RIGA IFF PILNMETRĀŽAS FILMU KONKURSA
PROGRAMMA

FILMAS NO BALTIJAS JŪRAS REĢIONA
STARPTAUTISKA ŽŪRIJA

Ik gadu konkursa programmā tiek izrādītas 8 līdz 10 filmas no Baltijas jūras reģiona. RIGA IFF Balvai izvirzītos pretendentus vērtē starptautiska žūrija. Konkurss nenosaka ne žanra, ne stila ierobežojumus, tādēļ programmā var atrasties vieta gan dokumentālajam, gan spēles, gan animācijas, gan starpžanru kino. Aicinām ceļojumā, kur pieredzēsiet pārsteidzošus atklājumus un negaidītus pavērsienus!

 

RIGA IFF
SELECTION

FESTIVĀLA FESTIVĀLU PROGRAMMA

Kino izlase veidota no izcilākajām filmām, kas nesen pirmizrādītas nozīmīgākajos starptautiskajos festivālos un apžilbinās gan vietējo auditoriju, gan pilsētas viesus. Filmas, kas jau ieguvušas vai paredzam, ka iegūs prestižas žūriju balvas, kā arī ekspertu un kino cienītāju cildinājumu.

 

SHORT RIGA

ĪSFILMAS UN MŪZIKA

Zem Zalkša zīmes patvērušies dažnedažādi īsā formāta brīnumi. Kad kinoviļņi atnes tūkstošiem īsfilmu, kuratori cenšas ekrānā saskatīt autora sirdi katrā radītā darba sekundē. Ik gadu konkursa programmai izraugāmies savdabīgākās, izaicinošākās un visgodprātīgāk veidotās īsfilmas.
Aicinām Baltijas talantus ar saviem topošajiem projektiem piedalīties Test Screenings, piedāvājam skatītājiem gūt vispusīgu ieskatu viena izraudzītā autora darbos programmā Persona, noskatīties gada favorītu izlasi programmā Festival Darlings un izbaudīt svaigāko mūzikas video programmā #BMV.
Orientējoši 65 īsfilmas un 15 mūzikas video omulīgos seansos, kur virmo iedvesmojošas sarunas ar darbu autoriem.

 

ARCHITECT’S CUT

TIEM, KAS AIZRAUJAS AR ARHITEKTŪRU

Arhitektūru ne vienmēr var aprakstīt un fiksēt fotogrāfijā, tāpēc kino kļūst par arvien biežāk lietotu instrumentu arhitektūras un arhitekta drāmas atklāšanai. Pirmo reizi Riga IFF piedāvā arhitektūras filmu programmu, kas notiks vienā no pamanāmākajām jaunajām ēkām Rīgā – Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.
Līdzīgi kā arhitektūras sarunas profesionāļu lokā, arī filmu programma aptver visas karstākās tēmas. Ielūkosimies pilsētvides aktīvisma pirmsākumos Ņujorkā un atvērsim daudzas postsociālisma valstu mājokļu durvis daudzdzīvokļu blokmājās. Arhitekta personības virsotnes un zemākos punktus atklās arī slavas, korupcijas un nozieguma fenomenu aplūkojums. Pēc filmas aicinām iesaistīties diskusijās ar filmu veidotājiem, arhitektiem, pilsētplānotājiem un dizaineriem.

ARTDOCFEST/RIGA

PASAULES DOKUMENTĀLĀ KINO PROGRAMMA

RIGA IFF dokumentālo filmu segments, kas nav tikai kino programma ar pārdomas raisošiem un izciliem darbiem no visas pasaules, bet arī tikšanos, apaļā galda diskusiju un starptautisku plašsaziņas līdzekļu pārstāvju vadītu paneļdiskusiju platforma. Visas izraudzītās filmas festivālā pieredz savu Latvijas pirmizrādi un seansu ietvaros notiek skatītāju tikšanās ar kino darba autoriem. No 2018. gada šo programmu veido Krievijas nozīmīgākā dokumentālo filmu festivāla Artdocfest konkursa programma, ko vērtē starptautiska žūrija.

 

POPCORN VENUS

RETROSPEKTĪVA & IZPĒTE

Šogad festivāla retrospektīvas un izpētes programma godinās un svinēs sievietes kino telpā. Filmu režisores, scenāristes, montāžas režisores, aktrises – personības, dīvas, leģendas. Tās, kuras iespaidojušas to, kā pašlaik uztveram kino. Tās, bez kurām kino vēstures būtu nepilnīga.

