Baltic Music Video – RIGA IFF
Jaunumi
Biļetes & abonementi
Latviski / In English
Loading...
Loading...
SHORT RIGA 2020

Baltic Music Video

Kas ir mūzikas videoklips? To jautājam katru gadu, un katru gadu atklājam ko iepriekš nenojaustu. Atbildes pamatdoma gan nemainās: mūzikas videoklips ir audiovizuāla pieredze, kas jāgūst kopīgi. Reizēm tas ir kā arēna drosmīgiem eksperimentiem. Citkārt – sasniedz jaunu tehnoloģisko kāpumu, pārdefinējot šajā žanrā iespējamo. Un vēl ir video, kas, izmantojot jau zināmu audiovizuālo valodu, pasaka kaut ko negaidītu. Mūs interesē iepazīt mūžam jauno spēles laukumu, kurā attēls un mūzika mijiedarbojas saskaņā ar unikāliem likumiem.

Baltijas mūzikas video konkursa skate pulcēs skatītājus, festivāla viesus, darbu veidotājus un mūziķus, lai kopīgi pieredzētu mūzikas video visā to krāšņumā un neprātā. Skatīšanās pieredze kā notikums!

Šajā seansā

Nu reality
Kristjan Tenso
Es tevi uzsperšu gaisā
Marta Elīna Martinsone
Fine line
Anna Ansone
Dansingas
Tits Sūdžus
Tuusad tüdrukud on tuusad
Franks Leanders Sapego
Arabella
Jāns Sinka
Käpapuu
Zbanski Kino
Arkanar
Antons Barons
Sea of Islands
Agata Meļņikova
You were the light
Lizete Upīte
Laika ziņa
Jānis Ābele
Milka
Janars Aronija
Down the River
Ivars Murds & Zbanski Kino
Kādā krāsā
Artūrs Streļuks
Bruises on her legs
Igne Narbutaite, Kabloonak
Tehke Ruumi!
Janars Aronija
Liar
Pijus Vēberis

Žūrija

Krista Burāne

Krista Burāne ir māksliniece, kura strādā starpdisciplināri un dažādās kultūras jomās – dokumentālā kino, teātra, fotogrāfijas un izglītības. Viņas darbiem vienmēr ir sociāli aktīva pozīcija un tie aicina skatītāju līdzdarboties un līdzradīt ne tikai konkrēto mākslas darbu, bet dzīvi kopumā. Kristas darbi ir apbalvoti gan ar Lielā Kristapa, gan Spēlmaņu nakts balvām, tie izrādīti teātra un kino festivālos Londonā, Kopenhāgenā, Hāgā, Reikjavikā, Stokholmā, Maskavā u.c.

Dāvis Eņģelis

Dāvis Eņģelis ir muzikologs, mūzikas apskatnieks un Latvijas Radio 3 Klasika programmu vadītājs. Publicējas žurnālā Mūzikas Saule un daudzos citos kultūras medijos. Pašlaik studē doktorantūrā, interesējas par mūzikas un valodas mijiedarbi. 2018. gadā saņēmis Jaunā kritiķa veicināšanas balvu Normunda Naumaņa vārdā nosauktajā Gada balvā mākslas kritikā.

Oto Kilmele

Oto Kilmele ir somu kino veidotājs un kinokritiķis. Iesaistījies īsfilmu un mūzikas video konkursu žūrijās, bijis arī vairāku kinofestivālu mākslinieciskais vadītājs. Darbojoties kā producentam, viņa nesenākais veikums ir īsfilma Kandžas dzinēji (The Moonshiners/Salaviinanpolttajat, 2017), kas bija Somijas pieteikums Oskara balvai. Pašlaik ir programmētājs Somijas Kino arhīva sinematēkā Helsinkos.

Zane Onckule

Zane Onckule ir pieredzējusi kuratore un laikmetīgās mākslas centra Kim? programmu vadītāja Rīgā. Sadarbojusies ar plašu mākslinieku, kuratoru un teorētiķu loku, rīkojot izstādes patstāvīgi un kā līdzkuratore. Bijusi redaktore vairākām publikācijām. Interesē valodu mākslinieciskie modi, rakstīšana, antiproducēšanas prakse un retrīta jēdziens, to visu skatot caur mākslas prakses un to apstākļu perspektīvas.

Etjēns Trikārs

Etjērs Trikārs ir mūzikas kurators Lesarkas kinofestivālam Francijā – būtiskam kultūras notikumam, kura fokusā ir Eiropas talantu daudzveidības atbalsts un mākslinieka un repertuāra modelis (A&R). Strādā par My Melody mūzikas daļas vadītāju, veidojot filmas, seriālus un reklāmas. Daudzsološu neatkarīgo mūziķu mājvietas Baguette Publishing līdzdibinātājs un Austrālijas mākslinieces Merīnas Džīnas (Merryn Jeann) un Francijas grupas Why Mud menedžeris.