Biļetes & abonementi
Kalendārs
Programma2020

Divas kino svētku dienas visai ģimenei

Nedēļas nogales filmu programma bērniem un visiem, kas sirdī jauni! Tajā apkopoti jauniznākušie Eiropas valstu kinodarbi, kuru entuziastiskie galvenie varoņi – tāpat kā to skatītāji – ir bērni. Skatāmas lielākoties tikai festivālā, izraudzītās filmas ir neikdienišķa, aizraujoša un pilsētā iemīļota kultūrpieredze visai ģimenei. Šie darbi ne tikai izklaidē, bet, cienot un izprotot skatītāju, kalpo kā palīgs pašizziņā un apvāršņu paplašināšanā. Tie ir sākums vērtīgai sarunai ar vienaudžiem, vecākiem un skolotājiem.

Kompakta un azartiska jaunāko filmu izlase skatītājiem, kas jau skolas gaitu vecumā. Aptverot dažādus žanrus un emociju toņkārtas, pilnmetrāžas filmu klāsts ļaus atklāt lielisku kino stāstniecību un iedvesmos uz pārdomām. Filmas, kas pārsteidz, saviļņo un liek aizturēt elpu!
Animācijas īsfilmu cikla Lupatiņi varoņi – Zeķīte, Cimdiņš, Spilventiņš un Lakatiņš – mīt audumu mājā, kur, gudrā Kaķa pieskatīti, izzina pasauli ap sevi. Lupatiņu nepagurstošā zinātkāre un aizraujošās gaitas ir animētas kā kolāža, izmantojot auduma gabaliņus, pogas, lentes, mežģīnes. “Tās ir lieliskas rotaļlietas, un spēlēties ar tām ir pat interesantāk, nekā ar smalkām lellēm. Lietu īpašības ļauj iztēloties to raksturus, un tad jau sākas stāsts. Tā spēlējas mazi bērni, tā spēlējamies arī mēs, Lupatiņu autori,” saka rakstniece Inese Zandere.  Desmit gadu laikā Lupatiņus ir iemīļojuši kinoskatītāji visā Latvijā un aiz tās robežām. Šīs īsfilmas ir daudzu mazuļu pirmā saskarsme ar pašmāju kino. Šoruden sešām īsfilmām un divām interneta epizodēm pievienojas trīs jaunas sērijas – audumu bērni tajās ceļo, nepametot māju, mācās skaitīt laiku un kopīgi brokasto.  Lupatiņu veidotāji studijā Atom Art ir scenārija autore Inese Zandere, režisors Edmunds Jansons, mākslinieks Reinis Pētersons, komponists Jēkabs Nīmanis, skaņas režisors Ģirts Bišs, galvenais animators Mārtiņš Dūmiņš un producente Sabīne Andersone.
Skatītāju iecienītākie KIDS WEEKEND seansi ir īpaši piemēroti pirmsskolas vecuma bērniem. Nepilnu stundu garā izlase apkopo darbus no labākajām un tradīcijām bagātākajām, Latvijas un Eiropas animācijas studijām. Meistarīgi veidoti, daudzveidīgi un no ikdienas piedāvājuma atšķirīgi animācijas darbi, kas aizkustina un iepriecina.

Sadarbībā ar