Ukrainas kino – Ukrainas atbalstam
Doties uz rigaiff.lv
Biļetes & abonementi
Latviski / In English

Piedāvājam noskatīties divus spilgtus laikmetīgā Ukrainas kino darbus un vienlaikus sniegt atbalstu karā cietušajiem bērniem un to ģimenēm – visi ienākumi no filmu izrādīšanas tiks ziedoti organizācijai “Голоси дітей” (“Bērnu balsis”).

Labdarības organizācija “Голоси дітей” izvēlēta sadarbībā ar filmu autoriem – tā kopš 2015. gada sniedz psiholoģisko un psihosociālo atbalstu Ukrainas bērniem; karadarbības laikā šī organizācija palīdz ukraiņu ģimenēm ekavuēties un sniedz pirmo psiholoģisko palīdzību karadarbības skartajiem. RIGA IFF ziedos 100% no labdarības filmu akcijā gūtajiem ienākumiem. Akcija norisināsies no 14. līdz 30. aprīlim. Vairāk informācijas par projektu varat saņemt rakstot uz press@rigaiff.lv.

10€
Augstāk par zemi
Katerina Gornostaja
uk en
Pieejama līdz 30. aprīlim
Skatāma Latvijā

“Augstāk par zemi” sniedz ieskatu pēc-Maidana Ukrainas jauniešu ikdienā, tuvojoties augstai reālisma pakāpei ar labi trenētu neprofesionālu aktieru un skrupuloza režijas darba palīdzību. Stāsts par kijivieti Mašu, kas ir izlēmusi starp slepenām ballītēm un starpbrīžu splīnu spert pirmo soli savas simpātijas virzienā – elektrizēts pusaudzības attainojums, kas rotaļīgi balansē uz daudzu nopietnu tēmu robežas.

10€
Atlantīda
Valentīns Vasjanovičs
uk/en en
Pieejama līdz 30. aprīlim
Skatāma Latvijā

“Atlantīda”, Ukrainas pieteikums 2021. gada Amerikas Kinoakadēmijas (Oskara) balvai seko Sergejam – kara veterānam ar posttraumatiskā stresa sindromu, kurš mēģina atrast savu vietu 2025. gada Austrumukrainā, kas pēc kara ar Krieviju ir pārvērtusies par dubļu un izmisuma pilnu lauku. Par cerības staru veterāna dzīvē kalpo Katja – aktīviste, kas nodarbojas ar karā kritušo atpazīšanu. 2019. gadā izdotā filma ar sāpīgu precizitāti iztēlojas fizisku un emocionālu realitāti, kas seko karadarbībai, kas, kā redzam, nav tikai fantāzijas auglis.

Jaunumi