Ziņās
Biļetes & abonementi
Mans festivāls

Skatītāju iecienītie KIDS’ REEL īsmetrāžas filmu seansi ir īpaši piemēroti pirmsskolas vecuma bērniem. Nepilnu stundu garās izlasēs apkopoti darbi no labākajām un tradīcijām bagātākajām, Latvijas un Eiropas animācijas studijām. Meistarīgi veidoti, daudzveidīgi un no ikdienas piedāvājuma atšķirīgi animācijas darbi, kas aizkustina un iepriecina.

KIDS’ REEL Bērnu īsfilmu konkurss (Eiropas Bērnu filmu asociācijas balva) meklē un lūko izcelt kvalitatīvu Eiropas bērnu kino, kas apvieno labi artikulētu kinovaldou ar cieņpilnu attieksmi pret jaunajiem skatītājiem un spēju izcelt jaunajai paaudzei aktuālas tēmas. Šajā konkursā iekļautajiem darbiem jābūt piemērotiem mērķauditorijai vecumā līdz 7 gadiem.

Iesniedzamie darbi

Konkursa programmai tiek atlasītas ne mazāk kā 8 un ne vairāk kā 12 īsfilmas, kuru tapšanai lielāko finansējuma piešķīrumu atvēlējušas Eiropas Savienības vai Eiropas Ekonomikas Zonas dalībvalstis, kā arī Lielbritānija un Šveice. Konkursā tiek uzņemtas īsfilmas, kuru garums nepārsniedz 30 minūtes.

Pieteiktajām filmām jābūt pabeigtām ne agrāk kā 2019. gada 20. jūnijā un Latvijā to pirmizrādēm jānotiek festivāla ietvaros. Izņēmums – Latvijas filmas, kuru nacionālā pirmizrāde festivālā ir vēlama, bet ne obligāta.

Balva

Konkursa programmā iekļautās īsfilmas vērtē starptautisku profesionāļu žūrija – Eiropas Bērnu Filmu asociācijas (ECFA) biedri. Konkursa uzvarētājs saņem diplomu un nomināciju – iespēju pretendēt uz Eiropas labākās bērnu īsfilmas statusu. Eiropas labāko bērnu īsfilmu balsojumā izraugās Eiropas Bērnu Filmu asociācijas dalībnieki. ECFA balva tiek pasniegta ik gadu Berlīnes Starptautiskajā kinofestivālā. RIGA IFF apbalvošanas ceremonija notiek festivāla otrajā sestdienā.

Termiņi

Pieteikšanās sākas 2021. gada 17. martā un tiek slēgta 20. jūnijā. Filmas pieteikšanas maksa ir EUR 10,00, bet vienu mēnesi, līdz 16. aprīļa plkst. 23.59, tā netiek piemērota. Rezultāti tiek izziņoti līdz 2021. gada 10. septembrim.

17. oktobris, plkst. 11.00
23. oktobris, plkst. 11.00

Filmas

Bīsties vilka!
Nikolajs Bjanko-Levrēns, Žilī Rembovila
KIDS’ REEL Short Film Competition