 

NORDIC HIGHLIGHTS

ZIEMEĻU UN BALTIJAS VALSTIS VIENOJOŠS KULTŪRTILTS

Programma veidota sadarbībā ar Norvēģijas, Zviedrijas, Dānijas un Somijas vēstniecībām, kā arī Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju Latvijā un Dānijas Kultūras institūtu Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.
Šī īpašā kino panorāma atklāj Ziemeļvalstu rokrakstu filmu veidošanā, stāstu stāstīšanā, vizuālajā mākslā un mūzikā. Dažiem no mums tas šķiet eksotisks, citiem – ļoti tuvs un pazīstams, bet šajā rokrakstā tapušais allaž skar kaut ko ļoti cilvēcisku ikkatrā no mums. Ziemeļi nudien ir daudz tuvāk, nekā varētu šķist…

 

BERLINALE 2018 RIGA

VĀCIJAS KVALITĀTE

Šogad Gētes institūtam Rīgā aprit 25 gadi, kas tiek atzīmēti arī ar jauninājumiem. Viens no tiem ir iekļaušanās Riga IFF ar Vācijas filmu programmu Berlinale 2018 Riga. Tās ir filmas, kuras februārī tika demonstrētas Starptautiskajā Berlīnes kinofestivālā un apliecina šī brīža vācu kino izteiksmes spēku un daudzveidību. Vācija, kā viena no lielākajām kino ražotājvalstīm Eiropā, ir būtiska jauno kino tendenču kontekstā, turklāt tās kino identitāte šobrīd atrodas pārmaiņu periodā, gluži kā viss reģions. Jauni talanti, jaunas zvaigznes, lietpratīgi veidots kino plašai auditorijai, autoru pārsteigumi, apdullinoši enerģisks dokumentālais kino – Berlīnes kino festivāla spilgtāko filmu izlase ir ne tikai vienreizēja iespēja redzēt tās uz kinoteātru ekrāniem Rīgā, šīs filmas ir arī Vācijas sabiedrības un kultūras dzīves spogulis.

KIDS WEEKEND

IZCILS KINO VISAI ĢIMENEI

Iemīlēties skaistajā kino pasaulē… Vai gan tam iespējama lieliskāka vieta par festivālu? Te filmu skatīšanās pārvēršas pilnīgi citādā pieredzē! Zinātkārajai publikai piedāvātajā klāstā rodami gan rūpīgi izvēlēti jaunākie veikumi, gan iespēja atklāt kino klasikas darbus ar nezūdošu vērtību.
RIGA IFF velta veselu nedēļas nogali filmām, kas veidotas īpaši bērniem, bet kā aizraujošas tās novērtēs visai ģimene. Uzskatām, ka pirmajai saskarsmei ar kino pasauli jābūt brīnišķīgai un neaizmirstamai!

 

HOME MADE

BALTIJAS KINO

Šīs filmas dabiski iekļaujas laikmetīgā pasaules kino kopainā. Tās tiecas uzrunāt skatītāju, pārvarot valsts un valodas robežas, tomēr apzinās savu izcelsmi un lepojas ar to.
Festivāls attīstās vienoti ar kino kultūru un kino industriju Baltijā. Ik gadu piesakām arvien jaunus izaicinājumus un atklājam negaidītas spēka šķautnes. Baltijas filma starptautiskajā kontekstā joprojām ir daudz spēka paģērošs sasniegums… Bet gan jau būsiet pamanījuši, ka iepriecinoši pārsteigumi notiek arvien biežāk!

 

BEAST

EIROPAS JAUNI APSOLĪJUMI

Ceļojums pa reģionu, ko pasaule dēvē par “Austrumeiropu”. Festivāla kuratori vienlaikus centušies atbrīvoties no starptautiskajā vidē iesīkstējušajiem stereotipiem par šo jēdzienu, kā arī piešķirt tam plašāku dimensiju. Programmā iekļauts neliels skaits ļoti īpašu filmu, kuras ieaicina šī kino reģiona mazāk izzinātajās teritorijās un iedrošina tās pilnasinīgi izbaudīt!

 

INGMAR BERGMAN 100

LEĢENDĀRA RETROSPEKCIJA

Iekļaujoties pasaulslavenā Zviedrijas režisora Ingmara Bergmana (1918 – 2007) simtgades svinībās, Riga IFF piedāvā viņa mūža veikuma retrospektīvas programmu. Izraudzītās filmas ļaus kino cienītājiem ne vien atkārtoti pievērsties dižā zviedru meistara darbiem, bet arī noskatīties dokumentālo filmu par Bergmanu un iesaistīties sarunā ar Stīgu Bjorkmanu – zviedru kinorežisoru un grāmatas “Bergmans par Bergmanu” autoru – , lai gūtu plašāku ieskatu harismātiskā un dēmoniskā autorkino klasiķa privātajā dzīvē un profesionālajā darbībā.

Bergmans ieviesa revolucionāri jaunu veidu, kā runāt kino. Viņa filmas ir ļoti personiskas un vienlaikus apliecina izpratni par cilvēka psihes dzīlēm. Intensīvi strādājot kā teātra, tā kino režijā, Bergmans ir spējis radīt daudzas meistarību un spilgtu autorību apliecinošas filmas, kas uzlūkojamas kā neatņemama Pasaules kino klasikas sastāvdaļa.