Biļetes & Caurlaides
Mans festivāls

Ģimenes filmu un retrospektīvas sadaļu atklāšana un nacionālā pirmizrāde. Atskats uz svētdienas, 17. oktobra, Rīgas Starptautiskā kino festivāla norisēm.

18. okt., 2020

Ar trīs jaunu īsfilmu “Lupatiņi” pirmizrādi tika atklāta RIGA IFF ģimenes filmu sadaļa KIDS WEEKEND, kura tradicionāli norisinās festivāla pirmajā nedēļas nogalē. Uzrunu sanākušajām ģimenēm sniedza sadaļas kuratore Kristīne Simsone un “Lupatiņu” radošais kodols – Inese Zandere un Edmunds Jansons, savukārt par muzikālo pavadījumu rūpējās mūziķis Jēkabs Nīmanis un draugi.

Ar festivāla vieskuratora, teātra un kino režisora, pedagoga Pētera Krilova ievadvārdiem un Juraja Herca tumšo un grotesko satīru par ideoloģijas valdzinājumu, filmu “Kremētājs”, tika atklāta RIGA IFF retrospekcijas programma IN KINO VERITAS, kas šogad veltīta pagājušā gadsimta sešdesmito gadu Čehoslovākijā tapušajām spožākajām un nozīmīgākajām filmām.

Nacionālo pirmizrādi piedzīvoja lietuviešu režisora Igna Jonīna un viņa drauga, filozofijas profesora un rakstnieka Kristupa Saboļus, filma “Neredzamā”. Uz skatuves ar ievadvārdiem kāpa daļa filmēšanas komandas – Roberts Vinovskis, Dominiks Jarmakovičs un Toms Auniņš.

Pievienotie materiāli