Biļetes & Caurlaides
Mans festivāls

Kinoindustrijas pasākumu programmā RIGA IFF FORUM aicinām uz lekcijām, diskusijām, prezentācijām un tīklošanās pasākumiem gan pieredzējušus nozares profesionāļus, gan studentus un jaunos filmu veidotājus.

Dibināta 2016. gadā, RIGA IFF industrijas pasākumu sadaļa tiek attīstīta, reaģējot uz aktuālajām tendencēm Latvijas un ziemeļu reģiona kino nozarē. Fokusējoties uz jaunu sadarību izveidi un esošo nostiprināšanu, RIGA IFF FORUM darbības lauks aptver gan animācijas jomu, gan īsfilmu tirgu un kino jomas sadarbību ar tehnoloģiju izstrādātājiem paplašinātās realitātes medijos.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar RIGA IFF aizsāk jaunu ikgadēju kino nozares notikumu – Magnetic Series – TV sēriju prezentāciju un profesionāļu tīklošanās platformu, kas fokusējas uz Baltijas jūras reģionu un Ziemeļvalstīm. Gaidāmais ikgadējais industrijas notikums tiks aizsākts ar starptautisku konferenci 2020. gada 16. oktobrī, kuras laikā tiks diskutēts par tēmām, kas saistītas ar televīzijas seriālu un digitālo platformu nākotni, kā arī ar TV seriālu veidošanu Baltijas jūras reģionā. Konference būs pagrieziena punkts Magnetic Series, kas pilnā apjomā norisināsies 2021. gadā, kad dalībniekiem, starptautiskiem viesiem un vietējās kino nozares pārstāvjiem būs iespēja iepazīties ar drāmas seriālu projektiem, kas meklē starptautiskus kopproducentus un finansēšanas partnerus no Baltijas jūras reģiona un Ziemeļvalstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Polijas, Vācijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Dānija, Islandes.
Ziemeļvalstu reģionā unikāla tikšanās un izglītības platforma ar mērķi veicināt un iedvesmot sadarbību starp kino un paplašinātās realitātes medijiem. 2018. gadā uzsākto programmu veido dienu garš īslekciju cikls un diennakti ilgs hakatons. Sākotnēji fokusēta uz darbu ar virtuālo realitāti (VR), šogad programma maina nosaukumu no RIGA IFF GOES VR uz RIGA IFF GOES XR un paplašina savu darbības lauku, integrējot arī citus “alternatīvās” realitātes medijus – piemēram, plaši izmantoto papildināto (AR) un jaukto realitāti (MR)! RIGA IFF GOES XR īslekciju cikls piedāvā kopskatu uz paplašinātās realitātes mediju iespējamo pielietojumu, tendencēm un tā lomu dažādās nozarēs. Šajā programmas sadaļā lūkojam atbildēt uz jautājumu, kādēļ kino profesionāļu iesaiste darbā ar paplašinātās realitātes medijiem būtu izdevīga un vērtīga gan filmu, gan tehnoloģiju nozarei. Lekciju cikls – pielāgots dažādiem zināšanu līmeņiem – aptver aizraujošas gadījumu izpētes starptautisku lektoru vadībā, kā arī sniedz iespēju izzināt dažādus XR veidošanas un izplatīšanas aspektus. Savukārt hakatons ir iespēja likt lietā jaunapgūto XR veidošanas māku vai arī noslīpēt jau esošo! Šī ir ne tikai aizraujoša un iedvesmojoša pieredze, bet arīdzan aicinājums ielūkoties XR mediju sniegtajās iespējās un pārliecināties par to, ka kino, tehnoloģiju un radošās industrijas, apvienojot spēkus, var radīt vērtīgu audiovizuālo saturu. Lai arī XR pielietojums dažādās sfērās pasaulē plešas plašumā ik dienu, festivāla komanda kā prioritāti ir izvirzījusi augstvērtīga, izglītojoša audiovizuālā satura radīšanu bērniem un jauniešiem. RIGA IFF GOES XR ik gadu sadarbojas ar vairākām Latvijas valsts un nevalstiskajām organizācijām, kuras iedvesmo hakatona dalībniekus, rosinot veidot projektu prototipus īpaši izglītībā nepieciešamiem izaicinājumiem. Hakatons ir atvērts ikvienam, neatkarīgi no pieredzes ar tehnoloģijām. Ik gadu hakatona dalībnieku darbu palīdz virzīt pieredzējušu mentoru komanda. Kā šī gada sākumā sacīja kinooperators Keilebs Dešanels, “Virtuālā realitāte vēl aizvien gaida savu Orsonu Velsu”, uzsverot, ka tikpat svarīgi kā XR mediju tehnoloģiskās iespējas, ir to veidotāju idejas un gatavība eksperimentēt. RIGA IFF GOES XR programma ir dibināta un tiek rīkota tandēmā ar Story Hub.
