SHORT RIGA International Competition – RIGA IFF
Jaunumi
Biļetes & abonementi
Latviski / In English
Loading...
Loading...
Naudas balva no

SHORT RIGA Starptautiskais konkurss lūkojas pēc jauna autorkino, izraugoties dažādu žanru un tehniku darbus no visas pasaules. Viens no 24 starptautiskajiem īsfilmu konkursiem, kas izvirza kandidātu Eiropas Kinoakadēmijas balvai.

Kuratore un atlases komisija izvērtē pieteikumus, pašrocīgi meklē darbus citu festivālu programmās, kino un mākslas skolās, kā arī uzrunā neatkarīgos īsfilmu veidotājus. Cik filmu, tik viedokļu. Cik autoru, tik stāstu.

Izraudzītajām filmām ir kopīgs tikai garums, kas nepārsniedz 30 minūtes, un katru no tām caurstrāvo kāda personība. Skatītājiem garantēti būs iemesls pastrīdēties, pasmieties un pat apraudāties, turklāt bieži kopā ar šo filmu veidotājiem!

Animācijas filma, spēles vai dokumentālā filma, eksperiments – SHORT RIGA meklē meklē īsā formāta kino ar izteiksmīgu autora rokrakstu. Festivāla kuratori izraugās 30 meistarīgākos un pārsteidzošākos pieteikumus no visas pasaules.

Iesniedzamie darbi

Aicinām pieteikt līdz 30 minūtēm garas īsfilmas, kas pabeigtas pēc 2020. gada 1. janvāra. Īpaši iedrošinām Baltijas kino veidotājus un māksliniekus – gan profesionāļus, gan studentus – pieteikt savus darbus, jo esam pārliecināti, ka mūsu reģiona filmas starptautiskajā kontekstā izskatās lieliski!

Balva

SHORT RIGA Starptautiskajā konkursā iekļautās īsfilmas vērtē starptautiska žūrija – nozares eksperti, teorētiķi, kinematogrāfisti un kinofestivālu pārstāvji. Žūrija pasniedz balvu – “Sudraba zalkti” (sudraba piespraudi ar Zalkša zīmi) – darbam, kas raisījis spraigākās diskusijas un sajūsmu par kino faktūru. Uzvarētājs saņem arī naudas balvu 1000 eiro apmērā. Apbalvošanas ceremonija notiek festivāla otrajā sestdienā.

Kandidatūra Eiropas Kino Akadēmijas balvai “Eiropas īsfilma 2021”

No īsfilmām, kas izraudzītas SHORT RIGA Starptautiskajam konkursam, žūrija izvēlas vienu kandidāti Eiropas Kino Akadēmijas balvai “Eiropas īsfilma 2021”. Šai kandidatūrai var tikt izvirzīta īsfilma, kuras autori ir dzimuši Eiropā vai arī tiem izsniegta Eiropas pase (Eiropas Kino akadēmijas izpratnē – ietverot gan Eiropas Savienības dalībvalstis, gan citas Eiropas valstis, ieskaitot Izraēlu un Palestīnu). Īsfilmas garums nedrīkst pārsniegt 30 minūtes un tās ražošanai jābūt pabeigtai 2020. vai 2021. gadā.

Termiņi

Pieteikšanās sākas 2021. gada 17. martā un tiek slēgta 31. maijā. Filmas pieteikšanas maksa ir EUR 10,00, bet vienu mēnesi, līdz 16. aprīļa plkst. 23.59, tā netiek piemērota. Rezultāti tiek izziņoti līdz 2021. gada 10. septembrim.

