Biļetes & Caurlaides
Mans festivāls
Programma2020

Īsfilmas, eksperimentālais kino un mūzikas video

Īsfilma ir skaidrākais un drosmīgākais laikmeta gara spogulis kino formātā. Lai palīdzētu orientēties īsfilmu un Baltijas mūzikas video plašajā klāstā, esam izveidojuši izlases, kurās katrs darbs ir kā mazs kukurūzas graudiņš, kas sasilst uz ekrāna un uzsprāgst pārdomu, emociju, smieklu vai asaru formā. Neviens nepaliks izsalcis pēc piedzīvojuma!

Aicinām uz Starptautisko īsfilmu konkursa skati, EFA Festival Darlings izlasi ar pārsteidzošiem meistardarbiem, Baltijas mūzikas video konkursa skati kā neaizmirstamu kino ballīti, Latvijas īsfilmu konkursa skati un režisoru retrospektīvas programmu Persona.

SHORT RIGA Starptautiskais konkurss lūkojas pēc jauna autorkino, izraugoties dažādu žanru un tehniku darbus no visas pasaules. Viens no 24 starptautiskajiem īsfilmu konkursiem, kas izvirza kandidātu Eiropas Kinoakadēmijas balvai. Kuratore un atlases komisija izvērtē pieteikumus, pašrocīgi meklē darbus citu festivālu programmās, kino un mākslas skolās, kā arī uzrunā neatkarīgos īsfilmu veidotājus. Cik filmu, tik viedokļu. Cik autoru, tik stāstu. Izraudzītajām filmām ir kopīgs tikai garums, kas nepārsniedz 30 minūtes, un katru no tām caurstrāvo kāda personība. Skatītājiem garantēti būs iemesls pastrīdēties, pasmieties un pat apraudāties, turklāt bieži kopā ar šo filmu veidotājiem!
Pašmāju kino īsfilmu žanrā ir īpaši dinamisks. Nacionālo īsfilmu konkursam tiek atlasīti dažādu žanru un formu darbi, kas tapuši beidzamo divu gadu laikā. Konkursu vērtē starptautiska žūrija, tā atklājot unikālo Latvijas autoru veikumos no plašākas perspektīvas. Savukārt RIGA IFF skatījumā katra šajā konkursā iekļautā filma jau ir uzvarētāja.
Katru gadu 24 festivāli izvirza vienu kandidātu Eiropas Kinoakadēmijas balvai “Eiropas īsfilma”. Šie darbi atspoguļo jaunākās aktualitātes un augstāko pilotāžu Eiropas īsformāta kino veidošanā beidzamo divu gadu laikā. SHORT RIGA saviem skatītājiem piedāvā izlasi kā, mūsuprāt, spilgtāko kandidātu apkopojumu balvai, kuras ieguvēju uzzināsim jau decembrī.
Kas ir mūzikas videoklips? To jautājam katru gadu, un katru gadu atklājam ko iepriekš nenojaustu. Atbildes pamatdoma gan nemainās: mūzikas videoklips ir audiovizuāla pieredze, kas jāgūst kopīgi. Reizēm tas ir kā arēna drosmīgiem eksperimentiem. Citkārt – sasniedz jaunu tehnoloģisko kāpumu, pārdefinējot šajā žanrā iespējamo. Un vēl ir video, kas, izmantojot jau zināmu audiovizuālo valodu, pasaka kaut ko negaidītu. Mūs interesē iepazīt mūžam jauno spēles laukumu, kurā attēls un mūzika mijiedarbojas saskaņā ar unikāliem likumiem. Baltijas mūzikas video konkursa skate pulcēs skatītājus, festivāla viesus, darbu veidotājus un mūziķus, lai kopīgi pieredzētu mūzikas video visā to krāšņumā un neprātā. Skatīšanās pieredze kā notikums!
Uzsverot SHORT RIGA interešu loku jeb personību un indivīda rokrakstu kino, ik gadu plānojam iepazīstināt ar kādu pasaulslavenu īsfilmu autoru, aicinot viņu klātienē piedalīties savu darbu retrospektīvas seansā.
Apbalvoto darbu seanss – Starptautiskajā, Nacionālajā īsfilmu konkursā un Baltijas Mūzikas video konkursā uzvarējušie un goda diplomus ieguvušie darbi, ar kuriem skatītājus iepazīstina žūriju locekļi, konkursu kuratori un uzņemšanas grupu pārstāvji.