Ziņās
Biļetes & abonementi
Mans festivāls
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina kino producentus un filmu nozares profesionāļus piedalīties Magnetic Latvia Kino konferencē, kas notiks 2019. gada 18.–19. oktobrī Rīgā. Kino tirgus attīstībai Ziemeļeiropā paredzētās Magnetic Latvia Kino konferences pirmajā dienā runātāji pievērsīsies izaicinājumiem un faktoriem, ar ko mazām valstīm jārēķinās starptautiskajā mārketingā, apgūstot pasaules tirgus un izceļot vietējo ražojumu vērtību globālajā arēnā. Otrajā dienā aicinām viesus gūt pieredzi un neaizmirstamus iespaidus filmēšanas vietu lokāciju apskates tūrē. Latvijas ģeogrāfiskais novietojums to padarījis iekārojamu dažādām lielvarām, tomēr lepni uzturam savu kultūras daudzveidību, spodrinām saglabātās vēsturiskās vērtības un apbrīnojam mūsu dažādās dabas ainavas. [buttons] [supporters] Kino konferences mērķis ir sekmēt biznesa attiecību veidošanu un pieredzes apmaiņu starp Latvijas kino profesionāļiem un ārvalstu producentiem, diskutēt par nozares aktualitātēm un jaunākajām tendencēm, prezentēt Latvijas filmu studijas un producentu apvienības ārvalstu sadarbības partneriem, kā arī aizraujošā filmēšanas vietu lokāciju tūrē atklāt Latviju kā potenciālu sadarbības partneri jaunu kopprojektu īstenošanai. Viens no Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra mērķiem ir uzņēmējdarbības attīstība un ārējās tirdzniecības veicināšana, tai skaitā atbalsts Latvijas filmu veidotāju dalībai starptautiskajos tirgos un festivālos. Lai nestu Latvijas vārdu pasaulē, parādot sasniegumus inovācijās, tehnoloģijās, literatūrā, mākslā, zinātnē un citur, LIAA radījis zīmolu Magnetic Latvia. Magnetic Latvia iniciatīva rīkot Kino konferenci 2019. gada Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros ir nākamais solis Latvijas kā B2B vides nostiprināšanai starptautiskajā tirgū. Turklāt LIAA sniedz iespēju Latvijas un reģiona filmu veidotājiem sagatavoties tirgiem, tā nodrošinot iesaistes efektivitāti un uzņēmējdarbības panākumus. Kino konference norisināsies Rīgā – Magnetic Latvia galvaspilsētā, lielākajā pilsētā Baltijā, jūgendstila ēku un valdzinošas koka apbūves impērijā ar apburošu viduslaiku vecpilsētu sirdī. Gaidām gan daudzu kino pasaulē ievērojamu personību, gan jaunu, talantīgu un kaislīgu filmu veidotāju ierašanos.
Igaunijas, Latvijas un Lietuvas animācijas profesionāļu tikšanās, kas plānota kā divu dienu notikums, kura ietvaros dalībnieki pievērsīsies šobrīd aktuālākajām norisēm un problemātikai animācijas nozarē. Šīs tikšanās mērķis ir radīt vietu un telpu, lai iepazītos, diskutētu un vienotos par jaunām kopīgām iniciatīvām Baltijas mērogā. Pasākums norisināsies laikā no 18. - 19. oktobrim. Pirmā diena tiks veltīta animācijas kopprodukcijām. Tās ietvaros plānotas animācijas studiju un autoru portfolio prezentācijas, gadījumu izpētes paneļdiskusija, finansējuma piesaistes iespēju apskats, kam sekos tīklošanās pasākums. Otrajā dienā plānotas divas paneļdiskusijas, pievēršoties aktuālām problēmām animācijas nozarē Baltijā: animācijas profesionāļu izglītības iespējām un pieaugušo auditorijas animācijas īsfilmu izplatīšanas problemātikai un tās risinājumiem. Pieteikties prezentācijām un slēgtajiem tīklošanās pasākumiem ir iespējams, sazinoties ar projekta vadītāju Annu Začu anna@rigaiff.lv Pasākuma norisi atbalsta Nacionālais Kino centrs.
Virtuālā realitāte ir aizraujošs un strauji augošs audiovizuālais medijs, kas paplašina kino valodas iespējas un robežas.  Saturs nudien ir karalis (kā reiz teica Bils Geitss, Microsoft dibinātājs), un kam gan citam, ja ne kino festivālam uzņemties misiju veicināt jaunas pieejas VR stāstu veidošanā, izmantojot šo valodu. Lai šo misiju īstenotu, Rīgas Starptautiskais kino festivāls apvieno spēkus ar interaktīvajiem producentiem Story Hub, lai taptu RIGA IFF GOES VR – visā reģionā unikāla telpa dialogam un sadarbībai starp VR un kino profesionāļiem, kā arī citiem radošo industriju dalībniekiem, kas pārstāv dažādas kompetenču jomas. Jo virtuālā realitāte ir ne tikai tehnoloģija, bet arī jauns kino izteiksmes veids un mākslas forma, informācijas raidītājs, izklaides platforma un vērtīgs izglītības rīks. [supporters] RIGA IFF GOES VR pievērsīsies dažādiem VR aspektiem – tādiem kā UX un ētika – virknē iedvesmojošu lekciju, kurās uzstāsies dažādi eksperti no Eiropas un ASV. Lai ilustrētu to, ka VR ir efektīvs medijs, kura spēkos ir paust vērtīgas idejas, festivāls rīkos diennakts hakatonu, kura dalībnieki komandās radīs izglītojošu VR saturu bērniem un jauniešiem. Piedalies ar savu personīgo ideju, vai ķeries pie uzdevumiem, ko formulējusi vietējā kopiena – NVO, kultūras organizācijas un izglītības iniciatīvas. Komandas savus produktu prototipus publiskā prezentācijā demonstrēs potenciālajiem investoriem, plašākai publikai un starptautiskai žūrijai, kura noteiks un apbalvos labāko projektu.
