbrīnojam mūsu dažādās dabas ainavas.


 

Kino konferences mērķis ir sekmēt biznesa attiecību veidošanu un pieredzes apmaiņu starp Latvijas kino profesionāļiem un ārvalstu producentiem, diskutēt par nozares aktualitātēm un jaunākajām tendencēm, prezentēt Latvijas filmu studijas un producentu apvienības ārvalstu sadarbības partneriem, kā arī aizraujošā filmēšanas vietu lokāciju tūrē atklāt Latviju kā potenciālu sadarbības partneri jaunu kopprojektu īstenošanai.

Viens no Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra mērķiem ir uzņēmējdarbības attīstība un ārējās tirdzniecības veicināšana, tai skaitā atbalsts Latvijas filmu veidotāju dalībai starptautiskajos tirgos un festivālos. Lai nestu Latvijas vārdu pasaulē, parādot sasniegumus inovācijās, tehnoloģijās, literatūrā, mākslā, zinātnē un citur, LIAA radījis zīmolu Magnetic Latvia.

Magnetic Latvia iniciatīva rīkot Kino konferenci 2019. gada Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros ir nākamais solis Latvijas kā B2B vides nostiprināšanai starptautiskajā tirgū. Turklāt LIAA sniedz iespēju Latvijas un reģiona filmu veidotājiem sagatavoties tirgiem, tā nodrošinot iesaistes efektivitāti un uzņēmējdarbības panākumus. Kino konference norisināsies Rīgā – Magnetic Latvia galvaspilsētā, lielākajā pilsētā Baltijā, jūgendstila ēku un valdzinošas koka apbūves impērijā ar apburošu viduslaiku vecpilsētu sirdī.

Gaidām gan daudzu kino pasaulē ievērojamu personību, gan jaunu, talantīgu un kaislīgu filmu veidotāju ierašanos.