Igaunijas, Latvijas un Lietuvas animācijas profesionāļu tikšanās, kuras ietvaros dalībnieki pievēršas nozares aktuālajām norisēm un problemātikai. BALTIC ANIMATION MEET-UP mērķis ir radīt vietu un telpu, lai iepazītos, diskutētu un vienotos par jaunām kopīgām iniciatīvām Baltijas mērogā. Šogad pasākumā notiks animācijas studiju un autoru portfolio prezentācijas, kā arī Baltijas studentu tikšanās, kas dos pirmos impulsus potenciāliem sadarbības projektiem nākotnē un radīs iespēju profesionāļiem iesaistīt darba tirgū jaunus talantus. Savukārt īpašu meistarklasi vadīs režisors Gints Zilbalodis, kura veiksmes stāsts turpinās, tomēr līdz šim Latvijā nav norisinājusies padziļināta saruna par filmas “Projām” tapšanas niansēm, lūkojoties uz procesu no ražošanas puses. Šī saruna primāri tiks veidota publikai ar priekšzināšanām animācijas tehnikā. Jautājumu gadījumā sazinieties ar projekta vadītāju Laumu Kaudzīti (lauma@rigaiff.lv). Pasākuma norisi atbalsta Nacionālais Kino centrs.
SHORT RIGA Testa skates norisinās jau sešus gadus. Tās ir slēgtas Baltijas valstu režisoru īsformāta filmu skates, kurās starptautisku ekspertu panelis sniedz vērtējumu un ieteikumus filmu pabeigšanai vai ieteikumus šo filmu nonākšanai festivālu apritē. SHORT RIGA Testa skatēm tiek atlasīti 10 daudzsološi Baltijā rezidējošu vai dzimušu režisoru īsformāta darbi (melnā montāža – līdz 40 min, pabeigta filma – līdz 30 min), kas veidoti dažādās tehnikās un žanros. Atlasītās filmas vērtē piecu ekspertu komisija, kuras sastāvs ik gadu mainās, garantējot padziļinātu vērtējumu no dažādiem skatpunktiem. Nemainīgs saglabājas princips iesaistīt nozīmīgu festivālu pārstāvjus un talantu meklētājus, lai šīs sesijas konkrētajiem darbiem un autoriem kalpotu arī kā potenciāls “tramplīns” uz festivālu vidi. Pasākums norisināsies laikā no 22. – 23. oktobrim. Sesijas noritēs divas dienas, katru no tām veltot piecu projektu nesenākās montāžas izvērtēšanai, kas notiek tūlīt pēc projekta prezentācijas. Eksperti iepazīstas ar projektiem jau iepriekš, taču gala komentārus sniedz pēc filmu noskatīšanās uz lielā ekrāna. Pirms filmas izrādīšanas projekta pārstāvji iepazīstina ekspertus ar filmas gatavības stadiju un galvenajiem jautājumiem, ko tie vēlas noskaidrot. Pēc filmas noskatīšanās eksperti sniedz komentārus un atbild uz uzdotajiem jautājumiem. Komunikācija par projektiem turpinās vakara tīklošanās pasākumā. SHORT RIGA Testa skatēm būs iespēja pieteikties RIGA IFF mājaslapā no 1. jūnija līdz 21. augustam. Jautājumu gadījumā sazinieties ar projekta vadītāju Laumu Kaudzīti (lauma@rigaiff.lv). Lai iesniegtu darbu nepieciešams izveidot Eventival kontu – to izmanto vairāk kā 135 kino festivāli visā pasaulē. Šis konts ļaus vienuviet piekļūt visiem veiktajiem pieteikumiem, kā arī izdarīt visus nepieciešamos precizējumus. Ja rodas kādi jautājumi saistībā ar konta izveides procesu – aicinām rakstīt RIGA IFF Auditorijas servisam – admissions@rigaiff.lv.