Biļetes & Caurlaides
Mans festivāls
RIGA IFF 2021 KIDS’ REEL

Kompakta un azartiska jaunāko filmu izlase skatītājiem, kas jau skolas gaitu vecumā. Aptverot dažādus žanrus un emociju toņkārtas, pilnmetrāžas filmu klāsts ļaus atklāt lielisku kino stāstniecību un iedvesmos uz pārdomām. Filmas, kas pārsteidz, saviļņo un liek aizturēt elpu!

KIDS’ REEL Bērnu pilnmetrāžas filmu konkurss (Eiropas Bērnu filmu asociācijas balva) meklē un lūko izcelt kvalitatīvu Eiropas bērnu kino, kas apvieno labi artikulētu kinovaldou ar cieņpilnu attieksmi pret jaunajiem skatītājiem un spēju izcelt jaunajai paaudzei aktuālas tēmas. Šajā konkursā iekļautajiem darbiem jābūt piemērotiem mērķauditorijai vecumā līdz 14 gadiem.

Iesniedzamie darbi

Konkursa programmai tiek atlasītas 6 pilnmetrāžas filmas (minimālais garums – 60 minūtes), kuru tapšanai lielāko finansējuma piešķīrumu atvēlējušas Eiropas Savienības vai Eiropas Ekonomikas Zonas dalībvalstis, kā arī Lielbritānija un Šveice. Konkursā tiek uzņemtas animācijas un spēlfilmas pilnmetrāžas garumā.

Pieteiktajām filmām jābūt pabeigtām ne agrāk kā 2019. gada 20. jūnijā un Latvijā to pirmizrādēm jānotiek festivāla ietvaros. Izņēmums – Latvijas filmas, kuru nacionālā pirmizrāde festivālā ir vēlama, bet ne obligāta.

Balva

Konkursa programmā iekļautās filmas vērtē starptautisku profesionāļu žūrija – Eiropas Bērnu Filmu asociācijas (ECFA) biedri. Konkursa uzvarētājs saņem diplomu un nomināciju – iespēju pretendēt uz Eiropas labākās bērnu filmas statusu. Eiropas labāko bērnu filmu balsojumā izraugās Eiropas Bērnu Filmu asociācijas dalībnieki. ECFA balva tiek pasniegta ik gadu Berlīnes Starptautiskajā kinofestivālā. Apbalvošanas ceremonija notiek festivāla otrajā sestdienā.

Termiņi

Pieteikšanās sākas 2021. gada 17. martā un tiek slēgta 20. jūnijā. Filmas pieteikšanas maksa ir EUR 10,00, bet vienu mēnesi, līdz 16. aprīļa plkst. 23.59, tā netiek piemērota. Rezultāti tiek izziņoti līdz 2021. gada 10. septembrim.