SHORT RIGA: Testa skates norisinās jau četrus gadus. Tās ir slēgtas Baltijas valstu režisoru īsformāta filmu skates, kurās starptautisku ekpertu panelis sniedz vērtējumu un ieteikumus filmu pabeigšanai, vai ieteikumus šo filmu nonākšanai festivālu apritē. SHORT RIGA: Testa skatēm tiek atlasīti 10 daudzsološi Baltijā rezidējošu vai dzimušu režisoru īsformāta darbi (melnā montāža – līdz 40 min, pabeigta filma – līdz 30 min). Tiek pieņemti dažādās tehnikās un žanros veidoti darbi. Atlasītās filmas vērtē piecu ekspertu komisija, kuras sastāvs ik gadu mainās, garantējot padziļinātu vērtējumu no dažādiem skatpunktiem. Nemainīgs saglabājas princips iesaistīt nozīmīgu festivālu pārstāvjus un talantu meklētājus, lai šīs sesijas konkrētajiem darbiem un autoriem kalpotu arī kā potenciāls "tramplīns" uz festivālu vidi. [buttons] Pasākums norisināsies laikā no 24. - 25. oktobrim. Sesijas noritēs divas dienas, katru dienu veltot piecu projektu nesenākās montāžas izvērtēšanai, kas notiek tūlīt pēc projekta prezentācijas. Eksperti iepazīstas ar projektiem jau iepriekš, taču gala komentārus sniedz pēc filmu noskatīšanās uz lielā ekrāna. Pirms filmas izrādīšanas projekta pārstāvji iepazīstina ekspertus ar filmas gatavības stadiju un galvenajiem jautājumiem, ko tie vēlas noskaidrot. Pēc filmas noskatīšanās eksperti sniedz komentārus un atbild uz uzdotajiem jautājumiem. Komunikācija par projektiem turpinās vakara tīklošanās pasākumā. SHORT RIGA: Testa skatēm būs iespēja pieteikties RIGA IFF mājaslapā no 1. jūlija līdz 16. augustam (pl. 23.59, Centrāleiropas laiks). Jautājumu gadījumā sazinieties ar projekta vadītāju Laumu Kaudzīti (lauma@rigaiff.lv).
Eiropas Kinoakadēmija (EFA) ir Eiropas kino organizācija, kas apvieno vadošos kinorežisorus, producentus, izplatītājus un citus kinoindustrijas pārstāvjus. Šogad EFA valdes biedru ikgadējā rudens tikšanās notiks RIGA IFF paspārnē Rīgā. Šī būs EFA valdes pēdējā un izšķirošā sēde pirms Eiropas Kino balvu pasniegšanas ceremonijas. EFA tika nodibināta 1989. gadā pēc tās pirmā prezidenta, Ingmara Bergmana, iniciatīvas. Akadēmijas ilgtermiņa mērķis ir veicināt Eiropas kino kultūru pasaulē, kā arī aizsargāt un virzīt Eiropas kinoindustrijas intereses. EFA augu gadu rīko un piedalās daudzveidīgos pasākumos, kas sastīti ar rīcībpolitiku kino jomā, kā arī tās ekonomiskajiem, mākslinieciskajiem un profesionālo apmācību aspektiem. Nozīmīgākais EFA pasākums ir ikgadējā Eiropas Kino balvu pasniegšanas ceremonija, kas šogad norisināsies Berlīnē. EFA valdes biedru vizītes ietvaros no 18. līdz 20. oktobrim notiks valdes sēde un tīklošanās pasākums, kurā aicināti piedalīties RIGA IFF FORUM ārvalstu viesi un Latvijas kinoindustrijas profesionāļi.
SHORT RIGA: Kas Tev padomā? ir pasākums SHORT RIGA viesiem un vietējiem īsfilmu veidotājiem. Tikai viens noteikums – 5 minūtes stāstītājam un 5 minūtes jautājumiem. Dalībnieki tiek aicināti neformālā gaisotnē pastāstīt par saviem jaunākajiem projektiem īsfilmu jomā. Pasākums ir atvērts visiem interesentiem un RIGA IFF akreditētājiem viesiem. Lai pieteiktos kā skatītājam vai prezentētājam, lūdzam rakstīt projekta koordinatorei Annai Začai – anna@rigaiff.lv