Biļetes & Caurlaides
Mans festivāls

Vienpadsmit dienu kino piedzīvojums. Šodien sākas jau septītais Rīgas Starptautiskais kino festivāls

14. okt., 2020

Šovakar, 15. oktobrī, ar unikālu notikumu, kino koncertu “Kur patiesība?!”, kurā Artūra Liepiņa un Jēkaba Nīmaņa oriģinālmūzikas pavadījumā tiks izrādīta senākā Latvijas teritorijā tapusī spēlfilma, tiek atklāts septītais Rīgas Starptautiskais kino festivāls (RIGA IFF), kas šogad gan klātienē, gan, reaģējot uz globālo veselības situāciju, tiešsaistē skatītājiem piedāvās 129 filmas desmit tematiskajās sadaļās, kā arī virkni kino jomas profesionāļiem un interesentiem paredzētu pasākumu, izstādi un diskusijas ar dažādu jomu speciālistiem. Kino koncerta tiešraide iespējama, sadarbībā ar Latvijas Televīziju. Tā būs vērojama sabiedrisko mediju portālā LSM.lv. Festivāla noslēgumā apbalvos pilnmetrāžas kino, īsfilmu un mūzikas video konkursu uzvarētājus.

Šogad festivāls norisinās ar devīzi “Apzinot nezināmo”. Festivāla vadītāja Liene Treimane stāsta:

Mākslā mēs alkstam piedzīvot neparasto, neprognozējamo. Kino novērtējam negaidītus sižeta pavērsienus, jaunas izteiksmes formas un ieintriģēti vērojam to, kā filmas varoņi un pats filmas medijs stāv nezināmā priekšā un, droši sperot soli, atrod pareizo ceļu. 

Pasaulē notiekošos sarežģījumus un pārmaiņas mēs varam izvēlēties uztvert dažādi – ar aizkaitinājumu, aizdomām, pārdomām, vai arī drošu pārliecību, ka neesam situācijas ķīlnieki un patiesībā šī pieredze pieder mums. Un ar to varam darīt visu, ko vien vēlamies. 

Tieši ar šādu pārliecību RIGA IFF no 15. līdz 25. oktobrim jau septīto reizi tiksies ar skatītājiem, filmu autoriem un kino pasaules profesionāļiem, lai vēlreiz kopīgi nostātos nezināmā priekšā un padarītu to par savu.

RIGA IFF programmā gaidāmas gan spilgtas debijas, gan pasaules kino festivālu “apritē” atzinību ieguvuši darbi, skatītājam piedāvājot plašu stilistisko rokrakstu un māksliniecisko tematu klāstu. Festivāla desmit tematiskajās sadaļās būs sastopams gan autorkino, gan ģimenes filmas; gan krāšņas kostīmfilmas, gan drosmīgi eksperimenti ar kino valodu un tās šķietami neizsmeļamajām iespējām. Festivāls šogad mājvietu radis k/t “Splendid Palace” un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kam pievienojas vēl nebijis formāts – tiešsaistes “kino zāle”, kas ļaus lielu daļu festivāla seansu skatīties no sev ērtākās lokācijas visā Latvijā.

Šis gads, par spīti globāliem satricinājumiem, ir bijis mākslinieciski augstvērtīgs – skatītājiem būs iespēja iepazīties ar virkni novatorisku kinodarbu, kas reflektē gan par mūsdienu pasaules situāciju, gan ieskatās pagātnes norisēs, izgaismojot nozīmīgu tēmu paralēles. FESTIVAL SELECTION sadaļā gaidāmā Iļjas Hražanovska un Jekaterinas Ertelas “DAU. Nataša” rada spēcīgas emocijas ne tikai sižeta, bet arī kinodarba radīšanas apstākļu dēļ, savukārt Venēcijas kinofestivālā pirms nepilna mēneša izrādītā Uberto Pazolīni “Nekur īpaši” piedāvā viedu, kā uz traģiskām tēmām paraudzīties caur mīlestības un gaišuma prizmu. Venēcijas kinofestivālā godalgotā Pjetro Marčello filma “Mārtins Īdens” piedāvā oriģinālu versiju par pasaules literatūras klasiku. FOUND IN BERLINALE sadaļa piedāvā ieskatu labākajā un jaunākajā no vācu kino klāsta, tostarp moderno pasaku “Undīne”

Festivāla ietvaros, KIDS WEEKEND sadaļā, pirmo reizi tiks izrādītas arī trīs jaunākās “Lupatiņu” īsfilmas, savukārt Pilnmetrāžas konkursa ietvaros nacionālo pirmizrādi piedzīvos krāšņā un sirreālā Jevgeņija Paškeviča “Ko zina Klusā Gerda”.

Lai skatītājam būtu vieglāk orientēties plašajā piedāvājumā, festivāla filmu katalogā un mājas lapā rigaiff.lv pie filmām publicēti kuratoru padomi, kam pievērst uzmanību, skatoties filmu, kā arī kalendāra skatā iespējams ērti aplūkot seansus, kas norisināsies klātienē un filmas, kuras būs redzamas arī tiešsaites režīmā paralēli klātienes seansiem.

Pilna festivāla programma un biļetes pieejamas festivāla mājas lapā: rigaiff.lv

RIGA IFF top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, ES programmas “Radošā Eiropa – MEDIA”, Nacionālā Kino centra, Rīgas domes un Live Riga atbalstu.

Pievienotie materiāli