Biļetes & abonementi
Mans festivāls
Programma2020
Filmas no Baltijas jūras reģiona un ziemeļvalstīm Konkursa programmā tiek izrādītas Baltijas jūras reģiona un ziemeļvalstu filmas, ko raksturo inovatīva kino valoda un izteiksmīgs autora rokraksts. Konkurss nenosaka ne žanra, ne stila ierobežojumus – te atrodas vieta gan dokumentālajam, gan spēles, gan animācijas, gan starpžanru kino. Festivāla noteiktajā ģeogrāfiskajā ietvarā atklājas pārsteidzoši atšķirīgas skolas, tradīcijas un redzējums. Izvēlētie darbi iemieso RIGA IFF pārdomas par rītdienas kino šodien.
Festivāla festivālu spilgtākie atradumi Izlase no izcilākā Eiropas un visas pasaules kino – filmas, kas nesen ieguvušas vai ietver potenciālu iegūt prestižas žūriju balvas, ekspertu un publikas ievērību Sandensas, Berlīnes, Kannu, Venēcijas, Toronto un citos festivālos. Jauno režisoru un klasiķu radīto filmu mazā izlase tiem, kas vēl tikai sāk tuvāk iepazīties ar kino, kā arī tiem, kas lieliski pārzina meistaru daiļradi.
Ziemeļvalstu kino akcenti Panorāma, kas atklāj Ziemeļu valstu rokrakstu ekrāna stāstu veidošanā un stāstīšanā baltiešiem tuvā izpratnē par kino tempu, kolorītu, noskaņu, un, protams, humoru. Ziemeļi nudien ir daudz tuvāk, nekā varētu šķist. Filmu izlase nu jau tradicionāli tiek veidota sadarbībā ar Norvēģijas, Zviedrijas, Dānijas un Somijas vēstniecībām, kā arī Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju Latvijā un Dānijas Kultūras institūtu Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.
Aktuālais Vācijas kino Filmas, kuras februārī tika demonstrētas Starptautiskajā Berlīnes kinofestivālā, apliecinot vācu kino izteiksmes spēku un daudzveidību. Vācija ir viena no tām kino ražotājvalstīm Eiropā, kas atklāj, ataino un nosaka aktuālās tendences, piedāvājot jaunus talantus, jaunas zvaigznes, lietpratīgi veidotu kino plašai auditorijai, autoru pārsteigumus un enerģisku dokumentālo kino. Spilgtāko filmu izlase ir ne tikai vienreizēja iespēja redzēt tās uz kinoteātru ekrāniem Rīgā, šie darbi ir arī Vācijas sabiedrības un kultūras dzīves spogulis.
Retrospektīva un izpēte Festivāls raugās kino vēsturē un arīdzan tagadnē ar plaši atvērtām acīm un prātu, pulcējot vienkopus visdažādākos talantīgu un drosmīgu režisoru radošos meklējumus, no kuriem daži guvuši nepelnīti maz uzmanības, savukārt citi iekļuvuši kino vēstures zelta fondā. Šogad izpētes fokusā ir īpaši spilgts strāvojums pagājušā gadsimta kino – Čehoslovākijas jaunais vilnis. Šajās filmās dzirkstī asprātība, radoši un līdz kaulam atsegts smieklīgais, baisais un nožēlojamais jebkuru varas pozīciju situācijās un meistarīgi izcelta gan cilvēka domu un jūtu pastāvīgā bangošanās, gan visa apkārtējā daudznozīmība. Restaurēto kino klasiku papildina dokumentāls stāsts par starptautiski ievērojamāko čehu kinorežisoru. 
Arhitektūra, vide, kino Arhitektūra un kino rada gaisotni, kas iespaido cilvēka dzīves telpas uztveri, tāpēc vērojama arvien pieaugoša skatītāju, režisoru un producentu interese par videi un arhitektu personībām veltītām filmām. Uzplaukst jauni tematiski festivāli, tiek rīkotas kino dienas un veidotas īpašas filmu programmas. RIGA IFF piedāvā savu skatījumu uz arhitektūras un kino ciešo saikni, aicinot uz seansiem vienā no pamanāmākajām ēkām Rīgā – Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.
Īsfilmas, eksperimentālais kino un mūzikas video Īsfilma ir skaidrākais un drosmīgākais laikmeta gara spogulis kino formātā. Lai palīdzētu orientēties īsfilmu un Baltijas mūzikas video plašajā klāstā, esam izveidojuši izlases, kurās katrs darbs ir kā mazs kukurūzas graudiņš, kas sasilst uz ekrāna un uzsprāgst pārdomu, emociju, smieklu vai asaru formā. Neviens nepaliks izsalcis pēc piedzīvojuma! Aicinām uz Starptautisko īsfilmu konkursa skati, EFA Festival Darlings izlasi ar pārsteidzošiem meistardarbiem, Baltijas mūzikas video konkursa skati kā neaizmirstamu kino ballīti, nacionālo īsfilmu konkursa skati un režisoru retrospektīvas programmu Persona.
SHORT RIGA Starptautiskais konkurss lūkojas pēc jauna autorkino, izraugoties dažādu žanru un tehniku darbus no visas pasaules. Viens no 24 starptautiskajiem īsfilmu konkursiem, kas izvirza kandidātu Eiropas Kinoakadēmijas balvai. Kuratore un atlases komisija izvērtē pieteikumus, pašrocīgi meklē darbus citu festivālu programmās, kino un mākslas skolās, kā arī uzrunā neatkarīgos īsfilmu veidotājus. Cik filmu, tik viedokļu. Cik autoru, tik stāstu. Izraudzītajām filmām ir kopīgs tikai garums, kas nepārsniedz 30 minūtes, un katru no tām caurstrāvo kāda personība. Skatītājiem garantēti būs iemesls pastrīdēties, pasmieties un pat apraudāties!
Pašmāju kino īsfilmu žanrā ir īpaši dinamisks. Nacionālo īsfilmu konkursam tiek atlasīti dažādu žanru un formu darbi, kas tapuši beidzamo divu gadu laikā. Konkursu vērtē starptautiska žūrija, tā atklājot unikālo Latvijas autoru veikumos no plašākas perspektīvas. Savukārt RIGA IFF skatījumā katra šajā konkursā iekļautā filma jau ir uzvarētāja.
Divas kino svētku dienas visai ģimenei Nedēļas nogales filmu programma bērniem un visiem, kas sirdī jauni! Tajā apkopoti jauniznākušie Eiropas valstu kinodarbi, kuru entuziastiskie galvenie varoņi – tāpat kā to skatītāji – ir bērni. Skatāmas lielākoties tikai festivālā, izraudzītās filmas ir neikdienišķa, aizraujoša un pilsētā iemīļota kultūrpieredze visai ģimenei. Šie darbi ne tikai izklaidē, bet, cienot un izprotot skatītāju, kalpo kā palīgs pašizziņā un apvāršņu paplašināšanā. Tie ir sākums vērtīgai sarunai ar vienaudžiem, vecākiem un skolotājiem.