SHORT RIGA – RIGA IFF
Jaunumi
Biļetes & abonementi
Latviski / In English
Loading...
Loading...

Īsfilmas un eksperimentālais kino

Īsfilma ir skaidrākais un drosmīgākais laikmeta gara spogulis kino formātā. Lai palīdzētu orientēties īsfilmu plašajā klāstā, kuratori veidos izlases, kurās katrs darbs ir kā mazs kukurūzas graudiņš, kas sasilst uz ekrāna un uzsprāgst pārdomu, emociju, smieklu vai asaru formā. Neviens nepaliks izsalcis pēc piedzīvojuma!

Šajā sadaļā

SHORT RIGA Starptautiskais konkurss lūkojas pēc jauna autorkino, izraugoties dažādu žanru un tehniku darbus no visas pasaules. Viens no 24 starptautiskajiem īsfilmu konkursiem, kas izvirza kandidātu Eiropas Kinoakadēmijas balvai. Kuratore un atlases komisija izvērtē pieteikumus, pašrocīgi meklē darbus citu festivālu programmās, kino un mākslas skolās, kā arī uzrunā neatkarīgos īsfilmu veidotājus. Cik filmu, tik viedokļu. Cik autoru, tik stāstu. Izraudzītajām filmām ir kopīgs tikai garums, kas nepārsniedz 30 minūtes, un katru no tām caurstrāvo kāda personība. Skatītājiem garantēti būs iemesls pastrīdēties, pasmieties un pat apraudāties, turklāt bieži kopā ar šo filmu veidotājiem!
Pašmāju kino īsfilmu žanrā ir īpaši dinamisks. Nacionālo īsfilmu konkursam tiek atlasīti dažādu žanru un formu darbi, kas tapuši beidzamo divu gadu laikā. Konkursu vērtē starptautiska žūrija, tā atklājot unikālo Latvijas autoru veikumos no plašākas perspektīvas. Savukārt RIGA IFF skatījumā katra šajā konkursā iekļautā filma jau ir uzvarētāja.  
Populārākie 2020. un 2021. gada īsformāta kino darbi. Šīs filmas apceļojušas dažnedažādus pasaules festivālus un aizkustinājušas tik daudz profesionāļu un kinomīļu, ka, mūsuprāt, tās noteikti jāredz arī jums!
Uzsverot SHORT RIGA interešu loku jeb personību un indivīda rokrakstu kino, ik gadu iepazīstinām ar kādu pasaulslavenu īsfilmu autoru, aicinot viņu klātienē piedalīties savu darbu retrospektīvas seansā. Šogad Persona skate veltīta pasaulslavenajam latviešu animācijas kinorežisoram Vladimiram Leščovam (1970). Būdams autorkino ceļa gājējs un universālu tēmu risinātājs, Vladimirs ir viens no tiem režisoriem, kura cienītāju loks pasaulē pārsniedz vietējo skatītāju daudzumu. Viņa animācijas īsfilmas izstaro atpazīstamu siltumu un īpašu mīlestību pret detaļām, veidojot simboliskas stāstījuma līnijas. Savus darbus Vladimirs ierasti veido klasiskās zīmētās animācijas tehnikās, par pigmentiem izmantojot akvareļus un reizēm eksperimentējot pat ar kafiju un tēju. Neizpaliek arī digitālas metodes. Kā katra Vladimira filma, tā arī katra tās aina ir neatkarīga stāsta vērtība. Katrs kadrs vienlaicīgi ir neliels mākslas darbs un pati ietilpīgākā pasaule.

Sadarbībā ar