Seansi

Atbalsta

Balta – Competition’s monetary prize sponsor

Filmas konkursā


21. okt., 21.00

Kauss
Marks Čuaņs, Lama Lī Šueņa
SHORT RIGA International Competition

20. okt., 21.00


22. okt., 19.30


21. okt., 21.00


21. okt., 19.30

Redzi mani
Petija Stengere, Ivona Krūze
SHORT RIGA International Competition

20. okt., 19.30


22. okt., 21.00

Jury

Gunhilla Engere

Gunhilla Engere (1980) pieder Norvēģijas režisoru jaunajai paaudzei. Ieguvusi nedalītu kinofestivālu uzmanību, pērn viņai veltīta SHORT RIGA retrospekcija. Engeres īsfilmām raksturīgs ikdienas norisēs dzimis komisms, izkopta ritma izjūta un cilvēku absurdā nespēja komunicēt. Studējusi vizuālo mākslu Edinburgas Mākslas koledžā un kino Lilihammeres Koledžā un Gēteburgas režijas skolā. 2005. gadā diplomfilma “Darījums” (Bargain) tika nominēta BAFTA balvai, bet vēlāk tapušās īsfilmas izrādītas visā pasaulē un izvirzītas Norvēģijas nacionālajai kinobalvai “Amanda”. Šobrīd top Engeres pirmā pilnmetrāžas filma.

Alise Ģelze

Alise Ģelze (1980) darbojas kino kopš 2006. gada, pievēršoties sociālām pieaugšanas drāmām. Viena no pēdējās desmitgades būtiskākajām Latvijas producentēm. Studijas "White Picture” dibinātāja un vadītāja. Viņas producētās pilnmetrāžas un īsmetrāžas filmas izrādītas Kannās, Berlīnē, Roterdamā, Karlovi Varos, Pusanā un daudzviet citur. Ģelzes veiksmīgākie kinodarbi: Kannu paralēlskatē “Director's Fortnight” pirmizrādītā Jura Kursieša “Oļegs” (2019), Berlinālē godalgotās Jāņa Norda “Mammu, es tevi mīlu” (2013) un Renāra Vimbas “Es esmu šeit” (2016). Ģelze saņēmusi Latvijas Kultūras ministrijas atzinību par ieguldījumu kino producēšanā.

Matjē Jansens

Matjē Jansens (1984) ir nīderlandiešu festivālu kurators no Neimegenas. Pēc socioloģijas studijām aizrāvies ar žurnālistiku, publicistiku un publisko diskusiju organizēšanu par mākslas institūciju atbildību. Viens no kino kolektīva “Deep End Film” dibinātājiem. Kopš 2018. gada ir Neimegenas Starptautiskā īsfilmu festivāla “Go Short” kurators un filmu atlases komisijas loceklis. Jansens veido fokusa programmas, pēta nacionālā kino iezīmes un ir viens no starptautiskās sadarbības platformas “This is Short” iniciatoriem.

Hilla Okonena

Hilla Okonena ir Helsinku Starptautiskā kinofestivāla “Love & Anarchy” producente un īsfilmu programmu kuratore. Pēc Boloņas Universitātes absolvēšanas darbojusies komunikācijas nozarē un kultūras pasākumu producēšanā Somijā un Itālijā. Laikā no 2016. līdz 2020. gadam, pildot kultūras atašeja pienākumus Somijas vēstniecībā Romā, līdzorganizējusi festivālu, kura fokusā ir Ziemeļvalstu kino. Brīvo laiku piepilda ar klavierspēli, Romas virtuvi un maratona distancēm.

Leo Soesanto

Leo Soesanto ir ražīgs kino žurnālists un pieredzējis kino kurators, kurš dzīvo Parīzē. Mācījies Parīzes Politikas zinātnes institūtā. Publicējies “Libération”, “Les Inrockuptibles”, “Première” un “Vogue”, kā arī autors šogad iznākušajai grāmatai “Lidostas mizanscēnas” par lidostu tēlu kino. Bijis filmu atlases vadītājs Bordo Starptautiskajā neatkarīgā kino festivālā un Roterdamas Starptautiskajā kinofestivālā. Strādā filmu atlases departamentā Kannu kinofestivāla paralēlskatē “Critics’ Week”. Veidojis retrospekcijas, kas veltītas tādiem autoriem kā Olivjē Asajass un Denī Kotē.