Biļetes & abonementi
Mans festivāls
RIGA IFF 2021 Programma

Filmas no Baltijas jūras reģiona un ziemeļvalstīm

Konkursa programmā tiek izrādītas Baltijas jūras reģiona un ziemeļvalstu filmas, ko raksturo inovatīva kino valoda un izteiksmīgs autora rokraksts. Konkurss nenosaka ne žanra, ne stila ierobežojumus – te atrodas vieta gan dokumentālajam, gan spēles, gan animācijas, gan starpžanru kino.

Festivāla noteiktajā ģeogrāfiskajā ietvarā atklājas pārsteidzoši atšķirīgas skolas, tradīcijas un redzējums. Izvēlētie darbi iemieso RIGA IFF pārdomas par rītdienas kino šodien.

RIGA IFF Baltijas jūras valstu un ziemeļvalstu reģiona ietvaros meklē inovatīvu kino valodu un izteiksmīgu autora rokrakstu. RIGA IFF Pilnmetrāžas filmu konkurss vēsta par pārmaiņām un aktuālajām noskaņām kinovalodā. Savukārt konkursa skates ģeogrāfiskais ietvars padara šo vēstījumu vēl intriģējošāku, jo kino, kas tapis vienas un tās pašas jūras dažādās pusēs, pārstāv absolūti dažādas kino skolas, kino tradīcijas, kino valodu un kino redzējumu. Šīs desmit filmas ir RIGA IFF pārdomas par rītdienas kino šodien.

Iesniedzamie darbi

Konkursa programmai tiek atlasītas 10 pilnmetrāžas filmas (minimālais garums – 60 minūtes), kuru tapšanai lielāko finansējuma piešķīrumu atvēlējušas Baltijas jūras reģiona valstis (Dānija, Igaunija, Krievija, Latvija, Lietuva, Polija, Somija, Vācija un Zviedrija) vai ziemeļvalstis (Dānija, Islande, Norvēģija, Somija un Zviedrija, kā arī pašpārvaldes teritorijas – Grenlade, Fēru salas un Ālandu salas). Konkursa filmām nav nekādu žanra ierobežojumu. Tas var būt gan dokumentālais, gan animācijas kino, spēlfilma vai starpžanru veikums.

Pieteiktajām filmām jābūt pabeigtām pēc 2020. gada 20. jūnija un Latvijā to pirmizrādēm jānotiek festivāla ietvaros. Izņēmums – Latvijas filmas, kuru nacionālā pirmizrāde festivālā ir vēlama, bet ne obligāta.

Balva

RIGA IFF Balvai izvirzītos pretendentus vērtē starptautiska žūrija – kino veidotāji un nozares eksperti. Šī RIGA IFF Pilnmetrāžas filmu konkursa balva ir bronzas gaiļa statuete, kas tapusi sadarbībā ar mākslinieku Ervinu Broku. Tā sastāv no astoņām daļām, kuras balvu saņēmušais režisors var piešķirt filmēšanas grupas pārstāvjiem. Konkursa uzvarētājs saņem arī naudas balvu 2000 eiro apmērā. Apbalvošanas ceremonija notiek festivāla otrajā sestdienā.

Termiņi

Pieteikšanās sākas 2021. gada 17. martā un tiek slēgta 20. jūnijā. Filmas pieteikšanas maksa ir EUR 10,00, bet vienu mēnesi, līdz 16. aprīļa plkst. 23.59, tā netiek piemērota. Rezultāti tiek izziņoti līdz 2021. gada 10. septembrim.

Filmas


Biļetes drīzumā

Biļetes drīzumā

Biļetes drīzumā