KIDS’ REEL Feature Film Competition – RIGA IFF
Ziņās
Biļetes & abonementi
Latviski / In English
Loading...
Loading...

Azartiska un daudzveidīga jaunāko filmu izlase skatītājiem, kas jau skolas gaitu vecumā. Aptverot dažādus žanrus un emociju toņkārtas, pilnmetrāžas filmu klāsts ļaus atklāt lielisku kino stāstniecību un iedvesmos uz pārdomām. Filmas, kas pārsteidz, saviļņo un liek aizturēt elpu!

KIDS’ REEL Bērnu pilnmetrāžas filmu konkurss meklē un lūko izcelt kvalitatīvu Eiropas bērnu kino, kas apvieno labi artikulētu kinovaldou ar cieņpilnu attieksmi pret jaunajiem skatītājiem un spēju izcelt jaunajai paaudzei aktuālas tēmas. Šajā konkursā iekļautajiem darbiem jābūt piemērotiem mērķauditorijai vecumā līdz 14 gadiem.

Iesniedzamie darbi

Konkursa programmai tiek atlasītas 6 pilnmetrāžas filmas (minimālais garums – 60 minūtes), kuru tapšanai lielāko finansējuma piešķīrumu atvēlējušas Eiropas Savienības vai Eiropas Ekonomikas Zonas dalībvalstis, kā arī Lielbritānija un Šveice. Konkursā tiek uzņemtas animācijas un spēlfilmas pilnmetrāžas garumā.
Pieteiktajām filmām jābūt pabeigtām ne agrāk kā 2019. gada 20. jūnijā un Latvijā to pirmizrādēm jānotiek festivāla ietvaros. Izņēmums – Latvijas filmas, kuru nacionālā pirmizrāde festivālā ir vēlama, bet ne obligāta.

Balva

Konkursa programmā iekļautās filmas vērtē 2 žūrijas:
1) starptautisku profesionāļu žūrija – Eiropas Bērnu filmu asociācijas (ECFA) biedri;
2) bērnu žūrija vismaz piecu, (8 – 12 gadus vecu) dalībnieku sastāvā.

Katra žūrija izvēlas savu uzvarētaju. ECFA konkursa uzvarētājs saņem diplomu un nomināciju – iespēju pretendēt uz Eiropas labākās bērnu filmas statusu (balsojumā izraugās Eiropas Bērnu Filmu asociācijas dalībnieki, un ECFA balva tiek pasniegta ik gadu Berlīnes Starptautiskajā kinofestivālā). Bērnu žūrijas laureāte, savukārt saņem izrādīšanas balvu no Latvijas Televīzijas (Latvijas Televīzija iegādājas filmas izrādīšanas tiesības). Apbalvošanas ceremonija notiek festivāla otrajā sestdienā.

Termiņi

Pieteikšanās sākas 2021. gada 17. martā un tiek slēgta 20. jūnijā. Filmas pieteikšanas maksa ir EUR 10,00, bet vienu mēnesi, līdz 16. aprīļa plkst. 23.59, tā netiek piemērota. Rezultāti tiek izziņoti līdz 2021. gada 10. septembrim.

Filmas


17. okt., 13.30

Jury

Volodimirs Djagiļevs

Volodimirs Djagiļevs no 2009. līdz 2020. gadam bijis Starptautiskā bērnu filmu un citu audiovizuālo mediju festivāla DYTIATKO izpilddirektors un organizācijas komitejas sekretārs. Ukraiņu festivāls DYTIATKO ir bezpelņas organizācija, kas pievēršas bērnu un jauniešu televīzijas saturam, animācijai, kino un radio raidījumiem, interešu klubu un grupu tīkla attīstīšanai, producentu, studiju un kinoveidotāju atbalstam. Šobrīd Ukrainas bērnu kinostudijām organizē scenāriju prezentācijas un tīklošanās pasākumus. Djagiļvevs ir Eiropas Bērnu filmu asociācijas (ECFA), Starptautiskā Bērnu un jauniešu filmu centra (CIFEJ), Ukrainas Nacionālās žurnālistu savienības biedrs un Harkovas Bērnu ekrāna mākslas asociācijas “Dytiatko” vadītājs.

Dankerts Munrads-Krūns

Dankerts Munrads-Krūns no 1998. līdz 2020. gadam bijis Kristiansandas Starptautiskā bērnu filmu festivāla direktors, bet šobrīd ir Norvēģijas dienvidos norisošāfestivāla vecākais padomnieks. Savu darbību kino sācis 80. gadu izskaņā un 1998. gadā palīdzējis dibināt Kristiansandas festivālu, tam gadu gaitā kļūstot par nacionāli un reģionāli nozīmīgu bērnu un jauniešu mediju izglītības, filmpratības un industrijas platformu, šobrīd tas ir lielākais bērnu un jauniešu kinofestivāls Norvēģijā. RIGA IFF bērnu filmu programma un Kristiandas Starptautiskais bērnu filmu festivāls ir kopīgi piedalījušies vairākos sadarbības projektos.

Īrisa Verhovena

Kino organizācijas JEF direktore Flandrijas reģionā, Beļģijā. JEF nodarbojas ar bērnu un jauniešu filmu izplatīšanu, kino un mediju izglītības pieejamības veicināšanu, izveidojot jauno tehnoloģiju studiju un rīkojot festivālu piecās pilsētās. Organizācijas uzsāktais projekts “Filmas slimnīcās” ir inovatīvs, starptautisks projekts, kas nodrošina slimnīcu un rehabilitācijas centru mazajiem pacientiem pieeju kvalitatīvam Eiropas kino un citiem audiovizuālajiem medijiem. Pirms darba JEF Verhovena nodarbojusies ar laikmetīgās mākslas muzeju un audiovizuālo pētniecību. Studējusi politiku, socioloģiju, kultūru komparatīvo analīzi un kultūrvadību, kā arī apguvusi katalāņu valodu.

Bērnu žūrija / Children’s jury

Klāvs Bērziņš
Pauls Bērziņš
Miķelis Kreilis
Ketija Praija Vintere
Hanna Marija Suhanova
Anna Rūta Krieviņa
Guna Eglīte
Krišs Alberts Grīva
Mārtiņš Beika
Robins Elmeris