Biļetes & Caurlaides
Mans festivāls
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina kino producentus un filmu nozares profesionāļus piedalīties Magnetic Latvia Kino konferencē, kas notiks 2019. gada 18.–19. oktobrī Rīgā. Kino tirgus attīstībai Ziemeļeiropā paredzētās Magnetic Latvia Kino konferences pirmajā dienā runātāji pievērsīsies izaicinājumiem un faktoriem, ar ko mazām valstīm jārēķinās starptautiskajā mārketingā, apgūstot pasaules tirgus un izceļot vietējo ražojumu vērtību globālajā arēnā. Otrajā dienā aicinām viesus gūt pieredzi un neaizmirstamus iespaidus filmēšanas vietu lokāciju apskates tūrē. Latvijas ģeogrāfiskais novietojums to padarījis iekārojamu dažādām lielvarām, tomēr lepni uzturam savu kultūras daudzveidību, spodrinām saglabātās vēsturiskās vērtības un apbrīnojam mūsu dažādās dabas ainavas. [supporters] Kino konferences mērķis ir sekmēt biznesa attiecību veidošanu un pieredzes apmaiņu starp Latvijas kino profesionāļiem un ārvalstu producentiem, diskutēt par nozares aktualitātēm un jaunākajām tendencēm, prezentēt Latvijas filmu studijas un producentu apvienības ārvalstu sadarbības partneriem, kā arī aizraujošā filmēšanas vietu lokāciju tūrē atklāt Latviju kā potenciālu sadarbības partneri jaunu kopprojektu īstenošanai. Viens no Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra mērķiem ir uzņēmējdarbības attīstība un ārējās tirdzniecības veicināšana, tai skaitā atbalsts Latvijas filmu veidotāju dalībai starptautiskajos tirgos un festivālos. Lai nestu Latvijas vārdu pasaulē, parādot sasniegumus inovācijās, tehnoloģijās, literatūrā, mākslā, zinātnē un citur, LIAA radījis zīmolu Magnetic Latvia. Magnetic Latvia iniciatīva rīkot Kino konferenci 2019. gada Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros ir nākamais solis Latvijas kā B2B vides nostiprināšanai starptautiskajā tirgū. Turklāt LIAA sniedz iespēju Latvijas un reģiona filmu veidotājiem sagatavoties tirgiem, tā nodrošinot iesaistes efektivitāti un uzņēmējdarbības panākumus. Kino konference norisināsies Rīgā – Magnetic Latvia galvaspilsētā, lielākajā pilsētā Baltijā, jūgendstila ēku un valdzinošas koka apbūves impērijā ar apburošu viduslaiku vecpilsētu sirdī. Gaidām gan daudzu kino pasaulē ievērojamu personību, gan jaunu, talantīgu un kaislīgu filmu veidotāju ierašanos. [buttons] Iepazīstieties ar programmu šeit: http://rigafilmforum.lv/program/
Igaunijas, Latvijas un Lietuvas animācijas profesionāļu tikšanās, kas plānota kā divu dienu notikums, kura ietvaros dalībnieki pievērsīsies šobrīd aktuālākajām norisēm un problemātikai animācijas nozarē. Šīs tikšanās mērķis ir radīt vietu un telpu, lai iepazītos, diskutētu un vienotos par jaunām kopīgām iniciatīvām Baltijas mērogā. Pasākums norisināsies laikā no 18. - 19. oktobrim. Pirmā diena tiks veltīta animācijas kopprodukcijām. Tās ietvaros plānotas animācijas studiju un autoru portfolio prezentācijas, gadījumu izpētes paneļdiskusija, finansējuma piesaistes iespēju apskats, kam sekos tīklošanās pasākums. Otrajā dienā plānotas divas paneļdiskusijas, pievēršoties aktuālām problēmām animācijas nozarē Baltijā: animācijas profesionāļu izglītības iespējām un pieaugušo auditorijas animācijas īsfilmu izplatīšanas problemātikai un tās risinājumiem. Pieteikties prezentācijām un slēgtajiem tīklošanās pasākumiem ir iespējams, sazinoties ar projekta vadītāju Annu Začu anna@rigaiff.lv Pasākuma norisi atbalsta Nacionālais Kino centrs.

