Biļetes
Mans festivāls
Kino tirgus attīstībai Ziemeļeiropā veltītā Magnetic Latvia Kino konference notiks Rīgā no 18. līdz 19. oktobrim. Pasākuma pirmajā dienā runātāji pievērsīsies izaicinājumiem un ietekmējošiem faktoriem, ar ko salīdzinoši mazām valstīm jārēķinās starptautiskajā mārketingā, ieejot lielākajos pasaules tirgos un izceļot vietējo ražojumu vērtību globālajā arēnā. Otrajā dienā aicinām viesus gūt pasakainu pieredzi un neaizmirstamus iespaidus lokāciju apskates tūrē – Latvijas ģeogrāfiskais novietojums to padarījis iekārojamu dažādām lielvarām, tomēr lepni uzturam savu kultūras daudzveidību, spodrinām saglabātās vēsturiskās vērtības un apbrīnojam mūsu dažādās dabas ainavas. [supporters] Jau vairākus gadus Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aktīvi atbalsta Latvijas iesaisti starptautiskajos tirgos un Latvijas filmu veidotāju piedalīšanos tirgos un festivālos. LIAA kā galvenais eksporta sekmētājs valstī veicina Latvijas kino profesionāļu līdzdalību kino B2B biznesā. Lai nestu Latvijas vārdu pasaulē, parādot sasniegumus inovācijās, tehnoloģijās, literatūrā, mākslā, zinātnē un citur, LIAA radījis zīmolu Magnetic Latvia. Magnetic Latvia iniciatīva rīkot Kino konferenci 2019. gada Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros ir nākamais solis Latvijas kā B2B vides nostiprināšanai starptautiskajā tirgū. Turklāt LIAA sniedz iespēju Latvijas un reģiona filmu veidotājiem sagatavoties tirgiem, tā nodrošinot iesaistes efektivitāti un uzņēmējdarbības panākumus. Kino konference norisināsies Rīgā – Magnetic Latvia galvaspilsētā, lielākajā pilsētā Baltijā, jūgendstila ēku un valdzinošas koka apbūves impērijā ar apburošu viduslaiku vecpilsētu sirdī. Gaidām gan daudzu kino pasaulē ievērojamu personību, gan jaunu, talantīgu un kaislīgu filmu veidotāju ierašanos. Tiksimies Rīgā! [buttons]
Igaunijas, Latvijas un Lietuvas animācijas profesionāļu tikšanās, kas plānota kā divu dienu notikums, kura ietvaros dalībnieki pievērsīsies šobrīd aktuālākajām norisēm un problemātikai animācijas nozarē. Šīs tikšanās mērķis ir radīt vietu un telpu, lai iepazītos, diskutētu un vienotos par jaunām kopīgām iniciatīvām Baltijas mērogā. Pasākums norisināsies laikā no 18. - 19. oktobrim. Pirmā diena tiks veltīta animācijas kopprodukcijām. Tās ietvaros plānotas animācijas studiju un autoru portfolio prezentācijas, gadījumu izpētes paneļdiskusija, finansējuma piesaistes iespēju apskats, kam sekos tīklošanās pasākums. Otrajā dienā plānotas divas paneļdiskusijas, pievēršoties aktuālām problēmām animācijas nozarē Baltijā: animācijas profesionāļu izglītības iespējām un pieaugušo auditorijas animācijas īsfilmu izplatīšanas problemātikai un tās risinājumiem. Pieteikties prezentācijām un slēgtajiem tīklošanās pasākumiem ir iespējams, sazinoties ar projekta vadītāju Annu Začu anna@rigaiff.lv Pasākuma norisi atbalsta Nacionālais Kino centrs.
RIGA IFF GOES VR ir Ziemeļu reģionā unikāla pasākumu un starpnozaru sadarbības programma, kas ietver lekciju ciklu un hakatonu, kā arī tīklošanās pasākumus. Ideāla tikšanās platforma tehnoloģiju jomas un radošo industriju pārstāvjiem ar kino veidotājiem un izglītības un kultūras organizāciju darbiniekiem, lai kopīgi apspriestu un izstrādātu virtuālās realitātes integrēšanu izglītības un kultūras iniciatīvās. Virsmērķis – augstvērtīga satura radīšana bērniem un jauniešiem.
SHORT RIGA: Testa skates norisinās jau četrus gadus. Tās ir slēgtas Baltijas valstu režisoru īsformāta filmu skates, kurās starptautisku ekpertu panelis sniedz vērtējumu un ieteikumus filmu pabeigšanai, vai ieteikumus šo filmu nonākšanai festivālu apritē. SHORT RIGA: Testa skatēm tiek atlasīti 10 daudzsološi Baltijā rezidējošu vai dzimušu režisoru īsformāta darbi (melnā montāža – līdz 40 min, pabeigta filma – līdz 30 min). Tiek pieņemti dažādās tehnikās un žanros veidoti darbi. Atlasītās filmas vērtē piecu ekspertu komisija, kuras sastāvs ik gadu mainās, garantējot padziļinātu vērtējumu no dažādiem skatpunktiem. Nemainīgs saglabājas princips iesaistīt nozīmīgu festivālu pārstāvjus un talantu meklētājus, lai šīs sesijas konkrētajiem darbiem un autoriem kalpotu arī kā potenciāls "tramplīns" uz festivālu vidi. [buttons] Pasākums norisināsies laikā no 24. - 25. oktobrim. Sesijas noritēs divas dienas, katru dienu veltot piecu projektu nesenākās montāžas izvērtēšanai, kas notiek tūlīt pēc projekta prezentācijas. Eksperti iepazīstas ar projektiem jau iepriekš, taču gala komentārus sniedz pēc filmu noskatīšanās uz lielā ekrāna. Pirms filmas izrādīšanas projekta pārstāvji iepazīstina ekspertus ar filmas gatavības stadiju un galvenajiem jautājumiem, ko tie vēlas noskaidrot. Pēc filmas noskatīšanās eksperti sniedz komentārus un atbild uz uzdotajiem jautājumiem. Komunikācija par projektiem turpinās vakara tīklošanās pasākumā. SHORT RIGA: Testa skatēm būs iespēja pieteikties RIGA IFF mājaslapā no 1. jūlija līdz 16. augustam (pl. 23.59, Centrāleiropas laiks). Jautājumu gadījumā sazinieties ar projekta vadītāju Laumu Kaudzīti (lauma@rigaiff.lv). Pasākuma norisi atbalsta Nacionālais Kino centrs.
Eiropas Kinoakadēmijas (EKA) valdes tikšanās Rīgā. Ar mērķi iepazīt arvien vairāk Eiropas kino profesionāļu un organizāciju, EKA valdes sēdes nereti tiek rīkotas dažādu Eiropas kinofestivālu ietvaros. Šogad RIGA IFF ir tas gods uzņemt Eiropas Kinoakadēmijas valdes biedrus Rīgā. Delegācijas vizītes laikā no 18. līdz 20. oktobrim notiks kā valdes sēde, tā arī tīklošanās pasākums EKA valdes biedriem un Latvijas kinoindustrijas profesionāļiem. Ar Eiropas Kinoakadēmijas valdes biedru sarakstu iespējams iepazīties šeit. Saraksts ar delegātiem, kuri piedalīsies valdes sēdē Rīgā tiks publicēts oktobra sākumā. Pasākuma norisi atbalsta Nacionālais Kino centrs.