Biļetes & Caurlaides
Mans festivāls

SHORT RIGA un FEATURE FILM COMPETITION atklāšana. Atskatas uz RIGA IFF septīto dienu

22. okt., 2020

Trešdien, 22. oktobrī, Rīgas Starptautiskā kino festivāla sadaļā FESTIVAL SELECTION bija skatāma rumāņu jaunā viļņa režisora Kristi Puju monumentālā apcere par laika plūdumu filmā “Malmkrogs”. Filma veidota pēc krievu dzejnieka un publicista, Vladimira Solovjova pirms 120 gadiem tapušā darba “Trīs sarunas” motīviem.

Ar Ēvas Marīe Rēdbro dokumentālo filmu “Mīlu, ilgojos un ceru tikties vēl pirms mirstu” – skaudru stāstu par pusaudzi Betiju un viņas dzīvi Kolorādospringsas nomalē, tika atklāts RIGA IFF pilnmetrāžas filmu konkurss.

Sadaļā FOUND IN BERLINALE bija skatāma režisores Jannas Ji Vonderas dokumantālā filma “Mūžīgi Valhenzē”, kas nominēta Eiropas Kino balvai. Filma ir autores personīgs stāsts par mūžīgo dzīves ciklu –  režisore kino formātā ievij savas dzimtas stāstu gadsimta garumā, sākot no 1924. gadu Bavārijas Alpu ezera Valhenzē krasta, turpinoties ar Otro pasaules karu, sevis meklējumiem Indijā, Meksikā, ASV, beigās nonākot turpat – Valhenzē.

Ar sešu pašmāju un starptautisku īsfilmu konkursu izvēlētiem darbiem tika ievadīta SHORT RIGA sadaļa, kuras atklāšanā piedalījās programmas SHORT RIGA kuratore Anna Zača, RIGA BALTIC MUSIC VIDEO kuratore Agnese Logina, kā arī režisori Edmunds Jansons, Jurģis Krāsosns, Laila Pakalniņa, Kārlis Vītols un Mārcis Lācis.

Pievienotie materiāli