Biļetes & Caurlaides
Mans festivāls

Rīgas Starptautiskais kino festivāls ielūdz nozares profesionāļus uz RIGA IFF FORUM industrijas pasākumiem tiešsaistē

09. okt., 2020

Septītais Rīgas Starptautiskais kino festivāls (RIGA IFF) šogad norisināsies laikā no 15. līdz 25. oktobrim. Liela daļa no filmu programmas būs pieejama gan klātienes seansos, gan tiešsaistē. Taču ņemot vērā pasaulē pastāvošo veselības krīzi, visi industrijas pasākumi – RIGA IFF FORUM – norisināsies tiešsaistē. Šis lēmums ir devis lielu privilēģiju – jebkurš interesents, neskatoties uz atrašanās vietu, varēs piedalīties visos pasākumos.

Festivālu atklās unikāls piedzīvojums – kino koncerts “Kur patiesība?!”, to būs iespējams baudīt tiešsaistē visā pasaulē. Nākamajā dienā pēc atklāšanas interesentus priecēs divi nozīmīgi industrijas notikumi – RIGA IFF GOES XR un MAGNETIC SERIES.

Jau trešais RIGA IFF GOES XR notiks no 16. līdz 18. oktobrim. Šogad programma paplašina savu darbības lauku, integrējot arī citus “alternatīvās” realitātes medijus – piemēram, plaši izmantoto papildināto (AR) un jaukto realitāti (MR)! Arī šoreiz kino, tehnoloģiju un citu profesiju pārstāvji, tāpat arī šo jomu entuziasti ir aicināti pievienoties iedvesmojošām lekcijām 16. oktobrī un diennakti ilgam hakatonam 17. oktobrī.

Savukārt projektu prezentāciju un tīklošanās pasākums, kas uzsākts sadarībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), kā arī TET – MAGNETIC SERIES, 16. oktobrī pievērsīsies Baltijas jūras reģionam un Ziemeļvalstīm, piedāvājot divas paneļdiskusijas un gadījumu izpētes.

Arī šogad BALTIC ANIMATION MEET-UP no 19. līdz 24. oktobrim pulcēs Baltijas animācijas nozares profesionāļus, lai pievērstos industrijas aktualitātēm un iniciatīvām. Programma ietvers dažādus pasākumus, tai skaitā, portfolio prezentācijas, studentu filmu prezentēšanas treniņu un studentu darba tirgu, kas savedīs kopā jaunos filmu veidotājus ar pieredzējušiem profesionāļiem,  tāpat arī bez maksas būs iespējams piedalīties Ginta Zilbaloža vadītajā meistarklasē, kur viņš dalīsies pieredzē par filmas “Projām” tapšanu.

Sekojot Les Arcs kinofestivāla Francijā aizsāktajai iniciatīvai GREEN CHARTER FOR FILM FESTIVALS, RIGA IFF šogad ielūdz filmu veidotājus, festivālu pārstāvjus un apmeklētājus pievienoties tiešsaistes notikumam 21. oktobrī ar vairākām īslekcijām un diskusiju, lai iepazītos ar dabai draudzīgu filmu veidošanu un festivālu organizēšanas praksi, tāpat kā katra indivīda ietekmi klimata pārmaiņu laikā.

SHORT RIGA TEST SCREENINGS – iecienītās Baltijas režisoru īsfilmu skates, kur starptautisks ekspertu panelis piedalīsies padziļinātā darbu izvērtēšanā šogad norisināsies 22. un 23. oktobrī.

Vairāk informācijas un pieteikšanās pasākumiem: rigaiff.lv/lv/forum-2020/ .

RIGA IFF FORUM norisi atbalsta Nacionālais Kino centrs, Magnetic Latvia, TET, ASV Vēstniecība Latvijā, Francijas institūts Latvijā, Lielbritānijas vēstniecība Rīgā, Latvijas Animācijas asociācija, Baltic Pitching Forum un Igaunijas Mākslas akadēmija. 

Pievienotie materiāli