For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Virtual reality is a fascinating and rapidly growing audiovisual medium that expands the possibilities and boundaries of cinematic language. Content is indeed king (as once said founder of Microsoft, Bill Gates) and it is no less than a film festival's mission to foster and advance new approaches to VR storytelling that employ this language. To fulfil it, Riga International Film festival is teaming up with interactive production house Story Hub in order to host RIGA IFF GOES VR – regionally unique space for dialogue and co-operation among VR and film professionals as well as other members of creative industries with different fields of expertise; for virtual reality is not just a technology but also a new way of film, art form, information transmitter, entertainment platform and a valuable education tool. [supporters] RIGA IFF GOES VR will be exploring various aspects of VR – such as UX and ethics – in a set of inspiring lectures by various European and American experts. To prove VR as an impactful medium, capable of bringing valuable ideas, the festival will be hosting a 24h hackathon, where the participant teams will work on creation of educational VR content for kids and youth. Bring your own idea, or take on some of the tasks, formulated by the local community - NGOs, cultural organisations and educational initiatives. The teams will get to showcase their made product prototypes in a public presentation to potential investors, eager audiences and an international jury, who will award the best project.
SHORT RIGA: Testa skates norisinās jau četrus gadus. Tās ir slēgtas Baltijas valstu režisoru īsformāta filmu skates, kurās starptautisku ekpertu panelis sniedz vērtējumu un ieteikumus filmu pabeigšanai, vai ieteikumus šo filmu nonākšanai festivālu apritē. SHORT RIGA: Testa skatēm tiek atlasīti 10 daudzsološi Baltijā rezidējošu vai dzimušu režisoru īsformāta darbi (melnā montāža – līdz 40 min, pabeigta filma – līdz 30 min). Tiek pieņemti dažādās tehnikās un žanros veidoti darbi. Atlasītās filmas vērtē piecu ekspertu komisija, kuras sastāvs ik gadu mainās, garantējot padziļinātu vērtējumu no dažādiem skatpunktiem. Nemainīgs saglabājas princips iesaistīt nozīmīgu festivālu pārstāvjus un talantu meklētājus, lai šīs sesijas konkrētajiem darbiem un autoriem kalpotu arī kā potenciāls "tramplīns" uz festivālu vidi. [buttons] Pasākums norisināsies laikā no 24. - 25. oktobrim. Sesijas noritēs divas dienas, katru dienu veltot piecu projektu nesenākās montāžas izvērtēšanai, kas notiek tūlīt pēc projekta prezentācijas. Eksperti iepazīstas ar projektiem jau iepriekš, taču gala komentārus sniedz pēc filmu noskatīšanās uz lielā ekrāna. Pirms filmas izrādīšanas projekta pārstāvji iepazīstina ekspertus ar filmas gatavības stadiju un galvenajiem jautājumiem, ko tie vēlas noskaidrot. Pēc filmas noskatīšanās eksperti sniedz komentārus un atbild uz uzdotajiem jautājumiem. Komunikācija par projektiem turpinās vakara tīklošanās pasākumā. SHORT RIGA: Testa skatēm būs iespēja pieteikties RIGA IFF mājaslapā no 1. jūlija līdz 16. augustam (pl. 23.59, Centrāleiropas laiks). Jautājumu gadījumā sazinieties ar projekta vadītāju Laumu Kaudzīti (lauma@rigaiff.lv). Pasākuma norisi atbalsta Nacionālais Kino centrs.
Eiropas Kinoakadēmijas (EKA) valdes tikšanās Rīgā. Ar mērķi iepazīt arvien vairāk Eiropas kino profesionāļu un organizāciju, EKA valdes sēdes nereti tiek rīkotas dažādu Eiropas kinofestivālu ietvaros. Šogad RIGA IFF ir tas gods uzņemt Eiropas Kinoakadēmijas valdes biedrus Rīgā. Delegācijas vizītes laikā no 18. līdz 20. oktobrim notiks kā valdes sēde, tā arī tīklošanās pasākums EKA valdes biedriem un Latvijas kinoindustrijas profesionāļiem. Ar Eiropas Kinoakadēmijas valdes biedru sarakstu iespējams iepazīties šeit. Saraksts ar delegātiem, kuri piedalīsies valdes sēdē Rīgā tiks publicēts oktobra sākumā. Pasākuma norisi atbalsta Nacionālais Kino centrs.